Zavislost na benzodiazepinoch

Príspevok v téme: Zavislost na benzodiazepinoch
Maja.

Ako sa zbavit zavislosti na xanaxe.Beriem ho uz2 roky pravidelne 0.75 mg denne .Predpisuje mi ho psych.Antidepresiva mi nezaberaju mam Dg.Gen.uskostnu poruchu.Davky nezvysujem.Poradi mi niekto ako na to?Skusala som znizovat ale mam problem .Moje stavy sa zhorsia myslim ze kvoli vysadzovaniu a tak sa stale vraciam na povodnu davku bez ktorej neviem ani zaspat.Dakujem za kazdu dobru radu.Zistujem ze velmi vela ludi ma s tym problemi.Cim nahradit alprazolam -Xanax co nie je navykove.Ma niekto osobne skusenosti s vysadzovanim.Dakujem za kazdu fundovanu odpoved.

ada06

Dobry den, pan Julius,

ste neuveritelne mily clovek. Dakujem Vam za radu. Zase mi svitlo male svetielko nadeje, ze sa z liekov dostanem, a snad, budem mat aj druhe dieta. Napadlo ma, ze ked som vysadila Ansilan, mala som zavrate, a teraz, ked som zacala vysadzat Seroxat, zopakovali sa. Vidite, uz mi je to jasne. Moja Dr. na to, samozrejme, neprisla. Dokonca neprisla ani na to, co mi povedal gastroenterolog, ked mi zistili alergiuna bielkovinu kravskeho mlieka. A to je, ze ked som pila mlieko a jedla mliecne vyrobky, aminokyseliny v mlieku posibili na serotonin a z toho ma bolela hlava. Takze, ako som vysadila mlieko, mesiac ma hlava vobec nebolela. Bolesti sa mi vracaju len teraz, ked sa snazim vysadzat lieky.
ten Polvertic mi Dr. predpisala na mesiac. Este mi ostava jeden tyzden,mam v tom pokracovat?
A ten Seroxat, ked sa mi zlepsi stav, ako mam znizovat? Lebo teraz, sa mi to zopakovalo, ked som si jeden vecer nedala, o dva dni som mala pocit na odpadnutie.

Dakujem Vam este raz velmi pekne za pomoc,

Ada.

juliusq

Ave99

Citalec je najslabsie antidepresivum... Pravdepodobne ste sa dostala do zleho psych. stavu a preto lieky. Je na Vas ako sa rozhodnete. Su tam aj neziaduce ucinky. Citalec posobi iba na serotonin a preto ma najmenej neziad.ucinkov.Mozna by bolo dobre vyskusat aj lubovnik bodkovany.
Liek sa vola Deprim dostat ho v lekarni bez predpisu.V mnohych krajinach sa pouziva ako velmi dobry prostriedok proti depresiam a strachu.Ja by som siel touto cestou.

ave99

Dobrý den

chcela by som vas poprosit o radu a nazor.Po hysterektomii som zacala mat psychicke problemy( smutok, uzkost, zmeny nalad..)Lekarka mi predpisala citalec, kedze nemozem brat hormonalnu liecbu. Ja ale neviem či mi to v konecnom dosledku viac neuskodi ako pomoze.

dakujem velmi pekne

juliusq

Ada 06

Polvertic vyvolava ospalost je to betahistin k liecbe Menieroveho syndromu. Je to dobry liek ,ale nie je velmi vhodny k vasim liekom je to aj antihistaminikum a to potencuje ucinky seroxatu. Tocenie vas bude sprevadzat pri znizovani seroxatu, ale to by malo prestat aj bez liecby. Je to jeden z neziaducich ucinkov. Jedna rada : Neberte ziadne ine lieky pocas znizovania seroxatu. Samozrejme ak vyslovene nemusite.

juliusq

Ivana 4837:

Uvazujete spravne! Zbavit sa Xanaxu a potom, ked to bude mozne aj antidepresiva. Ak sa dobre pamatam, beriete Fevarin. Kym beriete xanax, tak je zbytocne brat magne B6, on vam uvolnuje (xanax) svalstvo.
Ale ked vysadite xanax v obdobi min. 6 mesiacov alebo viac, potom sa hodi a nahradte ho tym magne B6.
Vy beriete xanax sr- tu sa to troska komplikuje a to tym ze oproti normalnemu xanaxu sa kumuluje v organizme viac.

