Pitie destilovanej vody

kaciatko7

radca, nie, sestra si do nej kompoty nehadze, totizto ani ziadne kompoty neje. proste ju pije, pouziva na varenie, vari z nej caj atd.

acdar

No ono sa z nej neotravia hned, ale len ked ju piju vo velkych mnozstvach a tie mineraly nenahradzuju nejako inak, ako z vody. Kozmonauti, ktori lietaju vo vesmire si destiluju svoj moc a to piju, co je tiez destilovana voda. Neviem, ale , ci si ho najprv neosolia.

kaciatko7

radca, este k tej osmoze a o ucive zo ZS, vies sam, ze vela informacii sa dalo do obehu a napokon to bol blud...zober si aj take pitie mlieka, ako ho dlhe roky FDA odporucala, ako je pre zdravie nevyhnutne a blablabla. a vobec to nebola pravda, dokonca uz aj sama velka FDA uznala, ze to nie je tak. na ucivo zo zakladky by som sa nespoliehala. okrem toho, ten clanok o pitnej vode a ta kampan, ked som si precitala, kto tu kampan vedie, t.j. vodarenske zavody, ci spolocnost, neviem...tak im jednoducho nemozem verit, kedze ide aj o ich zaujem...jednoducho tovat treba predat a aj taketo marketingove tahy sa pouzivaju.
to vsak nemozes tvrdit o zastancoch destilovanej vody, nie sme predajcovia, predajom destilatorov sa nezivime...tym padom ta podpora predaja je tam vylucena.

kaciatko7

petuska, samozrejme, ved keby im destilovana voda sposobovala take problemy, ake sa tu uvadzaju, asi by neboli ani schopni zit, nieto este pisat o svojej osobnej skusenosti. pre mna osobne je osobna skusenost viac ako vyvratenie nejakou studiou. urcite to vyskusam.

kaciatko7

petuska, sestra ju uz pije, ma doma destilator, predtym sme tiez pili pramenite vody, dojcenske, filtrovane, z vodovodu nie...ale urcite si ten pristroj zozeniem a dam vediet, ake ucinky to na mna malo. asi to bude lepsie ako nejake teorie, kedze tie si dost protirecia. okrem toho som jedinec, co mal velakrat problem s oblickami v minulosti, takze keby mala destilovana voda nejake neblahe ucinky, urcite to pocitim. neviem ako vy, ale ja ludom, ktori sa o svoje zdravie staraju a vyznaju sa, verim, a ked niekto z vlastnej skusenosti ma na sebe odskusane, ze mu ta voda vyhovuje a nesposobuje problemy, nemam preco o tom pochybovat.

Petuska B

A mňa by kaciatko okrem toho ešte zaujímalo ako je možné, že tu napísali ľudia, ktorí pijú destilovanú vodu a neotrávili sa z nej? :-)

kaciatko7

inac, tiez by ma zaujimalo, co ma clovek vlastne pit, kedze su tu aj odporcovia, aj ludia, ktori ju piju (destilovanu vodu)...ktora je potom najidealnejsia na pitie. ciste len aby splnala svoju funkciu v organizme bez akychkolvek nepriaznivych ucinkov.

acdar

Petuska B,

vo svete existuje jav , ktory sa nazyva osmoza. Uci sa to na zakladnej skole a znamena to, ze hustejsia kvapalina sa riedi redsou, teda, ze mineraly nebudu prestupovat z destilovanej vody do nedestilovanej, ale naopak.