Krcne mandle......vybrali vám ich?

jajkafr

dada
chronický zápal znamená že máš mandle stále červené zapálené... to že máš tie vyvýšeninky na mandliach nie je normálne, mandle majú byť hladké, ružové
máš zvýšené ASLO, alebo vo výteroch nejakú baktériu?

dada1223

Jajkafr
čo sa mysli pod chronickým zapalom mandli? To že su anginy aj 5x do roka? Alebo to že ich mam vkuse červene čiže zapalene (deň, noc) už asi 10 rokov ale anginy nemavam? Lebo ja ich mam vkuse červene a žiadne atb mi nezaberaju. Dik
A ešte niečo ako to ma vyzerať v hrdle? Je to normalne ak mam v hrdle uplne vzadu take akoby žlte "ostrovčeky" alebo vyvyšeninky, neviem ako to nazvať a neviem či je to normalne.

zuzic

mandlicka ako pisala jajkafr, den pred narkozoiiu este za tebou pride potom jej povedz pravdu...sa zatvar ze co? ja som niekedy povedala ze nefajcim?:D

jajkafr

Atlas
ak máš len čapy a nemáš angíny ani žiaden iný problém nedala by som si mandle vybrať... skús si kúpiť koloidné striebro a čapy možno zmiznú, tiež si tie čapy vyberaj, kloktaj šalviou...
indikáciou na vybratie mandlí je najmä chronický zápal, hnisavé mandle, bacil, ktorý sa nedarí vyliečiť ani po dlhodobej liečbe antibiotikami väčšinou to býva hemophilus alebo streptokokus hemolyticus
vybratie mandlí nie je vždy výhra... ja osobne som mala po vybratí mandlí rok pokoj nebola som nejak extra chorá a po roku sa mi zhoršila alergia, objavila ťažká astma a mám takmer nulovú imunitu... či to spôsobili mandle alebo nie neviem, ale viem jedno, že teraz ak ma začne bolieť hrdlo sú to horšie bolesti ako po operácii mandlí a nezaberajú ani lieky od bolesti a navyše nemávam angíny lebo bez mandlí to nejde mávam už rovno zápal priedušiek čo je oveľa vážnejšie... takže ak nemusíš mandle si nedávaj vybrať... mandle tvoria takzvaný vstupný filter, ktorý bráni aby infekcia prešla do dolných ciest dýchacích .... držím palčeky

jajkafr

mandlicka
do 17.10. je ešte ďaleko, deň pred operáciou sa s tebou bude anestéziologička rozprávať znova pretože anesteziologické vyšetrenie niesmie byť staršie ako 24 alebo 48 hodín neviem presne a tiež pri príjme sa ťa budú pýtať a fajčení... takže tam neklam
no a anestéziológ sa pýta preto na všetko, aby vedel akú narkózu ti má dať, aké lieky ti môže podať ... on je za teba zodpovedný a preto potrebuje vedieť všetko

mandlicka_43

zuzic, a myslis ze sa mi moze nieco stat ked som ich oklamala? aku to ma pravdepodobnost? a co s tym mam robit? :(

zuzic

mandlicka nemozes klamat lekarov a uz vobec nie anezteziologa. tu nejde o to ci su to "len" mandle ale o to ze ta uspia rovnako akoby ta uspali aj pri tazsej operaci to mas jedno oklamala si ju no rob ako chces jej to moze byt jedno tu ide o tvoje zdravie...
PS: pred dvoma rokmi ma operovali tiez na orl presne 17. 10:) tak budem na teba mysliet:)

mandlicka_43

ahojte. mam 16 rokov a 17.10.10 mi budu vyberat krcne mandle, velmi sa toho bojim hlavne tej narkozy, pretoze som oklamala anesteziologicku. pytala sa ma ci fajcim a ja som povedala ze nie vobec a pri tom fajcim asi 4 roky, nie kazdy den, ale tak ked si zapalim tak jednu za druhou... a vsetci mi povedali ze som sprosta ze to nie je sranda takto klamat ze radsej sa tam treba o vsetkom priznat.neviem no, ale ta anestez. mi povedala ze budem spat asi 8 hodin co je podla mna na mandle dost, a ked som sa pytala mami ze co sa stane ked ich niekto oklame ako napr. ja ze nefajcim a pri tom fajcim, tak mi povedala ze sa nemusi prebrat z narkozy, alebo ochrnie alebo ja uz neviem. myslite ze je to zle ze som ich oklamala? dufam ze sa mi nic nestane :D ved su to len mandle :)...prosim poradte mi niekto dakujem :)

JaNuS_123

ahojte som 7den po operacii krcnych mandli v celkovej anesteze a chcem sa spytat ci uz by som mohla zjest aj take parky so syrom vianocku s maslom a take podobne veci ...lebo krupica piskoty s cajom a taketo somariny mi uz idu hore krkom