Krcne mandle......vybrali vám ich?

Tams

Zuzic.. len aby si tie angíny nemala potom neskôr a naviac,časom sa ti z tých mandlí môžu prejaviť iné problémy.. Ja sa neviem zbaviť takých zapálených vyrážok na tvári.. a to ešte beriem HA,čiže pleť by som mala mať peknú, no nemám.. Krčná (aj kožná) mi povedala, že to bude z tých mandlí :(

zuzic

no tak majka_ ja si myslim ze vacsinou sa mandle davaju von kvoli castym anginam a pri tych vzdy boli hrdlo...ale napriklad ja mam mandle poskodene dost ale kedze nemavam anginy tak ma ani nebolieva krk casto a preto si ich ani neplanujem vybrat ked nemam az tak problemy. ale to je iba moj nazor!

majka__

ked su poskodene krcne mandle, zvykne to aj boliet (teda nejake miesto na krku)? ja mam totiz anginu, beriem augumentin, teploty, nekaslem, ale strasne ma boli krk po bokoch. krcna mi uz davnejsie odporucala dat mandle von, ale za posledne obdobie som s nimi nemala problemy.

Tams

Princesska, dakujem velmi pekne za odpoved :) tak to asi pojdem radsej lokalne.. lebo nechcem mat este potom nervy s tou antikoncepciou.. vdaka :)

Tams

aj mňa čaká vyberanie mandlí.. chcem sa ale opýtať, či je nutné pred týmto zákrokom vysadiť hormonálnu antikoncepciu.. Vďaka

zuzic

stajka hlas by sa ti nemal zmenit, ako napisala jajkafr hlasivky su nizsie.pomoze ti to, ak si ich nechas budu pokracovat castymi zapalmi a naozaj ta mozu ohrozit- napr.srdce. a potom budes pekne spievat dalej a hlavne budes zdrava:D

jajkafr

stajka

keď máš tak často angíny s takými vysokými teplotami znamená to, že mandle musia von. Ten zápal a bacil, ktorý je na mandliach ti môže spôsobiť vážnejšie problémy. Napr. zápal srdcového svalu, zápal obličiek, reumu... O hlas by si prísť nemala. Hlas vytvárajú hlasivky, ktoré sú uložené pod mandľami takže lekár by ti ich pri operácii nemal poškodiť. Držím palčeky

stajka

Ahojte.Tiez ma chcu lekari aj rodicia zbavit krcnych mandli,kazdy druhy tyzden mam silnu hnisavu anginu so 40 teplotami:(...bojim sa vsak dat ich von,mam pochybnosti ci sa to oplati a ci to vobec pomoze.Ale mojou najhlavnejsou obavou je,ze spievam,bojim sa a neviem ci sa mi po vybrani mandli nezmeni hlas!?!Nerada by som sa vzdala toho co mam tak velmi rada-spevu:(:(:Prosim poradte mi

Inner

TICO:

Ja mam chronicky zapal mandli od mala, liecila som sa niekolko krat antibiotikami, roznymi inymi liekmi, ozarovanim, homeopatikami, cajmi + inymi alternativnymi metodami a nepomohlo nic. Chronicky zapal je chronicky preto, ze sa neda vyliecit. Ja som objednana na vyberanie mandli a urcite si ich vybrat dam, pretoze takto sa zbavim zdroja zapalu v mojom tele. No nie tak celkom, kedze sa mi zapal preniesol aj na srdce, no aj to si liecim a som pod dohladom kardiologa. Ver mi, ze niekedy je jednoduchsie dat mandle von ak sa tym vyriesi tvoj problem. Tiez som bola tvrdohlava a teraz to lutujem, mandle mohli byt davno von a mohla som byt zdrava. Skus este popremyslat, co by bolo lepsie...