Krcne mandle......vybrali vám ich?

bumbacik

Mna by v celku zaujimalo, ze ci si sam pacient moze rozhodnut, ci chce zakrok podstupit v celkovej alebo lokalnej anesteze.

Mirka275

Nedavno som sa docitala o alternativnej metode nazyvanej COBLATION CRYPTOLYSIS - www.youtube.com, www.fauquierent.net. Ak som to dobre pochopila, neodstrania sa cele mandle, ale sa akoby zacelia diery v mandliach. Poznate niekto tuto metodu? Mate skusenosti? Neviete, ci sa vykonava aj na Slovensku?

letuška

Dobrý deň,chcela by som sa spýtať 17,3,2011 som bola vyberať krčné mandle ,roboli mi to pod celkovou narkozou.Po vybratí mandlí som marodovala 2 a pol mesiaca lebo som sa liečila na bacil a zápal hrdla brala som troje antibiotika a rôzne tabletky na alergiu.Verila som ,že postupom času sa môj stav zlepší,no cez to všetko do dnešného dňa mám na konci jazyka akoby také výrastky alebo vyrážky ,ktoré mi zneprijemňuji prehltánie mám pocit ako by som tam mala šmirgl papier ,ktorým sa idem zadusiť a pálenie na miestách kde boli krčné a hustý sekrét v hrdle môžete mi poradiť či sa mám opät obrátiť na môjho krčného lekára alebo ješte stále vyčkávať .Dakujem za odpoved.

tinka777

bibike mne sa to tam robilo tiez doktor mi pov ze hned von. tak som to dala von teraz som treti den po operaci a uvidime al myslim ze ti to nestoji za to aby si si to cely zivot vytlacal alebo aby si nedajboze ochorel na srdce oblicky a podobne na lynfaticky system a tak nie je to nie neprijemne mozno aj hej ako kazdy to inak preziva ja som si pred operaciou citala toto tu setko ale kazdy ma iny prah bolesti a hojenie je taktiez individualne mne sa to bude horsie hojit lebo deti to znasaju inak ako dospeli clovek ale ak sa preo rozhodnes drzim palce ja som sa na sale smiala ked ma doktor operoval dostala som lokalku ale ti povem nic som necitila pokial sa dalo som sa s doktorom ako tak rozpravala smiaa som sa ale sem tam ma panika pprepadla ked osm kkukla do misky ale vsetko ok neboj ale keby som to mala znovu co nebudem lebo krcne nenarastu tak by som si to dala znovu

tinka7

Ahojte ja som treti den po operacii krčných mandlí a je to celkom v poriadku.. ked mi dali naladovku tak na sale som sa smiala ked ma operoval nie je to nic hrozno vobec com nic necitila ale potom ked lokalna anasteza ustupovala potom to bolo zle. Aj mma sa na mna nemohla kukat radsej sla domov . teraz je to kazdym dnom lepsie a lepsie.. keby ste chceli nieco vediet napiste na mail vsetko si pametam ako co robil pri operacii. a ink robil mi to strasne simpos doktor moj kamarat...