Vysoký krvný tlak!

kate662

Ahojte, v poslednom čase mám problém s niečím podobným. Vysoký krvný tlak je v dnešnej dobe už asi normálnou vecou aj u mladých ľudí. U mňa to však nebolo takto často vždy a preto som tomu nevenovala ani pozornosť. Začalo to dosť nenápadne, ako aj u mnohých ľudí, avšak časom sa k tomu pridala aj dýchavičnosť a nepríjemné búšenie srdca, ktoré cítim doslova až v ušiach. Najčastejšie sa mi to stáva pri pohybových aktivitách alebo väčšom strese. Nemám nadváhu a v rodine sa u nikoho podobné problémy nevyskytovali. Jediné, čo mi napadá, prečo to vzniká, je to, že fajčím. Aj keď nevyfajčím toho zas extrémne veľa, je to možný spúšťač, ale zas som nečakala, že to bude jediný. Keďže svoj problém nechcem riešiť iba nejakými liekmi a to dlhodobo, rozhodla som sa nájsť si nejaké rady pomocou internetu. Podarilo sa mi nájsť tento článok zdravoteka.sk, ktorý ma svojím spracovaním a obsahom naozaj zaujal. V článku sú informácie, ktoré súvisia s týmto zdravotným problémom a prečítať by si ho mal každý, kto ho má tiež. Nachádzajú sa v ňom aj príčiny vysokého tlaku a ich riešenia aj bez pomoci liekov. Pokiaľ máte nejaké rady alebo spôsoby, ktoré pomohli vám, budem vďačná za každú jednu. Ďakujem vám za prečítanie a prípadné odpovede. Všetko dobré :)

Jerry1984

Ja mám zase taký problém, že sa budím v noci zo spánku na vysoký tlak.Cez deň mám tlak dobrý, ale v noci mi stúpa (beriem lieky na tlak). Nemá s tým niekto skúsenosť ?

9titinka5

skus uzivat prasok Yacon, od vitalvibe, mne to pomohlo, uzivam ho uz dlhsie a preventivne cely rok. je to cisto prirodny produkt

menma

ja som zase čital že ludia z vysokým tlakom by nemali darovavat krv lebo vraj sa im ten tlak rozkolísa a može byt ešte horšie

mastie

v DE odporúčajú darovať krv,robia tak niektorí pacienti,aby nemuseli užívať lieky aj s vedľajšími účinkami

menma

nadvahu no neviem dlhšie som sa nevážil ale pravdepodobne mam tak nadvahu možno 1-5 kil neni to fakt moc mam taku strednu postavu myslím že to neni tím ja som sa v minulosti skorej stresoval ani neviem vlastne prečo a teraz sa stresujem pretože sa bojím že je to zomnov zle a ešte može podla mna za to aj malo pohybu ja od nabuduceho týždna idem chodit na plavaren 3x do týždna a začnem behavat ale len malinko behavat do vtedy až sa nebudem citit dobre potom budem behavat viacej a chcel by som nejake rady od váš so ste maly krvný tlak vysoký a teraz už to mate v pohode mna v poslednej dobre celkom rýchlo byje srdce a hlava ma bolieva už 2 mesiace jednu dobu to prestavalo ked som cvičil cviky na chrbat ale znova to začalo tak pred 2-3 dnami už neviem čo robit aby som sa citil ako preedtím začinam menit aj stravu jem večšinov len biele rožky a zeleninu a ešte kolko vam to trvalo kym sa to všetko vratilo do normalu?