Stres, trema, starch v skole

Príspevok v téme: Stres, trema, starch v skole
leona7002321

Skola ma dokaze fakt strasne stresovat . Hoci som uz v poslednom rocniku na strednej . Poctivo sa ucim vsetko co treba no aj tak mam pocit ze to neviem aj ked si to prejdem . Ked profesor ide skusat ja mam pocit ze mi srdce vyleti z koze. Dostavim sa pred tabulu a totalne z tej tremy a strachu horim . Lebo citim taky stres, ze mi stupne tlak . Uz to trva roky , myslim ze by som s tym mala daco robit. Lebo ja ako keby od kazdej odpovedi zavisi moj zivot sa chovam . Ostatni spoluziac su pred tabulovu alebo ked hovoria z miesta v pohode a ja uz citim uplne teplo ked mam hovorit alebo sa prejavit. Stava sa mi to len v skole!!!! Akonahle sa mi vyucpvanie skonci opadne zo mna to hnusne napatie a uz som aj v pohode ani nie som cervena. Dost ma to stve lebo to vyzera blbo a nechcem to .. L( Vzdy si poviem ze uz to bude fajn , ved som sa to ucila. No u mna to je proste reflex ze ked hovorim nieco v skole som cervena. Len v skole!!! Preco?? L( Je to dost ponizujuce... byt taaka ..
Nie je to niekto taky podobny????

2miriamma

obsahuje vitamíny, ktoré deti v tomto veku a pri nástupe do školy podľa mňa potrebujú. Je to komplex vitamínov, ktoré priaznivo vplývajú aj na sústredenie v škole, na zníženie únavy, vyčerpania a pod. Keby som nebola o tom presvedčená, keby sme to nemali oskúšané, tak asi by som vám to nepísala, nie?

modroocka333

je je to pravda. uz to viem aj ja. ale nevedela som bolo to pre mna take zvlastne ze nieco take by mohlo pomoct prave pri takychto problemoch. ale dnes uz tomu verim. nieco na tom predsa len je. ake vitaminy obsahuje to co si dcere kupila?

2miriamma

áno, je na tom kus pravdy, to s tými vitamínmi, čo si písala. Sama som sa o tom presvedčila. Pri nástupe do školy, to u nás bolo kriku, plaču. Duplom keď šlo o učenie, dcérka mala veľké problémy so sústredením. Nevedela vydržať a venovať sa jednej veci viac ako desať minút, tak sme kadečo skúšali. Ale musím ti povedať, že už je tretiačka, pred nejakým časom som jej kúpila SlonIQ-a, to jej dávam pravidelne deň, čo deň a mám pocit, že sa to o dosť zlepšilo. Samozrejme je mi jasné, že nič nejde len tak hneď mávnutím prútika, ale zlepšenie vidím :)

modroocka333

to je pravdou. ale u nas to tiez neslo hned. zo dna na den proste to trvalo kym dosla do toho stadia ze neni problem aby sme sa o tom rozpravali. ale tak ja som sa snazila urobit maximum pre to aby sa citila dobre. uvolnene aby ju zbytocne nestresovali veci. s ktorymi sa bude dennodenne stretavat. mne kamoska poskytla na tieto veci iny pohlad za to som jej vdacna. napriklad az od nej som sa dozvedela ze vplyv na tieto veci mozu mat aj vitaminy.

veva36

to je super, ze sa ti podarilo ju takto naucit. len faktom je to, ze kazde to dieta je uplne ine, inak vplyvaju rozne veci, faktory na kazde dieta, niektore dieta, niektore situacie zvlada uplne s prehladom a ine ma problemy :)

modroocka333

je toho vela na zaciatok. ale da sa s tym nieco robit. dobre je sa o tom s dietatom aj rozpravat. aby nam povedalo o svojich pocitoch. viem ze niektore deti s tym maju problem ze nechcu o svojich pocitoch a dojmoch hovorit ale myslim ze je najvyssi cas ich to naucit ked zacnu chodit do skoly. lebo skola bude temou cislo jedna v rodine na najblizsie roky. pamatam si ked ja som bola mala nemala som rada ked sa nasi rozpravali stale o mojej skole o tom ako sa mi dari a teraz ako matka som taka ista. ale Paulu som nastastie naucila hovorit o tom co citi. o tom co ju trapi. preto nema problem s tym ked sa hodinu rozpravame len o skole. :)

Mona1

len to ma bude stat asi vela sil aby som dieta o niecom takom presvedcila, aby som zmenila pohlad dietata na tieto veci. ale tak za skusenie samozrejme nic nedam. keby som vedela ako este inak pomoct s tym stresom, s tym strachom, co ma. uz som rozmyslala, ci by nebolo vhodne to aj s lekarom riesit.

hirta

podľa tohto, čo si napísala myslím, že sme sa úplne pochopili, viem ako si to myslela, aby dieťa nevnímalo tú zmenu len nejako zle, že čo všetko ho čaká, aké povinnosti, učenie, sústredenie, počúvanie učiteliek v škole, ale aby bralo viac do úvahy tie pozitíva ;)

Lussiynka

Magika podľa mňa ona to už má dávno vyriešené, keď ju to trápilo pred nejakými rokmi, už dávno má podľa mňa z tým, nemyslíš? :)