Krcne mandle......vybrali vám ich?

Tams

Ja si nejdem vyberať mandle kvôli akné! začalo to tak, že mi alergologička povedala, že si musím znížiť zápalové hodnoty v krvi (t.j. CRP a ASLO) lebo mi nemôže dať vakcíny na zimu (alergia). Začala som to riešiť u krčnej,lebo príčinou sú najpravdepodobnejšie mandle.. krčná mi porobila výtery a zistilo sa že mám streptokoka.. mimochodom už ho mám dosť dlho,len som sa na liečbu už dávno vykašľala, lebo antibiotiká ho nie a nie zničiť.. a okrem toho sa jej nepáčil tekutý hnis, ktorý mi vytekal keď mi tlačila na mandle.. Uzavrela to tým,že na mandliach mám to hnisavé ložisko, takže mandle von. A čo sa týka pleti, bola som u kožnej,nech mi dá nejaké prípravky na tie moje vyrážky.. pozerala mi na pleť a povedala, že to nie je také typické akné.. že to sú také zapálené miesta na tvári a nešlo jej do hlavy, že pri mojom veku (21) a ešte keď beriem HA už pomaly 3 roky že mám takú pleť.. Povedala som jej o mojom probléme s mandľami a povedala, že to bude asi tým, že ten zápal od mandli mi koluje po celom tele a z času na čas vyskočí aj na tvár.. a ešte, často sa mi opakujú mykózy (z gynekolog. hľadiska), ale nie sú až také strašné, ale je to nepríjemné, veď viete.. Takže dúfam, že tie mandle keď pôjdu von, tak sa zbavím všetkého toho zlého a hlavne, alergologička mi už bude môcť dať tie vakcíny..

inkalina

Treba rozlíšiť vyrážku a vyrážku. Keď ide o akné, tak tie vám vybratie mandlí nevylieči. Má to hormonálny charakter. Ani alergickú vyrážku vám to nevylieči. Chronický zápal mandlí ale môže spôsobiť výsev, čo nie je typická vyrážka. Spôsobuje to stála prítomnosť baktérií, stafylokokov alebo streptokokov v tele, teda v tomto prípade v mandliach, ktoré sa stále vyplavujú a spôsobujú výsev, alebo vyrážku. No môžu spôsobiť aj zápaly kĺbov. Takže ak ide o chronické mandle (to už by mal vedieť posúdiť lekár či sú chronické), je lepšie tie mandle dať von.

bon

zuzic chcela som tym povedat len tolko, ze mandle si daj vybrat vtedy, ked budes mat problemy s mandlami, a nie ked budes mat problemy s vyrazkami......vyrazky maju rozny povod, nemusia byt od mandli

bon

baby zase ja som to mala naopak, nahnisane mandle, a ani vyrazka, po vybere mandli kopa vyrazok, a preslo odvtedy 6 rokov a stale mam vyrazky, takze kvoli vyrazkam by som si mandle brat nedala........

zuzic

Tams: zapalene vyrazky, to myslis take nieco ako akne?su aj hnisave? naozaj ti povedali ze to je z toho?lebo ja mam nieco akne pripisujem to mojmu veku...vies ja momentalne ani nemozem planovat vyber aj keby som chcela lebo mam skolu a minuly rok som vymeskala velmi vela kvoli operaci nosa tak teraz to musim naplno dobehnut...

barbinka

Tams mne vybratie mandlí vyhľadilo úplne pleť. Lenže ja som nešla na vybratie kvôli tomu. Mala som chronický zápal mandlí.