Zavislost na benzodiazepinoch

Príspevok v téme: Zavislost na benzodiazepinoch
Maja.

Ako sa zbavit zavislosti na xanaxe.Beriem ho uz2 roky pravidelne 0.75 mg denne .Predpisuje mi ho psych.Antidepresiva mi nezaberaju mam Dg.Gen.uskostnu poruchu.Davky nezvysujem.Poradi mi niekto ako na to?Skusala som znizovat ale mam problem .Moje stavy sa zhorsia myslim ze kvoli vysadzovaniu a tak sa stale vraciam na povodnu davku bez ktorej neviem ani zaspat.Dakujem za kazdu dobru radu.Zistujem ze velmi vela ludi ma s tym problemi.Cim nahradit alprazolam -Xanax co nie je navykove.Ma niekto osobne skusenosti s vysadzovanim.Dakujem za kazdu fundovanu odpoved.

RNG

nuz rozni nemecki vyskumnici-lekari skusali v rokoch od 1980- do 1996 kombinacie roznych antidepresiv(hlavne s ucinkom SSRI) a vytazku s lubovnika.
Lubovnik zvysoval ucinnost antidepresantov ale najlepsie vysledky boli dosiahnute len s lubovnikom.
Preto je Lubovnik a lieky z neho vyrobene aspon v Nemecku najviac predpisovany na depresie.

Ostatny svet zije v domnienke , ze lubovnik a jeho kombinacie su nebezpecne a neodporucene na depresie.Na tom tvrdo pracuju farmaceuticke spolocnosti, ktore maju z antidepresiv velmi velky obrat a zisk.

Grapefruitova stava (teda jej horka zlozka, narangin) spomaluju rozpad niektorych latok v peceni, preto sa moze stat, ze niektore lieky sa mozu v tele hromadit a sposobit predavkovanie v krvnych hlkadinach.
Opatrnost hovori, ze sa treba kombinacii grapefruitovej stavy a liekom vyhybat, hlavne ked sa jedna o lieky aj tak dost nebezpecne na predavkovanie.
S potravinovymi doplnkami je ta pravdepodobnost dost mala, ale napr pri brani lubovnika(St Johns Wort) by som to nezapijal grapefruitovou stavou, lebo privysoke hladiny hypericinu a hyperforminu mozu viest k serotoninovemu syndromu, ktory je velmi neprijemny.
V pripade serotoninu prinizke ale aj privysoke hladiny vedu k depresiam.

cpe

Pan Juliusq

Chcem sa Vás opytat, ci sa moze kombinovat neurol s cajom z lubovnika bodkovaneho. A po akom dlhom case uzivania neurolu (2 x 0,25 mg denne) moze nastat zavislost.
Vdaka za odpoved

ada 06

Ahoj Ivana,

ved to je prave to, ze ja ani neviem, z coho mam zavrate. Niekedy si odmeram tlak a mam nizky. Potom si odmeram, mam vysoky a citim sa rovnako, ako ked som mala nizky. Problem je v tom, ze ja som mavala vzdy tlak tak 90 / 60, a ked mi bolo naozaj zle, pred tymi 2 a pol rokmi, tlak mi vyskocil na 150 / 100 a pulz som mala okolo 120. Takze, mne ked vyskoci tlak aj na 125 / 85, uz to citim.
Ale dakujem za radu, skusim to. Ved za pokus nic nedam.

Maj sa pekne,

Ada.

ivana4837

ada,

aj ja užívam magné B6,ale musím ho brať už len na noc,lebo mi prudko znižoval tlak a potom som mala aj ja závraty,skús si pred užitím na obed zmerať tlak a potom tak o hodinku po užití magné B6...aspoň sa presvedčíš či to nie je práve preto,ak áno nebudeš ho brať cez deň,ale iba na noc.

Za skúšku nič nedáš,ahoj!!!

ada 06

Dobry den, pan Julius,

dakujem za odpoved. Mam na Vas este jednu otazku. Som stale na Seroxate 10 mg vecer a Magne B6 na obed a vecer, ale casto sa mi stava, ze sa mi zacne tocit hlava, je mi na odpadnutie. Tieto lieky a v tychto davkach uz beriem asi dva roky, takze znizovanim to nie je. Cim to moze byt?

Dakujem a prajem Vam krasny den,

Ada.

juliusq

Dobry den ada.

Zoskrabovat moste zacat, ked budete psych. na tom najlepsie. Mozte si k tomu pri vysadzovani davat l tabletu Magnezium . Najlepsi je Bio Magnezium . Aspon ja mam s nim dobre skusenosti. Je vyrobeny danskov firmov Pharma Nord . A ma vysoku vstrebatelnost co sa neda povedat o inych produktoch. Dobry je aj B komplex. Caje ano, ale s opatrnostou. Pozor na lubovnik bodkovany a grep. Ten v ziadnom pripade nesmiete!!!

Prajem Vam prijemny den.

ada06

Dobry den, pan Julius,

prepacte, ze Vas otravujem, ale vy ste moja jedina nadej, ze sa z liekov dostanem. Mate pravdu, aj mne sa zda, ze pre lekarov je lepsie, ked ku nim pacienti stale chodia a beru lieky. A to, ze ja budem znizovat davky zoskrabavanim Dr. ani nepoviem. Ved ona mi sama, ako viete, predpisala lieky, co k sebe ani velmi nejdu. A znizovala mi davky dost rychlo, co nakoniec viedlo k vrateniu sa k povodnej davke. Ja si pojdem cestou, ktoru ste mi doporucili.
Mam este otazku. Teraz beriem Seroxat 10 mg pol tabletky vecer. Mozem po dvoch tyzdnoch z tabletky zoskrabat trosku a skusit to s tou mensou davkou? Alebo mam este pockat a skusit to neskor?
A este nieco, myslite, ze ma nejaky vyznam pitie bylinkovych cajov, ako napr. medovka, caje na nervy, atd. Ak ano, ktore su vhodne, a kedy sa maju uzivat.

Dakujem Vam velmi pekne za odpoved a prajem Vam krasny den.

Ada.

juliusq

ada 06:

K tomu znizovaniu seroxatu. Je dolezite, aby ste si ho rozplanovali na aspon 4 az 6 mesiacov. Cim dlhsie, tym menej neziaducich ucinkov.
Znizovanie robte kazdych min.14 dni. To znamena v praxi, ze si budete musiet upravovat tablety, zoskrabovat alebo orezavat. Tak napr.10mg seroxatu rozdelte na 10 obdobi po min. l4dni. Dolezite je, aby sa liek dostaval z tela postupne a aby ste sa vyhli neziaducim ucinkom v spojeni so serotoninom. Nemente svoje naviky a neberte ziadne ine lieky. Musi to byt plynule s klesajucou tendenciou. Nevynechavajte davky a berte ich stale v rovnaku hodinu kazdy den. Toto je najlepsi sposob zbavovania sa navykovych latok z tela . Viem si predstavit ako bude reagovat vas lekar, ked mu to poviete, ze zoskrabovat, ale Vy chodte za svojim cielom . Viete, mne sa fakt zda, ze lekari nechcu, aby pacient prestal ku nim chodit.
Tato rada plati aj pri vysadzovani benzodiazepinov, ale tam to treba robit este dlhsie casove obdobie.

ave99

Pan Julius
velmi pekne dakujem za vasu ochotu a pomoc. Zrejme pojdem tou menej skodlivou cestou a dufam, ze sa z toho dostanem.