Pitie destilovanej vody

RNG

inac nikdy som tu neodporucal anorganicke latky okrem KCl.
Askorbaty su organicke latky a
formy zinku, co som tu odporucal boli vzdy alebo askorbaty, alebo maleaty, citraty, proteinove chelaty a podobne. Tj vsetko napospol organicke, dobre vodorozpustne a vysokoabsorbovatelne a zabudovatelne v tele.

RNG

adcar, vo vzduchu sa nachadza velmi malo mineralov a kovov.Dazdova voda(prakticky destilovana) dostava mineraly tym , ze preteka cez zem. Cim hlbsie studne, tym vyssi obsah mineralov obvykle. Takze umelo navrtane hlboke vodne zdroje su pre nas neprirodzene a ich obsahy prilis koncentrovane, a to hlavne nepotrebnymi formami mineralov, ktore nase telo nevie pouzit velmi ucinne.
Nase telo potrebuje co najcistejiu vodu , lebo z jediel potrebuje vymyt z tela vsetky nepotrebne a prebytocne latky.
Jedine velmi dobre absorbovatelne anorganicke mineraly vo vode su tie, ktore su dobre vodorozpustne(inac sa nevedia absorbovat v crevach) a tiez velmi jemne koloidne ciastocky, ktore vedia creva priamo absorbovat.
Ci uz sa zabuduju a pouziju v tele, to uz je druha otazka. Na zabudovanie su najlepsie take vazby, ktore su ako "polotovary" v tele, tj najma proteinove chelaty.

acdar

RNG,

svoju vlastnu agendu a zaujmy ma uplne kazdy clovek.Nerozumiem teda preco tu s Damianom ludom doporucujes jest vapnikove a sodne askorbaty a anorganicke zinky, ked ti vadia anorganicke mineraly. Ked ich teda ta mineraliyovana voda (nie mineralka) neobsahuje tolko, tak nechapem, preco ti to vadi. Destilovana voda. ako si si iste precital je v podstate absorbent, ktory tie mineraly a kovy zo vzduchu aj tak naberie.

damian

Vidim, ze niektori, ako babraka, ani nevedia, ze vo vode su mineraly ANORGANICKE - z kamenov a nie organicke, ktore su v potrave a ktore telopotrebuje.

S anorganickymi mineralmi robi telo nieco podobne, ako cajnik s vodou - usadza ich v tele, kedze ich nedokaze dostatocne rozpustit - hence, usadeniny, kalcifikaty, vyrastky, oblickove a zlcnikove kamene a pod.

(samozrejme, ortodoxna medicina ma svoje vlastne vysvetlenie pre tvorbu oblickovych kamenov, ze vraj sa tvoria s vitaminu C :-D a taketo bludy davaju ludom ako Radca na tanier aj napriek tomu, ze vit C (kyselina) kamene rozpuste

RNG

na temu wikipedia:
Casto obsahuje rozane dobre informacie, najma jej anglicka verzia(slovenska je dost uboha...), lebo do nej prispievaju aj tisice odbornikov. Ale nemozno sa na nu uplne spolahnut, lebo mnohi odbornici maju aj svoje vlastne zaujmy, svoju vlastnu agendu, ktoru tam tlacia.
Co sa tyka nazorov spojenych so zdravim, wikipedia je priamy odraz silnej lobby medickeho priemyslu, rozhodne je tam viacmenej marne hladat ine, alternativne nazory, ktore sa tu z roznych alternativnych lekarskych zdrojov snazim ja reprezentovat.

RNG

Co sa tyka nedostatku mineralov, ktore nam podla tej wikipedie chybaju vraj ked pijeme destilovanu vodu, uz raz som tu uviedol jednoduchu matematiku: ked pijes vodu z vodovodu, dostanes z nej z dvoch litrov denne maximalne 240 mg mineralov.
Telo potrebuje denne okolo 3000 mg draslika
2000mg sodika
1500 mg vapnika
800 mg horcika atd.
Takze voda nie je pri
tychto cislach ziadny dolezity zdroj mineralov.
Prave naopak, ak obsahuje privela mineralov v nespravnej forme(uhlicitany, sirany), ako napr artezske vody a silne mineralizovane mineralky, ludia maju z nej plno oblickovych a mocovych kamenov.
To sa vsak ale priemysel s mineralkami snazi ututlat.

Clovek a zvierasta su od pradavna nauceni pit cistu vodu, povrchovu, blizo dazdovej, ktora ma zlozenie blizko destilovanej(teda dnes zialbohu casto uz nie, lebo je vzduch zaspineny priemyslom, na to clovek musi ist daleko od civilizacie aby mal cistu dazdovu vodu, cistejsiu nez 10 ppm, tj 10 mg rozpustenych mineralov na liter vody)