Pitie destilovanej vody

rami_k

RNG, je mozne na Teba dost prosim sukromny mail? resp. ja ti poslem svoj kotroch@gmail.com
rad by som sa ta spytal na dve znacky, potreboval by som radu od odbornika..uz som to konzultoval aj s Damianom..
velmi pekne ti dakujem...
rami.

RNG

Na nete najdes plno vyrobkov, nie nevyhnutne drahych ale zacinaju od asi 150 dolarov plus, s varnymi nadobami z nehrdzavejucej ocele.
Konkretne znacky ti nemozem tu na fore odporucat, za prve by to bola nedovolena reklama, a za druhe musis davat pozor, aby to co si vyberies bolo na 230 voltov, nie na 120V, ako su US vyrobky.

rami_k

RNG, Damian,

viete mi prosim odporucit nejake jeden dva typy na kvalitny obchod, resp. overeny obchod, s destilacnymi pristrojmi? na domace pouzitie, dve, max.3 osoby..velmi pekne dakujem
r.

acdar

RNG,

mal by si ale vzdy pripomenut, ze existuje ovela viac svetovych kapacit, ktore tvrdia opak toho, co tie tvoje svetove kapacity.

Nviem, kto tu pisal o potrebach 5-10 nasobkov dennych doporucenych davok vitaminov a mineralov.

Mimochodom, to, ze nie je zdrave pit vela mineralok, ti povie kazdy lekar aj nelekar, na to tu nemusis citovat ziadne svetove kapacity.

RNG

acdar, okrem toho si luhar, lebo mi vkladas do ust to co som nikdy netvrdil, ako blbosti typu:"ludia by miesto chodenia do prace mali jest doplnky, lebo doporucene davky vitaminov su nedostatocne a pokial chcu byt zdravi, tak by do seba mali sypat od rana do vecera vitaminove tabletky, lebo inak nevyhnutne a prakticky hned zomru?"
Ja odporucasm ludom brat len to, vo forme doplnkov, co im v tele chyba a nevedia dostat z normalneho jedla v dostatocnych davkach.A to definitivne prispieva k zdraviu a udrzbe tela, to su rady od lekarskych kapacit ktore v prislusnych odboroch maju hromady vyskumu a roky
uspesnej praxe.

Inac tema je destilovana voda a nie volna sezona na RNG.
A v tom nevies zrejme nic, takze sa tu prosim neozyvaj.

RNG

Nua ja tie "voloviny" cerpam od znamych svetovych kapacit,lekarov, ktori maju velky uspech prave takym liecenim prirodnymi prostriedkami.
A zda sa mi, ze vobec necitas co pisem, len mi tu na silu oponujes.
Nuz na take ja veru nemam cas a odteraz si ta dalej vobec nevsimam.

RNG

Inac KCl, NaCl, voda, a jod su vsetko anorganicke latky a predsa ich telo potrebuje v urcitych mnozstvach.
Voda viazana v potravinach organicky nam nijak nestaci, musime si ju doplnat z anorganickych zdrojov, najlepsie cistu, tak ako je telo zvyknute za miliony rokov.

RNG

acdar, nechapem, ako moze byt moja destilovana voda, co si sam destilujem znecistena. Co sa tyka pitnej vody, okrem chloru a floru je mozno z tisic dni 999 cista, ale jeden den z tisica je zamorena a clovek nikdy nevie kedy.
Praskliny v trubkach, vymienanie potrubi bez prerusenia sluzby a pod su caste priciny vodnych nakaz.A tomu sa definitivne chcem vyhnut. Naviac sa casto nachadzaju v pitnej vode rozne zamorenia, ktore sa nekontroluju ani vo vodarnach, o tom mam pomerne dobre informacie priamo od vodarov, inzinierov, ktori tuto robotu cely zivot robili.Jeden je povodne geolog, druha je anorganicka chemicka.
Takze mam dovod prevzat kontrolu nad cistotou vody do vlastnych ruk.
Inac povodne som zacal destilovat, lebo som potreboval cistu vodu na postrek orchidei, ktore v prirode su navlhcene hlavne rosou=destilovana voda. Z vodovodnej vody sa na nich usadzaju soli, ktore ich postupne znicia, hlavne ked je voda studnicna=tvrda, tj s vysokym obsahom mineralov.
Az po rokoch, ked som si uvedomil, ze tie destilacky sa predavaju do domacnosti v milionoch, tak asi ze aj ini ludia piju destilovanu vodu. Moje nazory boli totiz presne take, ako tu niektori zastupuju, ze destilovana voda skodi telu.
Proste prebral som povesti rozsirovane o destilovanej vode bez rozmyslania, len spoliehajuc sa na reputabilitu roznych zdrojov informacii.
Az na stare kolena som sa naucil, ze sa na to neda spoliehat a treba vsetky informacie primat so spravnou davkou nedovery a vyuzivat moznost dnesneho informacneho toku a najma vlastny rozum a usudok.
A s hrozou som postupne zistil, ze vacsina informacii dnes je hanebne manipulovana, tlac, televizia aj net, cest vynimkam, su viacmenej kupene roznymi skupinami s vlastnou agendou mutenia mozgov.

acdar

Vidis, priznal si, ze si odporucal.

V cistote vody inak velky rozdiel medzi vodou z vodovodu a destilovanou vodou nevidim. To skor zavisi od hygienickej kontroly. Znecistena moze byt aj destilovana voda.

Mozes teda uviest v com je destilovana voda lepsia, ako ta z vodovodu?

Este pred tym by som ta chcel upozornit, ze destilovana voda sa nepije tak dlho, ako bezna voda z vodovodu, tak urcite neexistuje dostatok dokazov o jej skodlivosti, alebo prospesnosti.