Zavislost na benzodiazepinoch

Príspevok v téme: Zavislost na benzodiazepinoch
Maja.

Ako sa zbavit zavislosti na xanaxe.Beriem ho uz2 roky pravidelne 0.75 mg denne .Predpisuje mi ho psych.Antidepresiva mi nezaberaju mam Dg.Gen.uskostnu poruchu.Davky nezvysujem.Poradi mi niekto ako na to?Skusala som znizovat ale mam problem .Moje stavy sa zhorsia myslim ze kvoli vysadzovaniu a tak sa stale vraciam na povodnu davku bez ktorej neviem ani zaspat.Dakujem za kazdu dobru radu.Zistujem ze velmi vela ludi ma s tym problemi.Cim nahradit alprazolam -Xanax co nie je navykove.Ma niekto osobne skusenosti s vysadzovanim.Dakujem za kazdu fundovanu odpoved.

Alena 1

ivana4837:Ahoj Ivana.

Vies, ze aj mi s manzelom sme citali prispevky Juliusaq a tiez sme mu uverili a preto sme sa do toho pustili.Pisal na inej teme. Fakt klobuk dole. Bud to prezil alebo je to max. scitany clovek alebo je to rovno psychiater. Chce pomoct a daval tam rady aj ketsut,ktora ho pravdepodobne tiez posluchla.
Ja to robim opacne ako ty. Ja som na benzodiazepinoch a AD cipralex som vysadila. Skutocne sa mam ovela lepsie. Citala som na nete anglicky preklad jedneho svetoznameho psychiatra a ten tvrdil tiez to iste co Juliusq. Nedoporucoval ad a benzo brat dlhodobo pretoze dochadza k interakcii a chaosu v mozgu.Este aj to uviedol ,ze je velkou chybov brat sucastne tieto lieky a lekary, ktory ich kombinuju dlhodobo bud nie su odbornici, alebo im na pacientovi nezalezi. Drzim ti palce a dodatocne chcem aj ja podakovat a poslat velku pusu Juliusoviq. Svojou radou mi zmenil zivot k lepsiemu.

davidd

Ahoj maja.
Ani si nevies predstavit,ako ti drzim palce,aby sa ti to podarilo.Mne sa po vysadeni uplne zmenil zivot.Aspon ja to tak pocitujem.Bol som rad a teda aj teraz som rad,ze sa mi podarilo toho svinstva zbavit.Viem,ze keby bolo akokolvek,k takym navykovym liekom sa uz nikdy nevratim.To vysadzovanie bolo hrozne,uz som si myslel,ze sa toho nezbavim,ale ked som zacal vysadzovat tak,ze som z liekov len zoskraboval,islo to nejako samo od seba.Drzim palce.

ivana4837

Alena,

nechodíme náhodou k tomu istému psychiatrovi???

Keď som hľadala na fóre depresia a panic.porucha pomoc obrátila som sa na Juliusaq v čom môže byť problém,keď som na tom stále horšie a dopracovala som sa až k tomu,že posledné obdobie cca.2roky sa bojím bez doprovodu chodiť sama von.On v prvom rade nechápal prečo mi predpisuje lekár toľko rokov kombináciu AD+benzáky.Trpím vyše 8rokov PP a GUP.Juliusq mi odporučil pomaličky sa benzákov začať zbavovať a AD brať samozrejme ďalej,lebo vysadiť po 8rokoch oboje lieky to by určite organizmus nezvládol.Ak sa mi aj nepodarí potom vysadiť AD je vždy menšie zlo zostať iba na AD ako na tejto kombinácii liekov,ktoré sa navzájom bijú a aj on je presvedčený,že to môže byť dôvodom prečo sa cítim tak zle!!!Som ochotná zostať aj celý život na AD,ak to bude treba,ale už odmietam zostať na kombinácii týchto liekov.

Juliusaq považujem za veľmi vzdelaného človeka a dôverujem mu viac ako môjmu psychiatrovi,môže to vyznieť smiešne,ale ja som sa v tom ešte viac utvrdila,keď som povedala psychiatrovi na kontrole,že som sa dopočula o nevhodnosti kombinácie AD a benzákov v dobe dlhšej ako 2-3týždne...teda pokým zaberú AD a potom benzáky úplne treba postupne vysadiť.Lekár sa začal smiať a povedal,že je to totálna blbosť,že túto kombináciu ľudia berú bežne celé roky,tak som chcela vedieť prečo potom nenastáva žiadne zlepšenie...odpoveď bola,že určite nie preto lebo kombinujem tieto dva typy liečiv.

Ja som na 100% presvedčená,že Júliusq má pravdu,že AD ma stimulujú a benzáky utlmujú a po ich neustálej kombinácii môj organizmus má z toho totálny chaos a z toho môžu byť tie moje stavy.Veď ja som síce počas 8rokov dávky oboch typov nezvyšovala,ale ani mi ich nikdy lekár neznížil,takže mne nemohlo byť zle ako iným ľudom z dôvodu abstinencie,jednoducho je mi zle stále.

