Zavislost na benzodiazepinoch

Príspevok v téme: Zavislost na benzodiazepinoch
Maja.

Ako sa zbavit zavislosti na xanaxe.Beriem ho uz2 roky pravidelne 0.75 mg denne .Predpisuje mi ho psych.Antidepresiva mi nezaberaju mam Dg.Gen.uskostnu poruchu.Davky nezvysujem.Poradi mi niekto ako na to?Skusala som znizovat ale mam problem .Moje stavy sa zhorsia myslim ze kvoli vysadzovaniu a tak sa stale vraciam na povodnu davku bez ktorej neviem ani zaspat.Dakujem za kazdu dobru radu.Zistujem ze velmi vela ludi ma s tym problemi.Cim nahradit alprazolam -Xanax co nie je navykove.Ma niekto osobne skusenosti s vysadzovanim.Dakujem za kazdu fundovanu odpoved.

ada 06

Oprava ansilan -medazepam ekvivalent je 10 mg diazepamu = 8-lo mg medazepamu.To len aby ste vedela co beriete. V USA sa tento liek vola Norbium. Ansilan ma polcas rozpadu do 200 h bez aktivnych metabolitov.Je to benzodiazepin s dlhym polcasom rozpadu.To znamena ,ze ked ho vysadite neziaduce priznaky sa vam objavia az po 200 h ale je to velmi individualne.V praxi je to skor menej.Lieky s dlhym polcasom rozpadu tzv benzaky su lepsie a castejsie sa pouzivaju na vysadzovanie. Nedochadza u nich k tzv vrcholom a zlabom ako u bezodiazepinov s kratkym polcasom rozpadu.

juliusq

Ada 06

Musite byt trochu presnejsia .Tak napr. ten anxilan ste brala 3 x 25mg ? Musim to vediet ,aby som vam vedel poradit. Skuste mi napisat hodiny, kedy ste co brala a vlastne beriete. Anxilan je benzodiazepin medazepam a je navykovy. Ten musite velmi opatrne vysadzovat aj mesiace. Ani kombinacia S AD Seroxat dlhodobo nie je prave to najlepsie riesenie. Seroxat je antidepresivum zo skupiny SSRI, ktore ma velmi dobry zaber, ale je problem sa ho zbavit. Dost casto sposobuje rozne syndromy.... Magne B6 nekonbinujte s tymito liekmi, je to uplne zbytocne. Jedine ked zacnete vysadzovat anxilan.

S pozdravom Juliusq

ada06

Dobry den, pan Juliusq,

rada by som Vas poprosila o radu pri vysadzani liekov. Ked mal moj syn pol roka, ochorela som a doma som odpadla. A tam to asi vsetko zacalo, lebo som sa zacala strasne bat, co ak sa mi to stane znova. Bolela ma velmi hlava, tocila sa mi, mala som vysoky tlak a pulz.A tak som isla za neurologickou, ktora mi skusala lieky. Nakoniec sme skoncili na Ansilane, Seroxate a Magne B6. Ansilan som brala skoro dva roky, zacala som na troch tabletkach denne, potom som davky znizovala, teraz ho beriem len sem - tam. Seroxat beriem pol tabletky vecer Magne B6 tri tabletky denne. Uz som sa citila tak, ze by som vsetko zvladla bez liekov, a tak mi neurologicka poradila, ze zacneme aj Seroxat vysadzat. Tak som zacala brat len pol tabletky kazdy druhy den, ale o desat dni som mala strasne zavrate, tak sme sa vratili na tyzden zase aj ku Ansilanu a Seroxat beriem znovu pol tabletky kazdy vecer. A k tomu, samozrejme, aj Magne B6. Uz si neviem sama rady, ako dalej. Rada by som mala aj druhe dieta, ale takto sa to neda. Som zatial doma, do roboty sa ani neodvazim. Strasne ma tieto stavy vycerpavaju.

Dakujem za radu,

Ada.

Billy75

Ako som zacal citat, tak som aj prestal, lebo zjavne si tu niekto myli Alprazolamu /Xanax, Neurol.../ co du benzodiazepimy II generacie s SSRI antidepresivami III generacie, ako je Zoloft a ine /Fluoxetin, Sertralim, Citalopram a es-citalopram/. Takze poprosim bude citajte pozorne temu,alebo prejdite na inu stranku.
K Teme Xanax. Znizovat sa musi postupne a hlavne dlhodobo, inak dojde k abstinencnym syndromov pri dlhsom uzivani a nahlom vysadeni... Potom skutocne neostava nic ine,ako sa vratit na uroven povodne davky. Pri predavkovani sa pouziva ako antidotum Anexate /Flumazenil/, ale aj tam ak dojde k abs. sysndromov, vysadi sa Flumazenil a vrati sa spat BZD. Skor by som videl riesenie u tvojej Dg, panicka porucha v SSRI , kde sa dosahuju velmi dobre vysledky napriklad s Cipralexom a Xanax sa dava len po dobu, kym nabehne jeho ucinok. Su to spatne vychytavace serotoniny v istych castiach mozgu / presynapticke zakoncenia ako aj samotne synapsie/. Doba liecby by mala byt minimalne jeden rok, hlavne ak panika pretrvava. Dalsou vyraznou terapiou je psychoterapia a autogenny trening udelovanim si priamych sugescii "moje telo ma klame, toto nie je situacia, ktorej sa mam bat.... a pod". Este dost dobre skusenosti su aj s Kognitivno-Behaver. terapiou. V kazdom pripade sa o moznosti alternativnej terapie porozpravaj so svojim psychologom, ci psychiatrom.

