Zavislost na benzodiazepinoch

Príspevok v téme: Zavislost na benzodiazepinoch
Maja.

Ako sa zbavit zavislosti na xanaxe.Beriem ho uz2 roky pravidelne 0.75 mg denne .Predpisuje mi ho psych.Antidepresiva mi nezaberaju mam Dg.Gen.uskostnu poruchu.Davky nezvysujem.Poradi mi niekto ako na to?Skusala som znizovat ale mam problem .Moje stavy sa zhorsia myslim ze kvoli vysadzovaniu a tak sa stale vraciam na povodnu davku bez ktorej neviem ani zaspat.Dakujem za kazdu dobru radu.Zistujem ze velmi vela ludi ma s tym problemi.Cim nahradit alprazolam -Xanax co nie je navykove.Ma niekto osobne skusenosti s vysadzovanim.Dakujem za kazdu fundovanu odpoved.

kosa

prispevok Anesky z Ceska je varovny.

aj moja mama bola na benzodiazepamoch, takze v dlhsom casovom intervale mozu sposobit rakovinu.

maja.

davidd:

Ahoj - zatial nie stale som na 0.25 - 0.25. Neviem co to je, ale mam problem s alergiou. Organizmus to znizenie velmi zle znasa. Trpne mi jazyk, mam sucho v ustach atd. Zatial sa drzim a nebyt tych problemov tak uz znizujem dalej tak ako si mi poradil. Cakam uvidim kedy zacnem. Davidd nemal si problemy so suchostou v ustach ? Je to hrozne neprijemne hlavne to palenie ani pravid. hygiena ust nepomaha. Neviem coho vsetkeho su schopne tieto lieky a co mozu sposobit ale zbavit sa ich je peklo. Zatial som rada ze som sa zbavila popoludnajsej davky.

maja.

ivana4837:

Ahoj - beriem len tie benzodiazepiny!?
Teraz som na 0,25 rano a vecer. AD mi robili velmi zle a tak som ich prestala uzivat. Postupne budem znizovat aj dalej, ale ide to tazko. Podla lekara sa najhorsie vysadzuju posledne davky hlavne po dvoch rokoch pravidelneho uzivania. Lekar mi nevedel trafit antidepresiva, bolo mi este horsie a vyskusala som ich dost. Tak sme sa dohodli,ze ich nebudem uzivat. Doporucil mi, aby som vysadzovanie robila v nemocnici, co ja som odmietla. Lepsie je to robit doma a hlavne pomalicky lebo v nemocnici to robia velmi rychlo a dochadza k recidive ked sa vratis domov.

ivana4837

maja,

zabudla som dopísať v predošlom príspevku či si stále na tej pôvodnej dávke 0,75mg denne a ako si to mala predpísané,predpokladám 3x 0,25mg,neužívaš žiadne AD,lebo ľudia píšu,že benzáky užívajú väčšinou iba 2-3týždne pokým im zaberú AD.Mám tiež diagnózu GUP a k tomu aj PP,ahoj!!!

ivana4837

Ahoj maja,

ja beriem tiež xanax,no oveľa dlhšie ako ty...je to už 8rokov a podarilo sa mi bez problémov znížiť dennú dávku o 0,5 mg.Akú celkovú dávku užívaš denne?Vysadzovanie benzákov je veľmi ťažké...s tým úplne súhlasím,ale je to aj veľmi individuálne,...niekto to znáša horšie niekto "lepšie".

maja.

sweetjane:

Ahoj takze budes mat asi problem ako Ja. Zavisi kolko a ako dlho ho beries. Su to velmi navykove lieky. Frontin,Xanax,Neurol,Diazepam,Lexaurin,Rivotril.Ja sa zbavujem xanaxu po dvoch rokoch.Je to hroza sama som sa rozhodla, no neviem: Je to velmi tazke zvladat abstinencne priznaky. Som na to sama .

sweetjane

no ludia vedela som že taketo lieky vyovlavaju zavislost ale teraz som fakt mimo. Tak teraz brať neurol nebrať

juliusq

Maja:
na Slovenskom trhu sa objavil novy liek na spanie Circadin . Nie je navykovy a pomaha ludom ktory vysadzuju benzodiazepiny aby mohli zaspat.Je na baze melatoninu. Vyraba ho firma Lundbeck Ltd. Je na lekarsky predpis.Doplatok je asi 15 eur. Treba skusit.