Skúsenosti s HAK Novynette

ethel

ak nepočkáš na menzes a začneš hneď brať novú hak,ani sa ti nedostaví,oddiališ ju.Ja by som to tiež urobila ako ti poradila gyn.

jajkadu

ahojte, neviete mi niektora poradit ako prejst s jednej HAK (Triquilar) na Novynette? Lekarka mi povedala ze ich mam brat rovnako ako keby som brala nadalej Triquilar t.j. po 7-dňovej pauze. Ale v príbalovom letáku je napísané, že ak prechádzam z inej HAK, tak mám začať brat tabletky hned nasledujúci deň po dobratí Triquilaru. (teda nemá sa ani čakať na 1. deň menšturácie).Neviem ako mám teraz postupovat.

voila

ahoj, ja uz hak neuzivam druhy rok, predtym som brala Novynette, zo zaciatku boli problemy najma s velkymi zmenami nalad, zvacsili sa mi prsia a citila som take svrbenie na kozi. otom asi po 2 mesiacoch to odislo, krvacanie bolo ok. po 2 rokoch mi vsak uz menses lietal ako chcel, vobec nebol pocas tej pauzy,tak som sa na to vykaslala.teraz mam velmi silnu menstruaciu, to predtym vobec nebolo a najma co ma najviac mrzi, pribrala som 20kg tak postupne...fnuk

4521

Ja som uzivala Novynette tri mesiace, viac som nevydrzala. Mala som strasne zmeny nalad. Raz velmi agresivna, potom placliva...Stale som sa s niekym hadala, kricala, rozplakala sa...Tieto tabletky uz nechcem nikdy vidiet, ale tak na kazdeho posobi nejak inak.

lucila

Novynette beriem viac ako dva roky. Po roku uzivania tejto antikoncepcie som pribrala v priebehu 3 mesiacov asi 6 kilo a objavila sa mi aj dost vyrazna celulitida na zadku. Plet sa mi po nich zlepsila, na vlasy to nema u mna ziadny vplyv, dost sa mi mastnia. Prsia sa trocha zvacsili, ale naozaj len trocha :o) Dvakrat sa mi stalo, ze sa mi asi v strede uzivania objavilo dost vyrazne spinenie, ktore trvalo, az kym som nedouzivala poslednu tabletku. Teraz mi lekar predpisal Yadine, vraj sa po nom nepribera a ma velmi dobre ucinky na plet a vlasy, takze o dva tyzdne ju zacinam uzivat. Dufam, ze to bude mat spominany efekt aj mojom pripade, pretoze yadine je raz tak draha ako novynette. Este sa podelim o skusenosti s novynette mojich dvoch kamaratok. Jedna po nej pribrala 20 kilo a druha asi 15, obe tvrdia, ze nicim inym to byt nemoze.

lyduška

Ahoj Tinuška, ak ťi pán doktor zmenil Mercilon na Novynette práve kôli tomu, že si začala pociťovať bolesť na prsníku, čiže na hrudi skorej povedané, pozri si príbalový leták, že to zrejme neprospievalo tvojmu srdiečku, ten mercilon.Nemalo by ťi nič byť, jedine, žeby ťi nesadla...aj keby ťa boleli lýtka, treba informovať lekára,pretože je roziko vytvorenia krvnej zrazeniny a vyplavenia do pľúc čím vzniká pľúcna embólia.aj hlava ak byťa bolela, tiež informuj lekára,mohlo by dôjsť k náhlej mozgovej príhode. sú to totiž stavy, ktoré niečo signalizujú a nemusia nič signalizovať, ale opatrnosť by mala byť na mieste.Drž sa

lyduška

Ahojte baby, berie niekto náplaste EVRA? Aké ste zbadali pozitíva? Nechela by som pribrať a dúfam, že ani o svoju hustú hrivu neprídem:) A inak, neviem niekto či mi pomôžu na zápaly?

:-)))

ahoj, ja beriem novynette vyse dvoch rokov a nemam ziadne problemy, ani som nepribrala, skor schudla (i ked to nemusi byt zasluhou antikoncepcie). este aj cena je prijemna, takze som maximalne spokojna a nechystam sa menit.

tinaaa

ja beriem novynette asi rok a stale mam nejaky problem na zaciatku ked som ich brala dostala som v strede menzes!tak to bolo asi 4 mesiace dochtorka mi to vzdy zastavila nejakymi inechciami!potom to preslo asi na 3 mesiace a zasa to iste a uz ma nebavi stale stym chodit gyn.lebo vzdy mi urobi to iste!neviete mi poradit?