Stres, trema, starch v skole

Príspevok v téme: Stres, trema, starch v skole
leona7002321

Skola ma dokaze fakt strasne stresovat . Hoci som uz v poslednom rocniku na strednej . Poctivo sa ucim vsetko co treba no aj tak mam pocit ze to neviem aj ked si to prejdem . Ked profesor ide skusat ja mam pocit ze mi srdce vyleti z koze. Dostavim sa pred tabulu a totalne z tej tremy a strachu horim . Lebo citim taky stres, ze mi stupne tlak . Uz to trva roky , myslim ze by som s tym mala daco robit. Lebo ja ako keby od kazdej odpovedi zavisi moj zivot sa chovam . Ostatni spoluziac su pred tabulovu alebo ked hovoria z miesta v pohode a ja uz citim uplne teplo ked mam hovorit alebo sa prejavit. Stava sa mi to len v skole!!!! Akonahle sa mi vyucpvanie skonci opadne zo mna to hnusne napatie a uz som aj v pohode ani nie som cervena. Dost ma to stve lebo to vyzera blbo a nechcem to .. L( Vzdy si poviem ze uz to bude fajn , ved som sa to ucila. No u mna to je proste reflex ze ked hovorim nieco v skole som cervena. Len v skole!!! Preco?? L( Je to dost ponizujuce... byt taaka ..
Nie je to niekto taky podobny????

leona7002321

Ako eby citam o sebe... chvost triedy.. tiez si nemam co povedat velmi so spoluziakmi ani so spoluziackami citim sa niekde inde ako oni . Nefajcim a tiez ma tema sex netrapi . nepotrebujem nieco take rozoberat s nimi . Platonicky do spoluziaka? No tiez nieco na tom je. Teda nie ze by som bola donho zalubena to nieeeee aj ed neovorim ze je skaredy. Ale .. On sa niekedy lubi smiat ked ja horim . A to katastrofalne ZNIZUJE moje sebavedomie. O mesiac mam mat prejav pred triedou . A toto si neviem a ani nechcem predstavit ako zvladnem ...Stat pred tabulou , pozerat sa na nich a rozpravat . Citim sa vsade v pohode a uvolnene. Len NIE!!!! v skole.. :( Ale dakujem Ti dost si ma povzdbudila.. ze nie som jedina.

zuzula11

Neuveris, ale ja som bola na strednej taka ista .. ked som pocula svoje meno, podlominli sa mi kolena a cervena v tvari som ako-tak vykoktala odpoved ... A nozaj som trosku koktala ... A TERAZ UCIM!!! Je to o sebadovere, mas nejake komplexy, ktore musis odhalit, pracovat na sebe ... A ano, asi sa na seba prilis sustredis ... Najlepsie by bolo najst si niekoho, komu by si sa mohla zdoverit ... V skole, nejaka oblubena ucitelka alebo triedna ... Oni ako pedagogovia by ta mali chapat a poradit ... A neboj sa, ze nieco nebudes vediet - ja stale hovorim ziakom, ze oni su vlastne mudrejsi ako ja ...Ja sice viem z nich najlepsie anglicky, ale v ekonomike, matike ci by ma predbehli ... Ucitel ne je Boh, je len lepsi vo svojom predmete ako jeho studenti ... A mylit sa co zabudat je ludske ... Viem, lahko sa mi hovori, nepoznam vasich pedagogov, ale ak si na serioznej skole, moz ti pomoct ...

A je tu este jedna vec ... Ak si platonicky zalubena do spoluziaka, alebo sa hanbis ako vyzeras, aj to moze byt dovod cervenania .. Ako ty, aj ja som bola na akomsi chvoste v triede - veriace dievca, ktore sa nechcelo bavit o kozmetike, sexe ci potiahnt cigaru ... Obkoles sa ludmi, ktori maju podobne zaujmy ako ty ... niekto, kto ta pochvali, prejavi uznanie a obdiv ... to buduje sebavedomie, ktore tebe chyba ... Musis najst svoju vlastnu hodnotu, lebo si jedinecna a urcite v niecom velmi dobra ... Napis si zoznam svojich kladnych vlastnosti a na nich stavaj svoje konanie a rozhodovanie sa ohladom buducnosti ... Drzim prsty, je to djla cesta, ale da sa ... vastna skusenost, teraz robim prednasky, tlmocim, zoberiem gitaru a vystupim na podium pred 100ky ludi ... A pomohlo to, ze som si nasla niekoho, pre koho som bola akousi bohynou a odhalil vo mne to, co som roky nevidela ...Drz sa!!!!

leona7002321

zuzi no hej ale ja sa na svoj problem asi az prehnane sustredim ... proste viem o nom a nijak ho neviem ovladat ,. je to riadna trema a strach .. ab som vedela to co sa ma spyta.. a preto to vsetko aj je,

zuzula11

Leona, a co keby so poprosila ucitelku, aby ta neskusala pred tabulou, ale posadila pred seba do prvej lavice, zamestnala ostatnych ziakov a skusala ta takto? Alebo nech ta preskusa pisomne ...Ja to robim so svojimi stuentmi (ucim na strednej). Nikde vo svete sa neskusa tak ustne ako u nas, je to mnohokrat stresujuce a ponizujuce ... Skus sa s vyucujucimi dohodnut, neboj sa povedat nahlas, aky mas problem, ak si cervena, tak oni vedia, aka si ...

leona7002321

ZAJTRA MAM DVE DOLEZITE SKUSANIA V SKOLE... zas budem cervena a uplne stremovana :((( aj ked sa to nacuiim ... u mna je to daky reflex alebo co :((

kristina736

leona, presnee.. ani ja so spoluziakmi moc dobre nevychadzam.. ked sa dobre ucim, tak automaticky som bifla.. nepijem, nefajcim, tak ma ani na oslavy ne´voalju, ved naco aj - "kedze nefajci, ani nepije, s nou nebude zabava.." hmm.. ja sa vzdy tesim, ked idem zo skoly a stretnem sa s inymi ludmi, uz nie z triedy.. ti su namysleni, povysenecki, falosni.. kazdy na kazdeho kyda a pritom do oci jej to nepovie.. vtieraju jeden druhemu do zadku a pritom sa nenavidia.. ohovaraju.. a do takehoto psolku ja patrit nechcem.. je to tam ciste psycho obcas:(( a tiez sa citim tak mimo, lebo som ina ako oni.. neviem sa s nimi porozpravat, lebo oni kecaju len o sexe, o alkohole.. potom si idu vzdy cez prestavky zapalit, no ja jasne, ze nejdem.. a pootm som jasne ze mimo..

cerven

ach ja tiez. uz som si myslela ze som sama,.. jeden chlapec sa mi brutalne paci aj som donho ale ked len zistim ze je v mojej blizkosti , tak strasne mi je teplo v hlave , prosto sa cervenam ako paprika aj v skole ked na seba upriamim pozornost od niektoreho ucitela..

leona7002321

kristinka aj u mna to je tak ........ inak tak vseobecne vychadzas so spoluziakmi?? lebo ja moc nie... citim sa tam tak cudzo ako keby som nezapadla alebo tak ...

kristina736

Leona, aj to je moja chyba, ze sa stale strasne vela ucim, lebo mam pocit, ze to neviem, tak sa ucim, ucim, az kym nemam pocit, ze tomu naozaj rozumiem:(( ale inak sa dobre ucim, mam dobre znamky.. ale stoji ma to az velmi vela usilia.. a ty?