Vysoký krvný tlak!

bubinko83

Viete mi niekto poradit doma mam tlak normalny 120/80 max 130/85 ale ked pridem do ordinacie mam aj 160/110 (som velmi vystresovana vždy) a pulz aj 110 pričom doma ho mam okolo 60.Problem je v tom že by som mala uživat lieky na tlak ,ale sama som si ich vysadila ,lebo mi bolo znich zle a tlak a hlavne pulz mi velmi klesal.Mam ist na kontrolu a neviem či mam o tom vysadeni liekov lekarovi povedat?

Peto T

Vysoký tlak môže byť spôsobený viacerými príčinami, ale na 2 z nich pôsobí jeden prírodný liek doposiaľ nespomenutý - vitamín C.

Prvý účinok je protistresový. Vitamín C ako protistresový prostriedok využívajú VŠETKY zvieratá a produkujú si ho samé v pečeni, čo však človek (a ešte morča a opica) nedokáže a je odkázaný na príjem v strave. Na chronický stres sú potrebné dávky 2-4g denne, aj viac, rozdelené rovnomerne počas dňa. Na akútny stres môže byť potrebných až 30g denne,
napríklad pri pôrode som cmúľal 500mg tabletky cca každých 45 minút, a pomohlo to! (rodila samozrejme manželka ;-)
Vďaka dlhodobému užívaniu tých 2-4g denne ma už pri strese nepáli pri srdci a som pokojnejší.

Druhý účinok sa týka srdcovocievnych ochorení. Väčšina SCO sa dá umelo vyvolať nedostatkom vitamínu C! Vitamín C je nevyhnutný k oprave a
údržbe cievnych stien, iba on ich dokáže udržať pevné a pružné. Vitamín C je regulátorom viacerých mechanizmov SCO: znižuje hladinu cholesterolu a tukov, dokonca dokáže resorbovať vzniknuté ARTEROSKLEROTICKÉ POVLAKY a pôsobí proti TROMBÓZE. Treba minimálne 500mg denne, viac je lepšie. Niekedy treba až 10-15g denne. Závisí od typu ochorenia a závažnosti.

Pozor pri problémoch so sodíkovou rovnováhou pri ischemickej chorobe srdca, tam by vyššie dávky odrazu mohli spôsobiť problémy. Nevhodné aj pri poruchách obličiek, metabolizmu železa a medi a vážnom deficite G6PD. Vitamín C znižuje účinnosť antikoagulantov, avšak pri vysokých dávkach ich niekedy dokáže aj nahradiť. Oficiálne bezpečné denné množstvá sú 1g (EU) resp 2g (USA). Vyššie dávky môžu spôsobiť miernu jednorázovú osmotickú hnačku u citlivejších ľudí. Hnačka je menej pravdepodobná, keď sa príjem rozloží počas dňa, užíva sa s jedlom.

Vitamín C je diuretikum, takže treba viac piť.

Za zmienku stojí aj vitamín B3 (niacín), ktorý má takisto liečivý vplyv na srdcovocievnu sústavu, regeneruje cievne steny a reguluje
cholesterol. Problém je, že sú potrebné vysoké dávky niacínu (1-3g denne, rozdelené na 3 dávky) a tie sa ťažko zháňajú a navyše trochu
zaťažujú pečeň.

Cenný je aj vitamín E.

Viac info v kapitole Srdcovocievne ochorenia:
rizikaockovania.sk

fibik

ja si myslim ze VKT je sposobeny aj castymi stresmi.To je hlavna pricina chorob.Ja som uplne zdravy mam vsetky organy v naprostom poriadku ale mam vyskoky krvny tlak skor kolisavy no ale vacsinou he to 130/85 a dakedy aj trocha vyssi .viem ze ked som nervozny tak mam vysoky krvny tlak inac je to ok .

delphia

monikak co si popisala, su cesnakove kvapky z Tibetu. tento recept nasli r. 1972 v Tibete pracovnici OSN.
ucinky: organizmus sa vycisti od prebytocneho tuku a vapennatych usadenin, zlepsi sa metabolizmus, upravi sa krvny tlak a steny ciev sa stanu elastickejsie.

dalsie vyuzitie: infarkt, skleroza, zmiznu zapaly, opuchy, hucanie v usiach, zlepsi sa zrak, omaldenie organizmu, protirakovinove ucinky.

monikak

Moja teta ktora mala problemi s vysokym tlakom sa dostala k tomuto receptu,pouziva ho uz asi 15 rokov a odvtedy ziadne lieky na tlak nebrala,momentalne ma 58 rokov a neda dopustit na tento recept tak ho skuste vyskusat,je to prirodne takze poskodit nemoze,

Cesnakový liek na tlak

350dkg cesnaku očisteného
1 dcl vodka + 1dc čistého liehu z lekárne 
hlinená nádoba , gáza , gumička
Cesnak očistíme - čistá váha musí mať presne 350dkg

Dreveným valčekom poriadne rozmačkáme,
/cesnak nesmie prísť do styku z kovom!/
Cesnak naložíme do hlinenej nádoby a zalejeme liehom a vodkou.
preložíme gázou a zagumičkujeme , necháme pôsobiť presne  21  dni na tmavom a chladnom mieste .
Potom ho scedíme  cez gázu a necháme postať v chladničke  3 dni.
Takto pripravené kvapky môžeme začať používať , pred každým použitím poriadne pretrepať .

Postup užívania kvapiek treba presne dodržať a zapíjať len mliekom:

RANO OBED VECER

  1. den           1 kvapka 2 kvapky   3 kvapky  

  2. den                    4 kvap.               5 kvap              6 kvap

  3. den                     7 kvap                8 kvap              9 kvap

  4. den                     10 kvap             11 kvap         12 kvap

  5. den                    13 kvap            14 kvap         15 kvap

od 6.dna sa používajú kvapky opačným dávkovaním 15,14,13,12,11,10,9,8,7,6,5,4,3,2,1
nasleduje 3x 15 kvapiek až do vybratia celej dávky

!!! Zapíjať sa musí čistým mliekom ,nesmie sa zapíjať ničím iným !!!

Tento liek sa užíva len  raz za 5 rokov ! /nie častejšie/
Tento liek vyrovnáva tlak a udržuje ho , berie sa pri vysokom alebo kolísavom tlaku nikdy nie pri nízkom!

RNG

triez je tam zdoraznene, ze rozdiel systolickeho a diastolickeho tlaku je dobry indikator krehnutia ciev.
Pri tvrdych cievacH systolicky stupa a diastolicky klesa. Velky rozdiel medzi nimi signalizuje vazny problem krehnutia ciev.

RNG

prave som nasiel celkom obsazny clanik na vysoku tlak a rozne prirodne, co ho reguluju. Ja somspomenul hlavne hloh(hawthorne) a draslik, ale tu je toho viac:
www.usgyms.net

kata047

hehehe nemudruj, ja som sa od liekov na hypertenziu citil tak zle , ze som uz nevedel co mam robit tak som svojvolne znizil davku a zacal lieky kombinovat roznymi doplnkami, aj tlak sa zlepsil a co je najdolezitejsie aj kvalita zivota.

hehehehe

a ja vam vsetkym prajem pokojne prezitie infarktu. ked budete mat hypertenznu krizu a zacnete krvacat do mozgu, navarte si caj a zujte cesnak, aspon budu mensie vydavky v zdravotnictve. gratulujem!