Vysoký krvný tlak!

menma

zdravim chcem sa vás spítat vás čo mate vysoký krvný tlak, aké ste malý priznaky ?? ja som dnes nameral 141/91 čo je hranična alebo hypertezia 1 stupna

najpru som myslel že je to niečo ine ale dost často sa mi pušta aj krv znosa
vela krat za den mam tupu bolest na hrudi nie na rovnakom mieste ale menia sa bolesty hlavy a unava a už sa mi stalo že mi aj totalne rýchlo bilo srdce ked to mam opísat ako pocit mal som dojem že mi to bere dych citil som sa hned na to slabo jak keby to niečo zomna ukradlo nasledny týžden som mal akesi tlkoty srdca dnes to mam znova neviem si s tim rady už 2 mesiace s tim bojujem tak sa pítam či to neni nahodov vysoký krvny tlak, bol som aj na kardio a tam mi nič nezistili zvláštne mal som aj ten pristroj na 24h pomožte mi ja už neviem čo robit už ma aj prestavalaa boliet hlava a zase sa to vratilo a to mam len 18 rokov a k tomu zachvýlku znova do školy ktovie ako to bude dalej ... každopadne uvitam rady na nejake zníženie tlaku do buducnosti planujem aktivne žit lebo v poslednej dobe som len doma obezni niesom mam možno malu ale fakt malu nadvahu skorej by som povedal že mam strednu postavu z velkej časty za to može aj strach pretože ja sa velmi zlaknem ked mi niečo je a myslim na tie najhoršie veci chcem byt zdraví som ochotni sa zdravo stravovat aj športovat nejaku dennu aktivitu pretože nevdim buducnost v liekoch od doktora chcel by som to vyliečit prirodnov formov - zmena a už nikdy nemat taketo svinstvo je to hrzone dalej chcem povedat že nefajčim a nepijem naposledy som pil pred skoro rokom a fajčil taktiež ale v tedy mi nič nebolo skorej za to može stres a mala pohybova aktivita poradte mi nejake domace učinne liečebne postupy alebo aspon na ulavu v pondelok pojdem asi k doktorke nech mi predpíše niečo na tlak nejaky lieky ale budem ich brat len ked mi bude zle

cuky

no ja som mal tiez problemy s tlakom niekolko rokov zaciatky boly otrasne mal som tlak raz hore raz dole zozaciatku som mal dichavicu stale som mal dusivy pocit ako keby sa nemozem nadychnut aj ked dichacie trubice som mal volne tlak my skakal ako sa mu chcelo raz v pohode inokedy na odpadnutie z nicoho nic my vyskocil aj cez 180 niekedy nakratko ale byvalo my aj dlhsie zle uz som kokorazy mislel ze to nevidrzim, nepomohlo nic doktor my predpisal vasokardin ale to moc nepomahalo akurat ked my bolo velmy zle daval my dake inekcie tie pomohli ale len nakratko.... nakoniec som sa dal na sport behanie ciklystiku a v priebehu kratkej doby sa mi velmy polepsilo predtym som ledva behal a uz o niekolko tyzdnov som bol da sa povedat za vodou dnes po niekolkych rokoch uz ani netusim ze my daco bolo nemam problem zabehnut niekolko km do prudkeho kopca alebo 10-15km po rovine zas na moc dlhe trasi nechodim ale viem ze by som ich zvladol keby trenujem intenzivnejsie.vela stastia inak podotykam ze ked som zacal behavat bolo my tak myzerne ze som musel velmy opatrne lebo som ledva stal na nohach zo sebou som si vzal tabletky a vodu na zapitie keby daco a len velmy pomaly som chodil ale postupne som zvysoval tempo az po klasicky beh poklusom nie sprint.samozrejme treba vsetko z rozumom pomaly dalej zajdes.

