Stres, trema, starch v skole

Príspevok v téme: Stres, trema, starch v skole
leona7002321

Skola ma dokaze fakt strasne stresovat . Hoci som uz v poslednom rocniku na strednej . Poctivo sa ucim vsetko co treba no aj tak mam pocit ze to neviem aj ked si to prejdem . Ked profesor ide skusat ja mam pocit ze mi srdce vyleti z koze. Dostavim sa pred tabulu a totalne z tej tremy a strachu horim . Lebo citim taky stres, ze mi stupne tlak . Uz to trva roky , myslim ze by som s tym mala daco robit. Lebo ja ako keby od kazdej odpovedi zavisi moj zivot sa chovam . Ostatni spoluziac su pred tabulovu alebo ked hovoria z miesta v pohode a ja uz citim uplne teplo ked mam hovorit alebo sa prejavit. Stava sa mi to len v skole!!!! Akonahle sa mi vyucpvanie skonci opadne zo mna to hnusne napatie a uz som aj v pohode ani nie som cervena. Dost ma to stve lebo to vyzera blbo a nechcem to .. L( Vzdy si poviem ze uz to bude fajn , ved som sa to ucila. No u mna to je proste reflex ze ked hovorim nieco v skole som cervena. Len v skole!!! Preco?? L( Je to dost ponizujuce... byt taaka ..
Nie je to niekto taky podobny????

krtko7

hm. Nie je to skoro. Práveže by som povedala, že keď dieťa začne chodiť do školy, tak je to ideálny čas na zamyslenie sa nad takýmito vecami a prirodzene aj na riešenie toho. Vyčkávať sa nevypláca pri tomto. Aspoň toť môj pohľad :)

2miriamma

krtko ti to napísala a dobre ti napísala :)
Sama som sa presvedčila o tom, že každý ten jeden vitamín v zložení je dôležitý, že je potrebný a hlavne pre deti má význam. U nás sa účinky osvedčili a čo som rada, že už teraz ani nemusím pripomínať, že jak je tretiačka, tak sama už vie, že si má dať kapsulku každý deň. Som jej vysvetlila na čo sú dobré a zapamätala si to :)

nikolll

krtko...tak to nie...ale myslela som ze mozno je to este skoro na nieco taketo nie?...neda sa to nejako tie vitaminy dostat zo stravy?...ak teda su potrebne?

Marti-ka

Treba si nejake vyzivove doplnky kupit, ktore zabranuju stresu a zacat ich uzivat. Alebo vyhladat odbornu pomoc!

krtko7

hm. Nikolll z môjho pohľadu jednoznačne áno a tiež si myslím, že deti, ktoré už majú šesť a viac rôčkov, že už nie sú až také malé. Či ty si myslíš čosi iné?
Rybí olej je fajn, obsahuje omega 3 mastné kyseliny, ktoré sú dôležité, keďže prispievajú k udržaniu správnej funkcie mozgu, k správnej funkcii srdca :)

nikolll

krtko...pises o tom, ze v zlozeni je aj rybi olej...myslis, ze takto relativne este male deti potrebuju uzivat nieco taketo kde je rybi olej?...je to podla teba potrebne?...

veva36

modroocka nie je ani tak dolezite jak dlho to trvalo, ale ze to slo. ze sa to dalo do poriadku. to je podla mna najdolezitejsie. a tiez si myslim, ze ty ako mamicka to vnimas rovnako. nie?

krtko7

hm. Jancovka aj my máme skúsenosť s týmto, o čom písala. Tak ak sa nenahneváš napíšem ti ja o tom zložení :) Tieto kapsule obsahujú rybí olej, zinok, b-vitamíny, jód a podobné vitamíny. A každý ten jeden vitamín, každá tá jedna zložka má iný účinok, ale hlavne každý jeden je veľmi dôležitý a podstatný :)

jancovka

Môžeš napísať aj konkrétne o aké vitamíny sa jedná a čo majú za úlohu?
Keď píšeš, že komplex, tak asi tam bude viacero vitamínov, čo?