Začala som znižovať pomaličky benzáky a cítim sa oveľa lepšie!!!
Alena riskla si to,ale spravila si dobre,ja som na to nemala odvahu a príliš
som dôverovala lekárovi a musela som natrafiť až na Juliusa,aby som pochopila dôvod prečo sa môj stav absolútne nemenil k lepšiemu!!!

(JULIUSQ EŠTE RAZ VÁM VEĽMI PEKNE ĎAKUJEM!!!)

Malbor

Myslíte si někdo jako já, že psychiatrie založená převážně na předepisování psychofarmak není cesta ku zdraví, ale spíš vytloukání klínu klínem? Potlačení symptomů nemocí (problémů) a nikoliv hledání jejich příčin a cesty ven? Máte taky někdo dojem, že po delší léčbě psychiatrií, se už těžko rozpoznává, co je příznak původní nemoci(problému), co jsou vedlejší účinky psychofarmak a co jsou abstinenční příznaky při přechodu z jednoho léku na druhý? A máte taky dojem, že vliv silného farmaceutického průmyslu na vědu -psychiatrii je natolik silný, že tento trend chemické léčby se snad ani nemůže zastavit a že jakékoliv přirozenější cesty z toho důvodu nemají moc šanci? Ahoj.

Z cekej stranky kopia: Aneska cz.

Alena 1

Moj psychiater ma liecil 1 rok presne kombinaciou cipralex a frontin.Mala som sa velmi, zle myslela som si, ze je to moj koniec.Stale trval na tom ,ze to potrebujem.Zila som zavreta doma ako odlud mala som problem vobec ist von aj k nemu na kontrolu.Po dohode s manzelom som sa rozhodla vysadit cipralex postupne a zvisila som si davku frontinu.Urobila som velmi dobre hoci som sla do rizika.Dnes to nie je najlepsie ale ovela lepsie ako s cipralexom.Som presvedcena ze tieto lieky iba otupuju mozog ale neliecia.Teraz sa budem znazit zbavit Frontinu tak ako to robi Maja.

juliusq

Ak je prerušené užívanie SSRI, môže vyvolať ako fyzické, tak i psychické abstinenčné príznaky, známe ako Syndróm z vysadenia SSRI (Tamam & Ozpoyraz, 2002). Keď sa dospeje k rozhodnutiu prestať brať antidepresívum, bežným postupom je odvyknúť si od nich pomalým znižovaním dávky počas týždňov až mesiacov, toto však abstinenčné symptómy len zmenší, neodstráni ich. Vo väčšine prípadov syndróm z prerušenia trvá jeden až štyri týždne, sú však pacienti (najmä ak užívali antidepresívum dlhšiu dobu alebo vo vyšších dávkach), ktorí zažívajú nežiadúce účinky ako oslabenie koncentrácie, zlá krátkodobá pamäť, nepokoj a sexuálne poruchy a to mesiace, ba dokonca roky po vysadení.Nikdy ich dlhodobo neuzivajte s benzodiazepinmi typu xanax frontin lexaurin. Pracuju totiz proti sebe.Antidepresiva SSRI su stimulačne a benzodiazepiny utlmujuce.

maja.

Ahoj davidd.

Som ti vdacna, ze stale sa mrknes na tuto stranku a podporis ma. Ani si nevies predstavit ako mi to pomaha. Mohol by si mi napisat ako to vysadenie znasas teraz a co bolo po vysadeni. Zevraj potom je to dost tazke. Psychika!

Malbor

Tanca: Chceme sa
zbavit liekov a nie znova brat dalsiu chemiu.Nikde nie je zdokumentovane, ze antidepresiva typu SSRI ti pomozu pri vysadzovani benzodiazepinov.Ty len nahradis zavistlost za zavistlost.Su pacienti ktory sa nedokazu zbavit antidepresiv typu Citalex, Zoloft, Remeron, Triticco a musia sa ku nim vratit po dlhom utrpeni aj po roku.Ked si prejdes internet dozvies sa toho viac.

ivana4837

Malbor,

máš pravdu,že AD sú svinstvo,ale benzáky sú oveľa väčšie zlo,závislosť tela je na nich omnoho vyššia...AD sa dajú pod lekárskym dohľadom postupne znižovať a vysadiť úplne a majú s tým ľudia menšie problémy ako keď vysadzujú benzáky.

davidd

Ahoj maja.Nie,nesklamala si ma :-)Som rad,ze si to vydrzala,aj ked si sa riadne zakusla do znizovania.Ja som to takto nedokazal vysadit.Musel som naozaj postupne,lebo toto bolo na mna moc.Som rad,ze si to vydrzala.Tak si trosku oddychni a potom zacni radsej so zoskrabovanim,budes to znasat urcite lepsie.Nevzdavaj to.