Kŕčové žily

Táto diskusia patrí k článku: Kŕčové žily
Kŕčové žily

Kŕčové žily označujeme ako vakovité rozšírenie steny podkožných žíl. Žily bývajú stočené a vystupujú nad úroveň kože. Zvyčajne majú tmavomodrú farbu. Najčastejšie sa vyskytujú na predkoleniach.

zimka

podľa mňa nemá, ale tak keď ješ hocijako a aj sa hýbeš minimálne, tak si koleduješ o vážny problém. skôr či neskôr to človeka proste dobehne, to mi nikto nevyhovorí.

simcika

to ja tak hovorim, ze vsetko je to v hlave a strave :D ale strava pokial viem, tak krcove zily velmi neovplyvnuje. ale ktovie, mozno onedlho vedci zistia, ze aj na toto ma zle stravovanie vplyv :D

lenusa00

vsetko sa da napravit, ked sa chce. aj zivotny styl, len zial, ludia po 50tke akoby rezignuju, ziju v omyle, myslia si, ze uz jednoducho nie je treba so sebou nic robit a jedine, co maju v popise zitia je oddychovat a nehnut sa z gauca. no a nech sa paci, potom to tak aj vyzera. je to bieda. a takto ja rozhodne dopadnut na stare kolena nechcem :) jednoducho vsetko je to v hlave.

andyska

bibi, tak som to aj myslela, len som sa zle vyjadrila. no a toto akoby si opísala život mojej maminy. tak niet divu, že má tie žily také, aké má :(

51bibi51

kŕčové žily sa istotne netýkajú zlého stravovania, to si mýliš s hemoroidmi možno, tam je to jasné, tá strava veľa ovplyvňuje, možno si myslela životný štýl ako taký :) veľa sedenia, málo pohybu, v tom prípade áno, to by mohol byť dôvod vzniku.

moncisko

nemyslim, ze je to individualne, nakolko pomohol uz viacerym z mojej rodiny. tie krcove zily su evidentne dedicne a vrodene to mam aj ja, bohuzial. ale tak to si clovek nevyberie. kazdy mame volaco. treba skusit a uvidis sama.

moncisko

simcika vyskusaj uzivat Devenal, na krcove zily je velmi dobry. a teda aj to samotne opuchanie sa stratilo po par dnoch uzivania.