Stres, trema, starch v skole

Príspevok v téme: Stres, trema, starch v skole
leona7002321

Skola ma dokaze fakt strasne stresovat . Hoci som uz v poslednom rocniku na strednej . Poctivo sa ucim vsetko co treba no aj tak mam pocit ze to neviem aj ked si to prejdem . Ked profesor ide skusat ja mam pocit ze mi srdce vyleti z koze. Dostavim sa pred tabulu a totalne z tej tremy a strachu horim . Lebo citim taky stres, ze mi stupne tlak . Uz to trva roky , myslim ze by som s tym mala daco robit. Lebo ja ako keby od kazdej odpovedi zavisi moj zivot sa chovam . Ostatni spoluziac su pred tabulovu alebo ked hovoria z miesta v pohode a ja uz citim uplne teplo ked mam hovorit alebo sa prejavit. Stava sa mi to len v skole!!!! Akonahle sa mi vyucpvanie skonci opadne zo mna to hnusne napatie a uz som aj v pohode ani nie som cervena. Dost ma to stve lebo to vyzera blbo a nechcem to .. L( Vzdy si poviem ze uz to bude fajn , ved som sa to ucila. No u mna to je proste reflex ze ked hovorim nieco v skole som cervena. Len v skole!!! Preco?? L( Je to dost ponizujuce... byt taaka ..
Nie je to niekto taky podobny????

hejka

Odporucam odblok ONE BRAIN Kineziologia.Jednoducha a ucinna metoda. Yamseen na noc a na den Lovseen. Daj jej skontolovat zuby tie zapricinuju depresiu, ak su chore.Viac na mailik.

monaliza100

mam 19 rocnu dceru. v 4 r.strednej.ja som uz zufala.ona ma strasnu debku teraz.prestala komunikovat v triede , nevie sa sustredit na ucenie, a k tomu sa pridruzili dalsie problemy. uz to zaslo tak dleko, ze sme boli aj na psychi. a berie lieky, ktore podla mna vobec neyaberaju. je strasne oblubena v kol. a stale bola vesela. pred rokom mala to iste v ten isty cas. ale mam strasny strach. pomozte!!!! sme obj. na neurologiu a navstivila uz aj psychologicku, ktora ju obj. az v januari . DAKUJEM

12Tinuska12

Ja vám poviem..ja mám strach keď som nenaučená ..ako napr..teraz...uplne ma to zviera pri srdci chodim na intrak...a taks a mi z nedele na pondelok nechce ucit..:((....Ale v tom je hacik ze ked sa to nenaucim som uplne vystresovana..a pod veci..dokonca som ani nezaspala minule a o tretej som sa do doucala...:((Asi tak ..

mato1981

Tuto tremu a strach je mozne prekonat prostrednictvom hypnozy. Strach z verejneho rozpravania je jednym z najrozsirenejsich vobec. Klasicke priznaky su ocervenenie, pretoze krv sa navaluje do pokozky, zrychlene dychanie, a myslienky vypadavaju a je zvysena nervozita a uzkost. Su to podvedome reakcie na nejaky stimul z minulosti. Silou vole to dokaze naozaj len malokto a pokial to dokaze udrzat dlhodobo, je to naozaj velky uspech.
Pre tych ostatnych je mozna hypnoza za ucelom pripravy podvedomia na toto a dalsie vystupenia, odstranenim stimulu, ktory spusta vyssie spomenute reakcie a naucit danu osobu sa dokonale uvolnit.

jajkafr

leona
neboj len treba získať trošku viac sebavedomia... trošku viac si veriť a nájsť niečo v čom si dobrá a potom to už pôjde uvidíš zvládneš to... len sa nenechaj odbiť tým že budeš ticho buď trošku viac priebojná... prekonaj samu seba a uvidíš časom to pôjde samo :)

bingham

Nooo tak to si vychytila...:DDD taka kombinacia sa malokedy vidi...ha :)))

Ale mozes to uplne zmenit...je to iba na tebe :))))

leona7002321

Ach jajjj .... asi mam strasnu povahu :( uzkostlivu a bojazlivuu... tremista, hanblivec.. no krasna kombinacia..

jajkafr

leona
kopírovala si to z môjho príspevku...
všetko je v človeku, v tvojej psychike... teraz študujem 2. rok na vysokej škole... vždy som bola veľmi tichý človek veľmi som sa neprejavovala nechcela som ani len čítať keď ma vyvolali hanbila som sa, že sa strápnim. Vekom sa mi akosi rozviazal môj jazyk. Veľmi mi pomohlo aj liečenie kvôli astme som bola takmer mesiac v liečebnom ústave v tatrách tam som bola najstaršia, tiež som bola sama bez rodičov a nejak sa mi jazyk rozviazal. Tiež mi pomohlo to, že som bola na súťaži SOČ pred tou súťažou som mala strašné pocity keď som musela vystúpiť pred ľudí... teraz s tým už nemám až taký problém. Spolužiačka mi dokonca povedala, že mám dar reči :D čo ma potešilo... Ale dokážem sa postaviť pred ľudí a povedať niečo iba vtedy keď viem, že to viem. Párkrát sa mi stalo, že som improvizovala pripravila som si prezentáciu a nestihla som sa ju naučiť a musela som ju odprezentovať zvládla som to excelentne, ale bola som strašne červená ... Teraz chodím prezentovať aj na študentské konferencie...
Ten pocit musíš prekonať sama. Možno je v tebe niečo zablokované bojíš sa rozprávať. Ak máš niečo rozprávať pred triedou tak skús ako som písala nižšie nacvič si to pred zrkadlom, najlepšou kamarátkou, sestrou, mamkou, rodinou a až potom sa postav pred triedu. Veľkú podporu ti dá tvoja dobrá kamoška v triede na ktorú sa budeš pozerať. Časom ti už nebude robiť problém sledovať pohľadom všetkých prítomných :)
Ako si písala nedá sa to naučiť a nedá sa to potlačiť len tým, že si povieš chcem. Musí to prísť samo, ale ty tomu môžeš vo veľkom pomôcť. Párkrát keď vystúpiš pred ľudí a uvidíš, že to není až tak strašné tak sa ti to možno aj zapáči... Ale najprv musíš násjť odvahu. A tiež, aby som nezabudla... Nevieš čo sa odohráva v hlavách ľudí v miestnosti, alebo ľudí ktorý prednášajú... neverila by si, ale aj učiteľ má problém vystúpiť pred triedu žiakov a povedať im niečo... ale časom si na to zvykne a už to je v pohode ... Netreba sa báť... a ak nechceš ísť pred tabuľu popros učiteľa, aby ťa skúšal písomne ako to tu už bolo niekde písané. Držím palčeky a budem rada ak napíšeš ako to zvládaš... možno by ti pomohol aj autogénny tréning... napr. ja používam relaxačné cvičenie, ktoré ma naučila psychologička a v strese to zaberá je to úplne super vec alebo sa zamerám na svoje dýchanie a pred tým než vystúpim pred ľudí párkrát sa zhlboka nadýchnem a poviem si, že to dokážem veď to není nič strašné :)a všetci sme len ľudia a mýliť sa je ľudské

jajkafr

miriam
nie tvoj mail mi neprišiel... ja odpisujem na maili minimálne raz do týždňa čas si na to vždy nájdem zatiaľ ho mám koľko chcem :) len týždeň mám nabitý bez prístupu k netu čo sa teraz našťastie zmenilo lebo už nám sprístupnili net aj na internáte :) akurát som pozerala do svojej mailovej schránky a nemám tam nič... Skús ho poslať ešte raz možno niekde v sieti zablúdil :)