Poradim Vam jeden "test": zistite, ked zacnete znizovat, po kolkych dnoch je vam horsie. Podla toho budete vediet, ako dlho mate povodnu davku v organizme. Potom mi to napiste.
Doporucujem, aby ste najprv vyrovnali davkovanie rano a vecer a nasledne pristupili k dalsiemu znizovaniu.
Je to otazka dlhodoba a casovo narocna, ocakavajte nez. ucinky, ktore Vam budu zmiernovat AD, ale napriek tomu sa objavia.
Je dolezite, aby ste o nich vedeli dopredu-lepsie sa s nimi dokazete vyrovnat. Mnohe sa vo vasom pripade pravdepodobne ani nedostavia, ale treba byt pripraveny na vsetko.

juliusq

Ada 06:

Vyborne! - Ja som si myslel, ze este beriete Ansilan. Ked ste ho vysadili, tak je to super, ale uz sa k nemu nevracajte. Potom to magne ma svoje opodstatnenie a berte ho. Ansilan si uz nedavajte a krizu musite prekonat. Seroxat vysadzujete velmi rychlo. Skuste pomalsie.
Pravdepodobne vam hladiny kolisu a preto tie zavrate. Davajte si seroxat kazdy den. Ked zistite, ze vam je zle, chodte
na poslednu povodnu davku. Seroxat robi tieto problemy. Skuste udrzat davku 10 mg seroxatu a nebrat nic ine, samozrejme to magne mozete.
Uvidite, ako sa budete citit po 10 dnoch. Ked bude zle, zvyste ju. Musite zistit, kde mate hranicu. Ked sa stabilizujete, az potom opatrne pristupte k znizovaniu seroxatu. Bude to tazke, ale predpokladam ze rodina Vas psych. podpori.
Pod vysadzovanim seroxatu myslim horizont aspon 6 mesiacov - netreba sa ponahlat.

ivana4837

Juliusq,

ešte som sa Vás zabudla spýtať,keď znižujem benzáky(Xanax SR)a pritom beriem AD,správne predpokladám,ak si myslím,že abstinenčné príznaky nebudú také ako u človeka zbavujúceho sa benzákov,ktorý je už bez AD,kedže sa tieto dva typy liečiv"bijú"mal by sa mi stav zlepšovať a podržia ma vlastne už"len"tie AD,ktoré som už dávno mala brať samostatne bez Xanaxu.Alebo sa len utešujem,že by to malo byť ľahšie???

Prajem pekný deň a vopred ďakujem za pomoc!!! :-)

ada06

Dobry vecer pan Julius,
som Vam velmi vdacna, ze ste mi tak rychlo odpisali.
Tak ja som brala Ansilan 10mg 3 X denne ( rano - poobede - vecer ) asi rok, potom 2 X ( rano - vecer ) pol roka, potom 1 tabletku rano asi 2 mesiace, potom kazdy druhy den asi dva tyzdne, neskor 2 X za tyzden a postupne sme to vysadzovali tak, aby som ho brala len, ked budem potrebovat,teraz ho beriem tak raz za mesiac ( neviem, ci to ma este zmysel ). Myslim, ze uz ho nepotrebujem, ale bojim sa, kedze pisete, ze je navykovy, aby som ho nepotrebovala znovu.
Seroxat beriem 20 mg, a to som ho brala najprv 1 tabletku vecer asi rok, a teraz, t.j. asi rok a pol ho beriem pol tabletky vecer, tzn. 10 mg.
Magne B6 beriem 2 X denne ( na obed 1 tabletku a vecer 2 tabletky ). Magne B6 mi poradila Dr., kedze som mala vysoky tlak a neskor mi kolisal.
Inak, asi pred pol rokom som mala velke zavrate, tak mi Dr. nasadila Polvertic, rano a vecer. Brala som ho mesiac, zavrate presli, ale teraz, ked som zacala vysadzat ten Seroxat, po desiatich dnoch, sa mi zavrate vratili a mala som ich kazdy druhy den, a Dr. mi povedala, ze to asi preto, ze vysadzame lieky. Takze mi zase predpisala Polvertic 24 mg, rano a vecer. Najprv sa mi zdalo, ze mi zaberaju, ale po troch tyzdnoch som mala taky pocit, akoby som mala odpadnut.
A este na upresnenie, na zaciatku sme skusali aj Xanax, Neurol, Timonil, Cipralec, Citalec, nic nezaberalo, len ten Ansilan a Seroxat.

Dakujem za Vas cas a radu,

Ada.

ivana4837

Dobrý večer juliusq,

ja znižujem dávku Xanaxu SR a užívam AD ako predtým,lebo ako som už písala chcem sa najprv zbaviť benzákov a potom AD,ale beriem na noc 1tabl.Magné B6...píšete Ade06,že je to zbytočné kombinovať s týmito liekmi,ale odporučil mi ich nielen ten môj úžasný psychiater,ale aj magistra v lekárni...prosím Vás o radu či ich teda mám brať,keď znižujem benzáky,alebo nie.Dala som sa aj na omega-3mastné kyseliny 2tabl.denne,tak som veľmi zvedavá na Váš názor.

Prajem pekný večer!!!

Ivana