Stres, trema, starch v skole

Príspevok v téme: Stres, trema, starch v skole
leona7002321

Skola ma dokaze fakt strasne stresovat . Hoci som uz v poslednom rocniku na strednej . Poctivo sa ucim vsetko co treba no aj tak mam pocit ze to neviem aj ked si to prejdem . Ked profesor ide skusat ja mam pocit ze mi srdce vyleti z koze. Dostavim sa pred tabulu a totalne z tej tremy a strachu horim . Lebo citim taky stres, ze mi stupne tlak . Uz to trva roky , myslim ze by som s tym mala daco robit. Lebo ja ako keby od kazdej odpovedi zavisi moj zivot sa chovam . Ostatni spoluziac su pred tabulovu alebo ked hovoria z miesta v pohode a ja uz citim uplne teplo ked mam hovorit alebo sa prejavit. Stava sa mi to len v skole!!!! Akonahle sa mi vyucpvanie skonci opadne zo mna to hnusne napatie a uz som aj v pohode ani nie som cervena. Dost ma to stve lebo to vyzera blbo a nechcem to .. L( Vzdy si poviem ze uz to bude fajn , ved som sa to ucila. No u mna to je proste reflex ze ked hovorim nieco v skole som cervena. Len v skole!!! Preco?? L( Je to dost ponizujuce... byt taaka ..
Nie je to niekto taky podobny????

veva36

uplne chapem a rozumiem ti ako sa citis. je to zmena aj pre teba a aj pre nu. je to len par dni treba aby si jej dala viac casu. je potrebne aby si zvykla, aby sa akoby aklimatizovala. predsa len je rozdiel skolka a nasledne skola. ten rezim je sice podobny, ale su tam nejake tie rozdiely, ktore proste dieta vnima. ked zacinala chodit do skolky tak nemavala taketo problemy?

Mona1

sice starsia tema, ale u nas doma uplne aktualna. preto som si sem prisla pre radu. mame za sebou treti den skoly a mala mi doma place. neviem co bude zajtra rano. trha mi to srdce ked ju takto vidim. viem, ze su to prve dni, ale myslela som, ze prvykrat do skoly pojde s usmevom s radostou. ako jej pomoct? presli ste si niekto niecim podobnym?

MMMMMMAAAAAA

Ked mate problem teraz na strednej tak na vysokej skole asi skolabujete, pomaly kazdy druhy tyzden prezentacia pred aspon 40 ludmi a kopu dalsich podobnych aktivit. Drzim vam palce

Alica81

ahoj Katy455, myslim, ze by som ti vedela pomoct. pracovala som uz s mnohymi ludmi a zatial len uspesne. Odkial si? napis mi email.

bella12

strachzskoly,

anticipačný strach - strach z očakávania niečoho zlého je ten najhorší, pretože si často robíme veľké starosti kvôli veciam, ktoré ani nenastanú. Bojíme sa dopredu a svojou úzkosťou si v prípade výskytu danej situácie zhoršujeme našu schopnosť ju čo najlepšie zvládnuť. A neraz sa stane, že obávaná situácia nastane práve kvôli strachu z nej, že ju svojím strachou a úzkosťami vyvoláme. Ako si teda pomôcť?

Treba zmeniť myslenie. Za všetkými tými obavami je naša neistota, či dokážeme problémovú situáciu zvládnuť. K tomu si ešte v mysli predstavujeme, aké to bude strašné a neznesiteľné. Tým všetkým však len podporujeme a zvyšujeme svoj strach. Preto sa silou mocou snažíme v mysli danej situácii vyhnúť. A touto myšlienkou - nesmie sa to stať - si vlastne hovoríme - je dôležité, aby sa to nestalo, pretože keď sa to stane, bude to hrozné. Toto zmýšľanie je potrebné zmeniť, pretože ide proti nám. Dokážeme teda danú situáciu zvládnuť?

