Krcne mandle......vybrali vám ich?

Ladka

Mne krčne mandle vyberali 8.3. v lokálnej anestéze .. dosť som sa toho bála, ale nakoniec nelutujem troška viac bolestivejšie sú tie prvé injekcie na umrtvenie, ale v pohode sa to dá zvládnuť. No potom je bolesť dosť intenzívna a ja mam najväčší problém s tým, že sa mi chce strašne kašlať hneď po operácií a ešte aj teraz sa vnoci prebúdzam nato ako ma drhne a to už mám dneska po tom 4 deň ... chcem sa spýtať či aj Vám sa chcelo kašlať a ak áno do kedy sa bude alebo kedy si môžem normálne odkašlať. Lebo teraz ak si viac zakašlem mi začne hneď trocha tiecť krv tak sa toho dosť bojím. Naozaj sa nechcem vracať naspäť do nemocnice. Ďakujem

Jela

kaciatko, ak mas taketo problemy, neries nic na fore a daj si ich vybrat, mne ich vyberali este ako dietatu pomaly, este starou zdlhavou metodou, ale dnes to robia uz moderne, netrva to dlho a aj liecba je lepsia. Pamatam si to ako dnes, po vybere som bola tyzden v nemocnici ale vacsie bolesti som nepocitovala, presne som dodrziavala pokyny -jedla zmrzlinu a studene ;) a po par dnoch to bolo v poriadku, dnes uz s tymto stravis v nemocncici max. dva-tri dni a ja som bola tyzden ako minimum, to uz nieje potrebne. A rozdiel? Mala som hnisave anginy a vecne som bola chora, po vybere mandli som chora raz-dvakrat rocne odvtedy miesto kazdy mesiac, je to neporovnatelne...

nelutujem, zmenilo mi to zivot

gewtwetretwe

Ano treba vybrat to co funguje, klasicka natura ludi, sprtat do hovna nech len viac smrdi. Existuju sposoby ako vyliecit mandle,ale o tom vam lekari nepovedia alebo nevedia a ani vam nepovedia co sposobuje ten hnis,biely povlak atd. len vam povedia,ze to treba vybrat.

Dada45

Myslela som ORL chirurga v nemocnici, ktorý robi výbery mandlí, operuje vybočené nosne prepažky, polypy...
Tam som si vlastne šla dohodnúť operáciu, on sa mi pozrel na mandle a nechcel mi ich vybrať, vraj netreba aj napriek tomu že som mala odporučanku od mojej ORL.

Dada45

Ja som mala odporúčanku od mojej ORL na vybratie krčných mandlí. Prišla som za chirurgom a on povedal že mandle vyberať netreba. Je to možné? Môže chirurg zmeniť rozhodnutie mojej ORL?

adkalc

Podelim sa aj ja so svojimi zazitkami.
Ja som si dala vybrat mandle kvoli tomu, ze sa sa mi opakovane tvorili hnisave lozska (abscesy), ktore mi otvarali a cistili- nic prijemne. Mandle mi vyberali v Lc a snad som sa toho hnisu zbavila. Mam 36r., zakrok bol v celkovej narkoze a kym som bola v nemocnici 3 dni, tak ma to nebolelo. Prehltalo sa mi tazsie, ale neboli to dake extra bolesti. Ked som dosla domov, zacala tazka faza hojenia a velmi silne bolesti. Tie u mna trvali do siedmeho dna, kedy bolest prestavala byt sustavna. Dr. mi predpisala tabletky Novalginu (boli ucinne, ale nevedela som ich prehltnut), tak mi obvodna prepd. Algifen kvapky a tie som zvladla. Najhorsie boli noci, ak som aj zdriemla na 20 minut, zobudila ma bolest a nesmierne sucho v ustach, hoci som pila dost tekutin. Bolest kazdym dnom pomaly ustupovala. Dnes som 11 den po zakroku a uz sa v pohode napijem, len pred jedenim si davam Novalgin proti bolesti a noc uz tiez prespim s jednym prebudenim.
Tak vsetkym, co sa na zakrok odhodlaju zelam vela sily a trpezlivosti. Da sa to zvladnut, ten tyzden je vsak velmi narocny:-)

jana1989

ahojte, ja mam problemy s vyrazkami na tvari. Kozna po vysledkoch, na kt. som mala zvysene leukocyty a lymfocyty ma poslala na krcne a lekarka pri kontrole zistila, ze pri stlaceni mandli mi trocha vychadza hnis, a podla vysledkov z vyterov, ak budu pozitivne, bude odporucat ich vybratie. Prosim o radu, ak niekto uz ma s niecim takym skusenosti, bola by som rada, ak by som sa tomu mohla vyhnut, pretoze nemam okrem toho ziadne problemy, ci uz anginy alebo bolesti .....

marymmm

chcela by som vedieť, čo môže byť príčinou bolesti pri prehltaní a bolesti hlavy. Mám pocit, ze mám plný nos a nechuť v hrdle, no ziadne hlieny. Navyse aj bolesti hlavy a zenské tazkosti, asi zápal. Môže to spolu nejako súvisieť? poradte mi prosím...