Skúsenosti s HAK Novynette

tania383

ahojte :) doktor mi predpisla antikoncepciu novynette, no kratko po tom ako som si ju v lekarni vybrala som sa rozisla s priatelom, cize teraz mi je uplne zbytocna, nevybrala som ani jednu tabletku cize je uplne neposkodena nova. Ak by mal niekto zaujem tak predam mu ju za 20 eur ( povodnacena 25 eur. V prípade záujmu mi mozte napisat na tania383@azet.sk

miselka007

ja som ju uzivala 3roky, nemala som s nou ziadny problem, narastli mi z nej trosku prsia a nemala som bolesti pri menstruacii.. ale jedine minus ktore maju je mensia- skoro az ziadna chut na sex... inac som s nimi problem nemala..

koalka

ja som ju brala asi 4roky, na pleť mi nepomohla, schudnúť som s ňou neschudla, prsia a tiež nezmenili. Takže pomôcť mi nepomohla vôbec akurát dosť veľké mínus, mala som malú chuť na sex...po vysadení sa to zlepšilo.

eliniatko

Ahojte, kúpila som si cca pred týždňom nové balenie NOVYNETTE a ešte som ho ani nezačala brať, lekárka mi zmenila tabletky... Takže teraz mám úplne nové ani nenačaté 3mesačné balenie, 3 plné blistre, predám za rovnakú cenu ako som kúpila - 22,90 eur - mám aj bloček.
V prípade záujmu mi napíšte na mail eliskahricova@yahoo.com

angiene

tiež už 2,5 roka užívam Novynette ale po doužívaní končím, začala som ju užívať kvoli bolestiam pri menzese, tie ustupilis chudla som 12 kil!!!plet ani vlasy sa mi vyrazne nezmenilia prsia mi arstli až teraz takže to neprisudzujem antike...čo bolo skvelé ale už asi rok nemám chut na sex, teda len minimalnu a to len obcas :-(začala som byť nervozna a unavena, nohy mam ťažké ani sa mi nič nechce, taka bez energie....a citim že mi nerobí dobre :-( Tak dúfam že po vysadení sa to zlepší

Jecko

Takze:) Brala som Novynette takmer 4 roky vkuse a mozem skonstatovat len toto: nepribrala ani gram a fungovala stopercentne, prsia som mala pekne a pevne, co sa mi pacilo, ale po dlhsej dobe Vam dojde ze tie neziaduce ucinky tam nie su pisane len tak pre srandu a ze pri dlhodobom uzivani sa prejavia zarucene- casom chut na sex absolutne ziadna,damske problemy ako mykozy a zapaly na dennom poriadku spolu so zapalmi mocoveho mechura ktore mi kazdy mesiac pravidelne liecili antibiotikami a nic, dalej neviem ci to ma suvis ale celulitida na zadku a stehnach a ako bonus problemy s oblickami z tych nekonecnych zapalov mocovych ciest a ako hlavny bonus boli zmeny nalad, caste depky, to ze som sa rozrevala za kazdu somarinu a strasna precitlivelost az hysteria za uplne malickosti. Tak som novynette vysadila a teraz mam nuvaring a mozem skonstatovat len to, ze zapaly mocovych ciest a damske infekcie som od asi druheho mesiaca ako mam nuvaring nemala ani raz a dokonca mi uz skoro zmizla aj ta celulitida a som mila a vyrovnana osoba zas :) Vraj je to tym nizsim obsahom hormonov :) kazdy to inak znasa ale po dlhodobom uzivani to nikdy nespravi nic dobre :)

davla

S touto antikoncepciou som počas jej užívania nemala najmenší problém, bola cenovo dostupná, zmizli mi bolesti počas menštruácie, zlepšila sa mi pleť až na to že po jej vysadení po vyše roku užívania to prišlo menštruácia mi začala chodiť ledva každých 40 dní čo pred HAK chodila pravidelne a začalo sa mi nadmerne tvoriť akné. Začalo to dekoltom, potom to prešlo na chrbát až nakoniec sa mi vyhádzala celá tvár. Gynekolog chce do mňa aj naďalej tlačiť HAK aby sa mi to zlepšilo ale je to začarovaný kruh zase po jej vysadení to takto dopadne ... takže prosím berte to ako radu ak ste ešte nezačali užívať HAK akúkoľvek a uvažujete o tom tak si naozaj veľmi zvážte pre a proti ja kebyže môžem vrátiť čas tak ju nikdy brať nezačnem je to to najhoršie čo sa mi mohlo stať. A nie som jediná je nás veľa ...