Stres, trema, starch v skole

Príspevok v téme: Stres, trema, starch v skole
leona7002321

Skola ma dokaze fakt strasne stresovat . Hoci som uz v poslednom rocniku na strednej . Poctivo sa ucim vsetko co treba no aj tak mam pocit ze to neviem aj ked si to prejdem . Ked profesor ide skusat ja mam pocit ze mi srdce vyleti z koze. Dostavim sa pred tabulu a totalne z tej tremy a strachu horim . Lebo citim taky stres, ze mi stupne tlak . Uz to trva roky , myslim ze by som s tym mala daco robit. Lebo ja ako keby od kazdej odpovedi zavisi moj zivot sa chovam . Ostatni spoluziac su pred tabulovu alebo ked hovoria z miesta v pohode a ja uz citim uplne teplo ked mam hovorit alebo sa prejavit. Stava sa mi to len v skole!!!! Akonahle sa mi vyucpvanie skonci opadne zo mna to hnusne napatie a uz som aj v pohode ani nie som cervena. Dost ma to stve lebo to vyzera blbo a nechcem to .. L( Vzdy si poviem ze uz to bude fajn , ved som sa to ucila. No u mna to je proste reflex ze ked hovorim nieco v skole som cervena. Len v skole!!! Preco?? L( Je to dost ponizujuce... byt taaka ..
Nie je to niekto taky podobny????

olgicaolga

Hirta jasne, myslela som to dobre, detom treba poskytnut taky iny pohlad aj na skolu, treba ich podporit, ukazat im aj tu stranku skoly, ze maju aspon moznost spoznat novych kamaratov, naucit sa nove veci, ktorymi sa potom budu moct aj doma pochvalit :) Aby to vnimali, ze ta skola im da aj nieco nove, ale hlavne dobre, ze budu mat z toho radost :) Pri prvom skolakovi to je zlozitejsie, lebo aj my to inak vnimame, ale ak by si mala viac deticiek a ze by ti islo druhe do skoly, tak uz by si to brala s inym nadhladom :)

Magika

Neboj sa ked vyjdes skolu a zacnes zit, vtedy pride to prave...bude aj horsie :D nakopni sa a hlavu hore, casom sa veru v zivote otukas. A ked ides odpovedat? Pchch..nikto ti hlavu neodtrhne a ak to aj pokazis, vzdy si to nabuduce mozes opravit.

hirta

mona nemyslím si, že by to myslela nejako zle, skôr podľa vlastnej skúsenosti si myslím, že narážala na to, že pri prvom dieťati všetko tak viac prežívame, viac sa istými vecami stresujeme, pri druhom dieťatku to už také nebude :-) chápeš?

Mona1

viem si to predstavit, ved som si tiez v zivote tym presla len chcela by som aby to bolo lepsie. aby sa netrapila aby tam chodila s radostou. lebo potom neviem ako bude zvladat aj uciva, aj pisomky a taketo veci. aby sa to nejako nestupnovalo. olgicaolga ako toto myslis? mozes mi k tomu napisat cosi viac aby som si to vedela predstavit?

veva36

chapem, deticky v skolke spinkavali, teraz prave v tom case sa musia najviac sustredit na ucivo, okolo obeda. ale vidis, ze zvyknut sa da. aj my sme si zvykli. len aspon teraz nebduete uz mat problem so samotnym vstavanim, ked to uz je zvyk aj zo skolky :)

olgicaolga

Tie pozitiva potom predostriet dietatku, s detmi treba mat trpezlivost, kazde potrebuje iny cas na to aby si vytvorilo novy zvyk a toto je o zvyku, aj ked jasne, ze bude mat stresy, strachy :(

jancovka

Na toto ti môžem povedať, že uvidíš. Ten strach, stres netreba zanedbávať, ale zase netreba ani panikáriť, lebo keď ty budeš z toho hotová, tak dieťa bude duplom a myslím, že to nechceš. Skôr sa zameriavaj na to ako pomôcť tomu dieťaťu, ako sa na to pozrieť z lepšieho uhla pohľadu. Nájsť v tejto zmene pozitíva :)

25karina25

Pre teba je to stresujuce a vies si predstavit, ze je to stres aj pre to dieta? Ved je to nieco nove, tak aj to dieta potrebuje si na to zvyknut. Na to, co ho caka kazdy den, s kym sa bude stretavat.

Mona1

potesili ste ma, ze ste mi napisali. veva rezim je podobny, to hej, len napriklad na spanok si uz zvykla v skolke a teraz to bude asi celkom sok. prvy rok, ked isla do skolky tak nebolo to jednoduche, bol problem so vstavanim, aj s tym, ze som ju tam nechala, ale to len chvilu potom to preslo, ked si nasla kamaratov a ked si uvedomila, ze vlastne sa tam mozu skoro cely den hrat. karina toto si mi asi radsej pisat nemala, pre mna je uz toto stresujuce. moze byt, asi jej musim dat fakt viac casu, len dufam, ze to nebude trvat cely skolsky rok.

25karina25

Mona a to je este len zaciatok roka. Nechcem Ta strasit, ale este bude toho kopa. Trva to, kym si dieta zvykne na skolu, na spoluziakov, na ucitelov, predsa len je to o inom. Musi sa viac sustredit, pocuvat a to je vec, s ktorom ma kopa deti problem zo zaciatku.