Koľkokrát si už zažila, že Ti bolo zle kvôli tachykardii? Určite si to nakoniec zvládla - a nie raz. Prečo si teda neveríš, že to teraz nedokážeš? Keď to príde znova, zvládneš to rovnako, ako v minulosti. Predpokladám, že máš pre tieto situácie nejaký rýchly prostriedok úľavy, prípadne nejaké inštrukcie, ako tie prejavy zmierniť. Ak je hlavnou pomocou zachovanei pokoja a pravidelné dýchanie, tak uváž: predpokladám, že sa Ti stalo, že si si svojím strachom obávanú situáciu privolala - ak si ju v stave strachu nakoniec zvládla - o čo ľahšie ju teda zvládneš, keď sa nebudeš báť? Nestraš sa tým, čo si vtedy prežívala, podstatné je len to, že sa Ti nakoniec aj tak uľavilo. A to bol Tvoj úspech. Na tom stavaj a začni si veriť.

Takže už sa nesústreďuj na to, aby sa to nestalo, ale naopak, povedz si: len nech to príde, ja to zvládnem. Akonáhle sa danej situácie prestaneš obávať, budeš pokojnejšia a nebudeš si zbytočne znepríjemňovať život. Veď čo najhoršie sa Ti môže stať? Budeš musieť výjsť von? Dobre, ak bude potrebné, vyjdeš von. Odpadneš? V triede bude učiteľ a x ďalších ľudí, ktorí sa už postarajú o prvú pomoc. Bojíš sa, že sa strápniš? Nemáš sa za čo hanbiť, máš predsa zdravotný problém. Sme predsa ľudia a každý z nás už zažil situáciu, keď mu prišlo zle. Neboj sa, nemáš sa čoho báť.

strachzskoly

ja mam problem so srdcom , mam tachykardiu čo znamena že raz mam vysoky tlak raz nizky..stava sa mi to dosť často ale najviac v škole,bojim sa tam chodiť, bojim že mi pride zle..a tym si to aj privolavam,potrebujem sa niečim cez hodiny zabaviť aby som nato nemyslela,lebo ušami počuvam učiteľku ale mysľou som inde..nepoznate niečo ?? prosim je to dost važne

grizli123

Leone:

"Všetko je v hlave", ja mávam občas s tým tiež problémy ale najhoršie je asi namýšľať si že sa to zhoršuje. Skôr rob niečo pre to aby sa to zlepšilo. Predsa ak si sa učila, stoj si za tým a povedz to.
Ďalšia vec - "nerieš to", že čo si ostatní myslia, alebo ako budeš pred nimi vyzerať-nepodceňuj sa.
"Nezastresovať"- lebo už ak zastresuješ tak ťažko z toho vyjdeš.

Po prípade navštív psychologičku. Pokecať s ňou môžeš, možno ti poradí, ale vyriešiť to musíš sama:)a čaje, lieky a podobné veci radšej vynechaj, ešte tak čaje ale nie lieky:)

zara

Ja si kupujem v hypernove Bilinskú na žalúdok ktorá obsahuje medovku lekársku, cena je 1.65€ a účinky sú super, pijem podľa potreby. Zara

SASIA

ja mam taky isty pocit ako leona..ja som v prom na strednej ale taky problem som mala este aj na zakladnej...som naucena som si ista ze to viem a profesor ide skusat strasne sa bojim,,,bije mi srdce,potia sa mi ruky a boli brucho..no najhorsie je to ze ja od stresu chudnem,,,a to som aj bez toho dost chuda..ale teraz je to uz lepsie..pijem medovkovy caj a ten je na ukludnenie...
vie ste niekto co pomaha na ukludnenie??????

leilan

ja zas neodporúčam v žiadnom pripade ONE BRAIN, kineziologiu. Bola som 3x kvoli tomu a nič. Problemy mam nadalej , akurat som ľahšia o 60eur.