Zavislost na benzodiazepinoch

Príspevok v téme: Zavislost na benzodiazepinoch
Maja.

Ako sa zbavit zavislosti na xanaxe.Beriem ho uz2 roky pravidelne 0.75 mg denne .Predpisuje mi ho psych.Antidepresiva mi nezaberaju mam Dg.Gen.uskostnu poruchu.Davky nezvysujem.Poradi mi niekto ako na to?Skusala som znizovat ale mam problem .Moje stavy sa zhorsia myslim ze kvoli vysadzovaniu a tak sa stale vraciam na povodnu davku bez ktorej neviem ani zaspat.Dakujem za kazdu dobru radu.Zistujem ze velmi vela ludi ma s tym problemi.Cim nahradit alprazolam -Xanax co nie je navykove.Ma niekto osobne skusenosti s vysadzovanim.Dakujem za kazdu fundovanu odpoved.

Marta14

Dobrý deň,môže mi niekto poradiť,čo robiť v prípade keď každé antidepresívum moje telo odmieta.Som nastavená dlhé roky,možno aj 10 rokov neviem presne na Oxazepane a Sulpiride.No v poslednom čase mám hrozné stavy,ktoré sú neznesiteľné.Spočiatku som brala oxazepan 1x denne teraz ho beriem už 3x denne.Zvažujem hospitalizáciu,kvôli mojmu terajšiemu stavu,ale mám strach tam byť bez mojich blízkych.Mám panický strach byť bez rodiny.Poraďte mi ,alebo odporučte zaručene dobrého odborníka.Už som zúfalá.Ďakujem vopred za každú radu.:-))

tatiana26

Ejha :) no ale tak predpokladám, že ho neberie pravidelne každý deň...ale mi to príde také príjemne ľudské, že sa s tým priznala...

závislosť je veľmi individuálna záležitosť, u niekoho sa proste rozvinie takmer okamžite, u niekoho ani po rokoch nie a nie :) záleží to na mnohých okolnostiach a faktoroch

:-(

Maja,postupne som znizoval.Najprv rannu dakvku o milimeter menej 3dni,potom po tych 3 dnoch som pridal aj obednu davku o milimeter menej a potom po 3 dnoch aj vecernu davku.A tak som postupoval dalej,ze znova potom tu rannu davku som daval uz o dva milimetre menej,nez bola ta prva povodna davka od lekarky...Ale naozaj len po milimetroch zoskrabovat!A tak to nebol na moj organiznus taky sok,jak keby som isiel dole az po stvrtke lieku.Vzdy som zostal na tej davke a potom po 3 dnoch som zase zoskraboval viac.A tak sa mi podarilo liek uplne vysadit.Drzim palce.

Maja.

tatiana26 Si zlata ze si reagovala.Moja psychiatricka sama berie Frontin.Viem to lebo som sa bala navyku a ona na to ze ked to nebudem zvysovat tak sa nemam bat.Ze ani ona nie je zavislak a berie to uz 10 rokov.A.le to som sem asi nemala pisat.Maj sa.

Maja.

Mohol by si mi prosim povedat ked si to bral =davkovanie. Kedy si zacal vysadzat ktoru davku rano naobed vecer?Alebo vsetky si postupne znizoval?A co si bral? Dakujem vopred za odpoved.

:-(

My sme mali podobny problem-s postupnym vysadzovanim,ze vcera som bral celu tabletku a dalsich 5 dni budem brat o stvrtku menej... to nepojde.Skusali sme to tak,no navyk na liek bol prilis vysoky.Ked ti mozem poradit z vlastnej skusenosti,mozno to bude zniet smiesne,ale my sme doslovne po milimetroch zoskrabovali s nozom z tabletky,kazdy druhy,treti den viac a viac.Polopatisticky povedane,stvrtku lieku sme vysadzovali aj dva-tri tyzdne.A takto sa nam podarilo vysoko navykovy liek vysadit uplne a bezbolestne.

tatiana26

Hm, psychiatrička na to čo hovorí? Je hrdá na svoju prácu? Kurník, neznášam takýchto doktorov...

Nemám s tým osobnú skúsenosť, tak moc ti asi neporadím, ale každopádne skúšaj vysádzať...proste musíš vydržať tie stavy zhoršenia. Ale viem, že na tomto fóre sú ľudia, ktorí tým prešli, tak sa určite ozvú...