Kŕčové žily

Táto diskusia patrí k článku: Kŕčové žily
Kŕčové žily

Kŕčové žily označujeme ako vakovité rozšírenie steny podkožných žíl. Žily bývajú stočené a vystupujú nad úroveň kože. Zvyčajne majú tmavomodrú farbu. Najčastejšie sa vyskytujú na predkoleniach.

51bibi51

ale tak pokiaľ nemáš zase sedavú prácu a nesedíš pravidelne niekoľko hodín denne, tak si myslím, že sa nemáš veľmi čoho báť. jednoducho všetkého veľa škodí, a to proste platí aj pri sedení aj pri státí všeobecne.

lalinka12

nohy ti môžu opúchať aj keď sedíš. nemusíš stáť celý deň, aby si s týmto neskôr mohla mať problémy.

simcika

ak sa mozem spytat - opuchali ti v pravidelnych intervaloch akoze napriklad len vecer? lebo mne sa to teraz deje a neviem, ze co je zle. ani nestojim cely den, ze by to bolo z toho alebo co.

zdenika

Áno, dosť ma bolievali nohy, aj mi opúchali, nevymýšľala som si to. Nechal ma doma, poradil mi, čo kúpiť a šla som na PN, kým mi to neprešlo.

kolaria

"Iba tak" to istotne nebolo, nemám rada, keď niekto zľahčuje choroby, diagnózy a veci podobné. Ty nevieš, čím si ten človek prechádza, na každého to môže vplývať inak. A písala, že mala aj bolesti, tak asi to nebude až taký hypochonder :)

lalinka12

tak super, aspoň si si oddýchla, to veru nie je sranda. mňa by veru môj doktor nenechal doma iba tak s takýmto niečím.

zdenika

Nie, ja už nemávam vôbec bolesti. Predtým som mávala aj také stavy, že som nemohla ani stáť na nohách, čo ma to tak bolievalo. Som s tým bola vlastne aj na PN, tak som rada, lebo doma ma už išlo poraziť popravde. :D

jancaa

Zdenika, co znamena relativne davno? Niekolko mesiacov alebo rokov? A nohy ta uz absolutne ani len nepobolievaju? Myslim teda tie miesta, kde sa vyskytuju zily.

zdenika

Užívala som tie tablety relatívne dávno. Už je tomu viac ako rok a žíl som sa zbavila úplne, nemám ani náznak.