Kŕčové žily

Táto diskusia patrí k článku: Kŕčové žily
Kŕčové žily

Kŕčové žily označujeme ako vakovité rozšírenie steny podkožných žíl. Žily bývajú stočené a vystupujú nad úroveň kože. Zvyčajne majú tmavomodrú farbu. Najčastejšie sa vyskytujú na predkoleniach.

molliarka

Ja teda vidím, že sú to tabletky, ale koľko ich je v balení? Užíva sa to tak, že ich berieš len kým ti tie žily nezmiznú alebo treba všetko dobrať či ako to je? Inak väčšinou som sa stretla len s krémami/masťami, toto je pre mňa novinka.

krajcika

jasne, ze je, len sa musis dostat k tym spravnym liekom. mne na krcove zily pomohlo toto. ale predtym ma vytrapili riadne, to mozem povedat.

mersia

No neviem, ja by som povedala, ze ten neustaly tlak skor skodi ako pomaha. Musi existovat aj nieco ine, lepsie, ucinnejsie.

zdenka6

no, podľa toho, čo viem, tak tie pančuchy lekári odporúčajú skôr po zákroku, keď už máš za sebou operáciu žíl. ale takto, že ti samé od seba tie žily zmiznú len vďaka pančuchám, to sa podľa mňa nikomu nepodarilo. ak sa mýlim, tak ma opravte :D

lubicka0

tak ale ten tlak takisto nemoze posobit pozitivne, ked sa vyvija neustale. a dalsia vec - to by si tie pancuchy musela/nosit 24h denne, a to asi nikto neda.

benquis

A kompresné pančuchy napríklad nepomáhajú na toto? Predsalen sa tam vytvorí tlak na tie žily, príde mi to dosť logické.

zdenka6

no tým cvičením dosiahneš maximálne tak to, že sa ti to možnože len nebude zhoršovať, ale vyslovene aby ti tým zmizli, tak to je podľa mňa nemožné.