Krcne mandle......vybrali vám ich?

vychodniarka

dada1223, ja mam vsetko negativne, robili mi aj stery z hrdla, ci tam neni daky.. ...kok, strepto, ci asi daky iny :) neviem nevyznam sa v tychto nazvoch
ja som proste zdravy clovek, chora byvam malo, klopem na hlavu, naposledy tusim pred 2 rokmi, aj to iba prechladnutie.. len proste toto ma trapi, dufam, ze ked ich vyberu, tak to vsetko pominie, a budem spokojna, stastna a sebavedoma baba, a peniaze za zuvacky investujem napr. do dovolenky :)

dada1223

vychodniarka tieto všetky problemy mam aj ja. Takže tebe ich idu vyberať aj napriek tomu že nemavaš anginy? Ja mam tiež iba zatekanie hlienov, pachuť v ustach (stale musim mať žuvačku) a zapalene. Takže sa môžem "tešiť" aj ja, lebo tie mandle mi robia len starosti už len kvôli tej neprijemnej chuti v ustach.
A ty si mama aj nejake zle vysledky? Alebo tiež negativne ako ja?

vychodniarka

tak ja idem vyberat mandle v pondelok..myslienkami som tam uz take 4 dni :) ako tu citam, hodne to boli, ale to hadam prezijem..nemam ziadne choroby, nie som chora 4x do roka, ako tu vela z vas pise..len vraj mam mandle zapalene, je v nich hnis, tak primar povedal, ze ich treba dat von... a na nete v clanku o mandliach v priznakoch som nasla, ze zvykne byt zatekanie hlienov do hrdla(rano pri cisteni zubov sa to snazim vykaslat, ale az ma natahuje na zvracanie), obcasne egzemy, alebo kozne problemi, a pachut v ustach az zapach..a to vsetko pocitujem...tak sa chcem spytat, co vy na to ? ci ma niekto podobne skusenosti

dada1223

Ani nie, nevadi mi to až na tie čapy čo sa mi občas tvoria. Len keď ten zapal tam je nebude to asi moc dobre pre telo. Alebo aj pre buduce dieťa čo ak sa mi narodi postihnute dieťa len preto, že mam zapalene mandle?
Takže nebude to blbe ak spomeniem tomu chirurgovi ak tam už budem kvôli prepažke, že nech sa mi pozrie na mandle? A mysliš že ak sa mu nebudu pozdavať môže sam navrhnut vyber aj bez nejakých laboratornych testov?

jajkafr

dada
neviem či to už schválili ale počula som že už nemusia byť výmenné lístky... a po druhé ak už budeš u ORL lekára tak mu to spomeň budeš mať už názor druhého odborníka :) ale ja osobne ak by som nemusela operovať sa nedám... prekážajú ti tie mandle že sú stále zapálené?

dada1223

No tak krv mi nebrali iba vytery z hrdla a to bolo negativne. Moja ORL vyber nespomenula iba napisala chronicky zapal mandli a to bolo všetko ani na kontrolu napr po roku už som nemala prisť. Šalviu som kloktala aj som mala šalviu v spreji a nič aj moja obvodna povedala, že nato mi nič nezaberie.
Počuj skusim sa ťa niečo opýtať ak budeš vedieť. Bola som poslana od ORL do nemocnice kvôli vybočenej nosnej prepažke, mam ju krivu ale dycha sa mi dobre tak mi ten chirurg povedal, že netreba to operovať ak sa mi dobre dycha. Teraz mi do hrdla nepozeral, no o rok idem na kontrolu tiež do tej nemocnice zase kvôli prepažke a chcem mu spomenuť tie mandle, mysliš že môžem? Medzi rečou ak tam idem vlastne iba kvôli prepažke? Či nato musim mať zase odporučanku? Chcela som to takto naraz aby pozrel. Ale neviem či on bude môcť povedať len tak sam od seba či vybrať alebo nie, ak nebude mať žiadne testy odomna alebo odporučanku na vyber mandli? No trošku zložito som to napisala, ale snaď dobre :-)

jajkafr

dada
ASLO sa zisťuje z krvi sú to protilátky proti betahemolytickému streptokokovi ... ak nemáš výrazný problém tak by som to neriešila odstránením mandlí ako som už písala mandle tvoria vstupný filter bránia, aby infekcia zasiahla dolné dýchacie cesty... ak nemáš časté angíny tak to skús preliečiť kloktaním šalvie prípadne šalviovou tinktúrou (florsalmin) a tiež môžeš skúsiť koloidné striebro... čo ti na to povedal lekár? odporúča odstrániť mandle?

dada1223

jajkafr takže by mi mohli mandle vybrať aj keď nemavasm anginy? Aslo neviem či mi robili, lebo pred tromi rokmi mi robili nejake vytery z hrdla neviem presne na ake bakterie ale boli negativne. A zapalene mandle mam stale. A už som bola s takymto hrdlom aj 2x v CA.

jajkafr

mandlicka
ak nebude tvoja mama ležať s tebou v nemocnici tak tam nebude :) anesteziológické vyšetrenie sa robí deň pred operáciou už keď si prijatá do nemocnice... anesteziologičke potom povedz že si povedala, že nefajčíš, kvôli tomu, že vedľa teba sedela mama :)

mandlicka_43

ja som ich oklamala preto, lebo vedla mna sedela mama a ta by ma zabila :D tak som im racej povedala ze nefajcim. Dufam, ze tam uz nebude pri mne mama ked sa ma budu pytat zas :D ci? :)