Femibion 800 - skúsenosti

Noelinka

ĎALŠIE DÔLEŽITÉ LÁTKY, KTORÝCH PRÍJEM V STRAVE TREBA ZVÝŠIŤ:
Vápnik – ten je dôležité prijímať aj v strave a môžete si pomôcť aj doplnkom. Vápnik dieťa potrebuje na rast silných kostí a zubov, pre zdravé nervy a svaly vrátane srdca.

Esenciálne mastné kyseliny – omega-3 mastné kyseliny DHA a EPA sú dôležité pre rozvoj mozgu plodu, nervov a očného tkaniva. Pozor však na to, aby ste nekonzumovali ryby, ktoré majú vysoký obsah ortuti. Je vhodné užívať ich aj vo forme výživového doplnku.

Vitamín D – ak chýba počas tehotenstva matke, bude ho mať dieťa pri narodení nedostatok. Znamená to vysoké riziko krivice, abnormálnemu rastu kostí, oneskorenému fyzickému vývoju. Nedostatok vitamínu D tiež súvisí s väčším rizikom vývoja preeklampsie a potreby cisárskeho rezu.

NEVYBERAJTE NASLEPO!
O výbere vhodného výživového doplnku pre vás sa poraďte s vašim lekárom. Niektoré môžu obsahovať pre vás privysoké množstvo niektorých živín, čo môže byť nebezpečné.

A pozor! Napríklad vitamín A zo živočíšnych produktov užívaný vo vysokých dávkach môže spôsobiť vrodené chyby.

Tehotenské výživové doplnky sú obzvlášť dôležité pre ženy, ktoré majú určité stravovacie obmedzenia, zdravotné problémy alebo tehotenské komplikácie.

Ide najmä o vegetariánky a vegánky, ženy s intoleranciou laktózy alebo iným druhom potravinovej intolerancie, ženy, ktoré fajčia alebo užívajú iné zdraviu škodlivé látky – alkohol a drogy.

Ďalšou skupinou žien, ktoré by nemali váhať nad užívaním výživových doplnkov sú ženy trpiace poruchami krvi a niektorými chronickými chorobami. Tiež je vhodné užívať tieto doplnky ak máte žalúdočný bypass alebo čakáte viac ako jedno dieťatko.

ČO NAJVIAC POTREBUJEME DO TELA DOPLNIŤ?
Najdôležitejšou súčasťou tehotenských výživových doplnkov sú kyselina listová a železo. Dostatočné množstvo kyseliny listovej znižuje riziko defektov neurálnej trubice – rázštepu chrbtice a anencefálie plodu až o 50- 70 percent.

Kyselina listová pomáha znižovať riziko aj ostatných vrodených chýb, napríklad rázštepu pery, podnebia a niektorých srdcových chýb. Je pomocníkom nielen pre dieťa, ale aj pre vás, znižuje riziko nebezpečnej preeklampsie.

Nedostatok železa vedie k chudokrvnosti, zvýšeniu rizika predčasného pôrodu, nízkej pôrodnej váhe a k dojčenskej úmrtnosti. Telo počas tehotenstva potrebuje viac tohto minerálu, a tak je dôležité dopĺňať ho

Noelinka

V podstate ked mate vyvazenu stravu a nemate ziadne zdr problemy resp traviacie tazkosti tak okrem kys.listovej nepotrebujete ziadne vitaminy. Tym si mozete viac ublizit -:ked z niekt.vit mate nadbytok moze plodu skodit, ako len pomoct...

vcelka

jasné, kúpila som si ich a užívam, dúfam, že nám to pomôže posunúť sa ďalej, aby test ukázal to po čom tak doma všetci túžime, normálne som až nedočkavá ako to bude ďalej, ale musím byť trpezlivá a hlavne sa budem snažiť držať sa fit a aby som mala deň čo deň dosť tých vitamínov :)

kixx

nie si sama, co si v zivote niecim takymto musi prejst, povedala by som, ze v dnesnej dobe to mnohe riesime, aj ked samozrejme, ze nie dobrovolne, kupila si si vitaminy, o ktorych som ti pisala? vyskusaj a uvidis :) myslim, ze si zasluzis, keby nechcel tak to nespravi, nenaplanuje to, ber to ako dokaz lasky

vcelka

preberiem to s lekárom, to hej, len som chcela radu aj od vás, ak s tým máte skúsenosť, ak ste si niektorá prešli takýmto niečím ako ja si prechádzam, mám to v pláne, kúpiť si ich, len asi až cez víkend budem mať cestu do mesta, že by som si kúpila, ale tak hádam, už tých pár dní dáko vydržím, už aj predĺžený víkend muž naplánoval, aby sme si oddýchli aspoň na chvíľku, ja neviem či si takého chlapa vlastne aj zaslúžim :/

kixx

vcelka ja by som ti poradila skusit vitaminy, Femibion je fajn, nemas tym co stratit, mozes len ziskat v podstate, vyskusaj to a uvidis sama, to vypnutie urobi aj tebe dobre, ale je pravdou, ze nie vzdy to musi pomoct, ak sa dlho nebude darit tak potom by bolo na mieste aj s lekarom to konzultovat, co dalej, ale najskor by som totok skusila :)

vcelka

vypnúť som sa už snažila a nie len raz, ale už viackrát, ale to nepomohlo, preto som sa pýtala na vitamíny, Tánička prišla neplánovane, ale zato sme mali obaja z toho veľkú radosť a teraz by sme na podobnú radosť boli už traja a nejako to nejde

mamita1

vcelka vitamíny sú fajn, nad tým podľa mňa moc rozmýšľať netreba, skôr treba porozmýšľať, či sa nedá vypnúť na chvíľu oddýchnuť aj to by s vitamínmi mohlo urobiť dobre :)

kixx

rovnaku vec si myslim vitaminy uskodit nemozu mozu aj buducej mamicke, snazilke alebo uz aj babatku len pomoct a to je vec na ktoru by sme nemali zabudat, deti su zazrakom a je treba aby sme sa starali o ich zdravie uz ked ich nosime pod srdieckom :)

imka13

Občas to tak býva, keď nejako to neriešime tak to príde skoro hneď a čím viac chceme tým väčšie problémy môžu nastať, ale tak netreba to vidieť čierno vždy sú nejaké možnosti a začať od vitamínov je podľa mňa ten správny prvý krok :-)