Krcne mandle......vybrali vám ich?

natka169

Ahojte. Mam 16 a vyberali mi nosne aj krcne mandle (kvoli beta hemolytickemu streptokokovi) v utorok (dnes je sobota). Najprv, asi tak 2 dni som bola v pohode. To som bola v nemocnici a pichali mi analgetika. Druhym pooperacnym dnom to zacalo. Uz 3 dni mam velke bolesti. Boli ma ucho, sanky, zuby a najma to hrdlo + velmi tazko rozpravam. Kazde prehltnutie je bolestive. Od operacie som sa este ani poriadne nenajedla. Vlastne vobec. Jem len same kasovite jedla a polievky, a aj to len par lyziciek, lebo po viac lyzickach sa to rozdrazdi a ukrutne boli. Dufam, ze uz len 3-4 dni bude trvat ta bolest, lebo uz som z toho nervozna. Asponze nosne mandle ma vobec nebolia :).

zuzika0918

ahojček SYNDIMÉNA aj ja som užívala inj.pendepon kôli vysokému aslu a pomohlo to:).kôli čomu užíva dcerka pendepon?ak môžeš ozvi sa zuzika0918@azet.sk

SYNDIMÉNA

Chcela by som Vás poprosiť o názor na injekcie PENDEPON. Dcéra už využívala vždy 10 dávok - 2 x. Ako som počula, niektorý lekári tieto injekcie už neodporúčajú. Ďakujem za odpoveď

vychodniarka

akinom007, ked tak si daj vysetrit nosne aj krcne dutiny u viacerych lekarov, lebo ja som urobila chybu, jeden doktor hned povedal, to bude mandlami, vybrat, hotovo, ziadna diskusia.. mandlami to u mna ocividne nebolo, pretoze problem nezmizol :( ako sa tak poslednu dobu sledujem, je to zrejme tymi zapalmi nosnych dutin, alebo proste nieco s tymi dutinami v nosnej casti :) pretoze hlieny citim nadalej, pachut tiez, aj vse ostatne..vybratim mandli sa nic nezmenilo, akurat to, ze ovocne dzusy uz nepijem, lebo ma to drazdi (pali, stipe), tam kde boli predtym mandle, a vecer ma ovela viac smadi, neviem ci ten smad moze mat daky suvis s tym, ale predtym som nic take nepocitovala..rana po vybrati sa ale zrastla (vraj) velmi dobre, tak neviem..
takze nadalej mozem behat po doktoroch, bodla by mi daka carovna palicka, abraka dabra, nech uz sa toho trapenia zbavim, nebavi ma to takto...

zuzkas

ahoj.mne vyberali krčné mandle v 14tich a nosné v 11tich.neľutujem to,lebo mi to robilo strašné problémy.vkuse som mala vysoké aslo,mandle mi tlačili na uši,takže som bola takmer hluchá,zál mi išiel už do ladvín,srdca,pľúc a angíny som mávala také,že som ležala v nemocnici na infúzkach.mne ich vyberali bez uspatia,takže som si celý zákrok pretrpela.dala by som si ich vybrať znovu ak by bolo treba,ale v narkóze!mám z toho strašný zážitok!

maattass

Mne brali krčné mandle utorok(28.9) v celkovej anestéze. Nebolo to také zlé ako som sa obávala.
Pondelok ma prijali a utorok sa šlo na to. Vzali ma okolo deviatej a prebudia som sa na izbe okolo dvanástej. Bola som na infúzii. Asi nijaké dve hoiny som vyplúvala krv ale v poho. Na večer už som mohla jesť aj piť.Dostávala som injekcie proti bolesťi takže pohoda.

Ak potrebujete vybrať mandle tak si to dajte ...
Odporúčav Vám na kramáre...

bibike

ahojte, mne sa obcas na mandliach objavi taky biely fliacik a je to teda dost nechutne, lebo to strasne smrdi, pravdepodobne je to hnis. byva na viacerych castiach mandli. myslite, ze si mam tiez dat vybrat mandle? bola som u doktorky, ale ta mi povedala, ze tom mam asi z angin a ze je to na mne ci si ich dam vybrat. i ked ja anginu vobec nepocitujem, resp. neviem o tom, ze by som ju mala.

akinom007

vychodniarka/dada1223/ no baby jak tak citam mam podobne rpobelmy, ziadne aniginy, ale caste zatekanie hlienov , ktore neprijemne pachnu a pachut v ustach,tiez vela musim investovat do zuvaciek a dost ma to trapi, je to neprijemne, ale ja som doterza myslela ze to suvisi so zapalmi nosovych dutin a nie s mandlami:(

didulkaaa

ahojte.. mne pred mesiacom v krvi zistili aslo 958 a norma je 200 .. celkom ma to vystrašilo ale doktor pobedal že to nič nieje dali mi penicilín a povedali že to zachvílu klesne po troch týždnoch mi krv znova brali a aslo kleslo len o pár na nejakých 900 predpísali mi penclen a vraj to mám brať 3 mesiace a potom ďalej nevedela som si to predstaviť brať tak dlho tabletky tak som išla na krčné nech zistia niečo... pozerala mi mandle a povedala že niesu anilen zväčšené bola som na infektológií tam takisto nič. ani gynekológ ani zubár.. bola som zúfala pretože mi začali dosť rapídne padať doteraz veľmi husté vlasy.. a každodenná neskutočná unava bol to horor tak sme išli do bojnickej nemocnice za primárom na krčné.. ten mi pozrel mandle a povedal že je to neskutočné ako môžem s tak zahnisanými mandlami chodiť... vraj ma musí objednať hned na najbližší termín na operáciu lebo kludne mi môžu odísť klby aj srdce alebo čo takže zajtra cupi lupi do nemocnice a ideme na to ... keď sa vrátim napíšem vám ako to dopadlo vela štastia majte sa ..

zuzika0918

vychodniarka..ahojček tak ako sa cítiš po výbere mandlí?Si to mala oveľa horšie ako ja..mne to robili v narkoze,takže som oničom nevedela,zobudila som sa už bez mandlí...Už je tomu 2roky čo nemám mandle,ale cítim sa super,niesom často chorá...Ak chceš ozvi sa na zuzika0918@azet.sk....