Pitie destilovanej vody

Petuska B

Ja napr. dlho roky pijem vodu z vodovodu a tiež mi nerobí nijaké problémy. Neviem, či sa dopracujeme k nejakej rozumnej, konkrétnej odpovedi.

kaciatko7

moj nazor, kedze mam moznost si vybrat len medzi vodou z vodovodu, mineralkami, dojcenskymi vodami, filtrovanou vodou a destilovanou, vyberam si destilovanu, kedze je podla mna najcistejsia. ostatne maju pre mna negativa v tomto...voda z vodovodu - chlor, neprijemna chut, nie som presvedcana o priaznivom vplyve na organizmus, mieralky - obsah mineralov a soli, ktore sa do tela nevtrebu, sposobuje problemy, oblicky atd., dojcenske - tam som si nie ista obsahom, lenze obal z PVC, tym padom uz to zas nie je uplne cista voda, filtrovane - neviem, ale skusala som, voda nemala dobru chut, trosku sa hrnce zanasali, okrem toho, neviem na akom principe filtre funguju, neviem ci sa tam pridava aj nejaka chemia, fakt netusim...takze pokial nemam moznost pit nejaku prirodnu cistu vodu zo studne, vychadza mi len ta destilovana. v kazdom pripade poznam ludi, co ju piju a nerobi im ziadne problemy.

Petuska B

Dobre acdar ale už mi konečne vysvetlite, odkiaľ berie niekto istotu, že ako si ty napr. napísal-la, že z destilovanej vody sa dá ľahko otráviť a kaciatko zas tvrdí, že si radšej vyberie destilovanú lebo je podľa nej najčistejšia. Chcem konkrétne dôkazy, pretože takto je to iba tvrdenie proti tvrdeniu.

acdar

PetuskaB,

uplne jedno mi to nie je. Napriklad destilovanu vodu by som nepil. Z nej sa da lahko otravit. Aj RNG nepije cistu destilovanu vodu, ale hadze do nej kompoty. Si to precitaj.

Petuska B

Takže tebe je acdar v podstate jedno čo piješ ale pri tom tvrdíš, že ...

"Pit sa da nedestilovana voda. Je to celkom logicke a vyplyva to z toho,ze destilovana voda sa pit neda."

acdar

Kaciatko,

ja pijem stolove vody a mineralky. Nepijem ich preto, ze by som to povazoval za idealne a zdrave, ale preto, aby som si uhasil smad. Co je idealne asi nevie nikto, inak by tu kazdy zil minimalne 15o rokov, ale podla mna je dobra aj voda z vodovodu, pokial nie je velmi chlorova.

Petuska B

kaciatko to beriem ale presne toto zaujíma aj mňa na čo si sa pýtala 13:47 a zaujíma ma aj to, ako si môžte byť taký istý že destilovaná voda je práve to najzdravšie riešenie? To je otázka, pretože ma to zaujíma.

kaciatko7

radca, mna by potom zaujimalo, aka voda je pre teba ta najidealnejsia. a samozrejme preco.
ja osobne si zozeniem destilator a budem pit taku. je to podla mna ta najlepsia volba.