Marek468

Naco pouzivat lieky? Ved vieme bojobat proti vysokemu tlaku tym co nam priroda dala. Tato huba Reishi, nie lenze pomaha pri rakovine ale este aj optimalizuje krvny tlak:
Tu je krátka reportáž o tejto hube:
www.youtube.com

house

Lieky na hypertenziu sa na Slovensku lekarmi nasadzuju podla toho ktory dealer akej farmaceutickej firmy presvedci lekara o prednostiach daneho lieku.Bohuzial je to tak.
Spravne by sa mali nasadzovat pri pobyte v nemocnici za sustavneho sledovanie jeho hodnot ako aj dolezitych parametrov krvneho obrazu, len tak dosiahneme ten spravny efekt .Bohuzial farmaceuticka
loby vyhrava...

Iveta Michael

hypertenzia je dosť častom dôsledkom vystresovanej a dlhodobo zaťažovanej psychiky - najmä pretrvávajúceho napätia ... tých liekov je priveľa a to teda neschvaľujem najmä nie vtedy ked to nepomáha..

treba sa zamerať na príčinu a jej odstránenie,resp. zmiernenie

RNG

Poposuniem to a obcerstvim, uz to bolo privelmi zahrabane

prave som nasiel celkom obsazny clanik na vysoku tlak a rozne prirodne, co ho reguluju. Ja somspomenul hlavne hloh(hawthorne) a draslik, ale tu je toho viac:

www.usgyms.net
Pridavam davkovanie na hloh(hawthorne, Ucinok ACE na rozsirovanie/vasodilataciu ciev) 2 x 1 gram prasku z ovocia minimum.
Doplnan este o cievy cistiaci lecitin, co cievy rozsiri, lyzica 1 az 2 x tyzdenne lecitinu, granulatu, najdes aj lacny slovensky, 250 gramove balenie firmy Vermica.eu
Tiez mnohym, co maju "hustu" krv(tj privela lipidov, lepkave platnicky atd) pomaha pouzivat fibrinolyticke enzymi, ktore bezpecne rozriedia krv, su vo forme ustne podavanych potravinovych doplnkov a dokonca maju fibrinolyticke a trombolyticke ucinky, a napr nattokinaza dokonca stimuluje vyrobu nasho vlastneho enzymu proti zrazeninam, plazminu.
Davka je od 1 do viackrat 2000 FU, podla toho, kolko je treba na spravne zriedenie krvi. Predavkovanie a krvacanlivost nebolo pozorovane ani pri 10 az 20 krat takych davkach, tj je to bezpecne brat hoci aj cely zivot.Bezpecnejsie, nez chemicke riedice krvi.

krado

HELP preco dealerstvo tak ked niekto s tym pracuje a vie poradit tak to napise drviva vascina ludi co sa venuju alt.medecine to robia preto ze ich to naplna a nastastie tvoria alternativu pre mnohokrat neschopnu zapadnu medecinu, ktora len potlaca prejavy choroby najviac viditelna na vysokom tlaku, nelieci ho len potlaca a ludia musia brat do konca zivota tzv.lieky.

K1719

Riešenie na vysoký krvný tlak: SUNRICE od firmy Kyani! Môj otec mal taktiež problémy s vysokým krvným tlakom! Bral na to aj liek! Sunrice obsahuje divokú aljašskú čučoriedku a ďalších 10 super ovocí ako sú: hrozno, červená brusnica, granátové jablko, aloe vera, noni, malina, goji, hroznové jadierka/ šupka a včelie obnôžky. Každé ráno jedno vrecúško vypijete a už po pár dni budete cítiť pozitívnu zmenu. Okrem toho pomôže pri problémoch trávenia, cholesterolu, alergii, astme, nespavosti, pri cukrovke. Posilňuje imunitu a zrak! Nám to pomohlo a je čisto prírodné. Ak chcete výsledok urýchliť odporúčam tzv. Trojuholník zdravia! Informácie tu!

pindes.kyani.ne