maskaa

ja užívam dlhodobo zoloft len 0,25mg a keďze mi veľmi pomohol išla som ho vysadiť keď mi už bolo dobre,žiadny problém. Po 1/2 roku sa mi vrátili uzkosti tak mi ho lekárka nasadila a zase zabral. Po 3 rokoch užívania som mala velmi zaťažove obdobie brala som xanax0,25-0,5mg denne,zase pomohlo. Teraz beriem sem tam xanax0,25mg denne1x+zoloft 0,25mg. Myslím si, že si treba nechať nejakú rezervu v antidepresívach keďže mi dobre zaberajú, može prísť aj horšie obdobie.Lekárka mi predpíše čo poviem a mne je dobre,takže keď treba lieky,tak treba.

juliusq

Ahoj Ivana a Alena:

Som velmi rad, ze sa citite lepsie, som este v praci a nahodou som si otvoril tutu temu. Potesili ste ma, ale hlavne, je dobre, ze ste sa tak rozhodli. Nemozem sa uz pozerat na to, ako psychiatria nici ludsku dostojnost a robi z ludi zive trosky. Viete, mam v blizkosti cloveka, ktoreho mam rad a ktory mal take iste problemy ako vy. Niekolko rokov sme pocuvali rady lekarov, ale jeho stav sa neustale zhorsoval. Zacal som sa touto problematikou zaoberat, studovat a stale som bol viac presvedceny, ze problemy su v liekoch. Predtym tento clovek nemal ziadne problemy psych. razu. Po kazdej navsteve u psychiatra som si vsimol, ze zase iba lieky a ziadne doporucenie k znizeniu, alebo k zmene lieku. Cital som studie ludi, ktori brali podobne lieky a vykazovali take iste neziaduce ucinky ako moj priatel. Prisiel den D a my sme sa rozhodli konat. Nakolko aj na internete, aj v odbornych kruhoch boli rozporuplne informacie, museli sme si vybrat to spravne. Najlepsie spracovane boli stranky Prof. Heather Aston -neurologicka a psychiatricka, ktora verejne niekolko krat kritizovala uzivanie tychto lieciv, ktore kratkodobo pomahaju, ale z dlhodobeho hladiska znicia cloveka uplne. Pocas posobenia pomohla stovkam ludi dostat sa zo zavislosti na benzodiazepinoch a antidepresivach. Je presvedcena, ze antidepresiva maju ucinok iba u 30-40% ludi, ale neziaduce ucinky maju vsetci. Ze farmaceuticke spolocnosti cez svojich dealerov korumpuju psychiatrov a ti nehanebnym sposobom predpisuju lieky ludom, ktori ich v drvivej väcsine nepotrebuju, alebo len na kratky cas. Naucili ludi brat silne navykove lieky a väcsina ani nema zaujem, aby sa pacient liekov zbavoval. Staci, ked pacient povie, ze sa neciti dobre a hned sa prida dalsi liek s dalsimi neziaducimi ucinkami a roznymi interakciami.
To, ako sa v skutocnosti pacient citi, to nezaujima uz nikoho.
A tak kazdy nech zacne hladat riesenie svojho problemu a cim skor sa mu to podari, tym lepsie. Je to velky biznis a konkurencny boj vyrobcov liekov na ukor pacienta. Mnoho ludi zazalovalo farmaceuticke spolocnosti v USA a Anglicku, ale iba par ludom sa to podarilo a dostali odskodne.
Stratili mnoho rokov zo svojho zivota .......

PJHarvey

Po vyse 5 rokoch som vysadila Fevarin a Oxazepam zo dna na den a prve dva tyzdne to bolo desne. Zvladla som to vdaka ludom, ktori ma podrzali. A zacala som brat nejake vyzivove doplnky na podporu mozgu...odporucam omega-3-mastne nenasytene kyseliny...ale ide tam o spravny pomer DHA a EPA. A na chronicku vycerpanost zelene klicky z jacmena.Teraz som asi 50.den bez liekov a konecne mam cistu hlavu a citim sa super ako davno nie za poslednych par rokov.

chiaraKE

Problemy sa tabletkami nevyriesia!A ti lekari, ktori si myslia, ze len takto mozu pomoct su k....i! Nepotrebovala som psychiatra na to, aby ma naucil zavislosti na liekoch a ani aby ma od nej zbavil. Clovek si sam musi uvedomit co chce v zivote... Zavislost alebo slobodu... Ja som si vybrala a nikdy ma nikto nepresvedci, ze tabletky mi mozu pomoct... Ano, mozu, ale len do isteho casu, potom su uz len nebezpecnou zbranou pre organizmus. Brala som frontin dost dlhu dobu a teraz mozem povedat, ze som si presla peklom na zemi.......