Sjogrenov syndrom

Jana_SS

Joni ahoj. Vdaka za mail, i ked az teraz som sa konecne dostala na net, bolo to tak, ako si pisala, taka kasa, uvdim, ake budu vysledky. Mas pravdu, to su stavy podla mna ako pri "malarii", ja som schopna hocikde zaspat, aj ked kracam po ceste, kto to nezazil, nepochopi. Joni, a terajsie lieky Ti nezaberaju? Nechapem to. Drz sa!
Jedna holka ma vysoky reumat.faktor, ale ANA nema pozit., tak to nechapem.

joni_

tak to ti daju do ust za lyzicu takej bielej kase a postupne to budes prehltat, nie naraz - teda ak je to to co som bola aj ja, nie je to nic hrozne
mne je dnes velmi zle :( v noci som nemohla spat, moc ma boli hlava, palia ma oci, som hrozne unavena a slaba, ako by som mala horucku, zle sa mi dycha, nevladzem ani byt na nohach ani premyslat, vobec nic... je mi do placu z toho

Jana_SS

Idem na rtg pazeraka, na hadicke som uz tiez bola, ale vsetko ok. No v minulosti som mala helicobactera, brala som ATB, tak sa preliecil.

Jana_SS

Ahoj Joni, no tak potom by tu bol nejaky suvis s bakteriami,virusmi,...a autoimunitnym ochorenim. Len to by sme museli byt biologicky vedci, aby sme pochopili vsetky tie suvislosti.

joni_

ja neviem ako som sa liecila z tych plucnych infekcii ani kedy som to mala, to len spätne zistili protilatky, takze v minulosti som to prekonala ale uz je to vraj OK. Ako mala si pamatam, ze som mala zapal pluc, tak asi vtedy to bolo. A mononukleozu si pamatam velmi dobre, bolo mi zle ako konovi, ale nijak ma neliecili, lebo najskor mysleli ze je to brusna chripka a potom uz bolo neskoro nieco robit, tym padom mi z toho zostal "darcek" v podobe CFS a teraz Sjs :(
na aky RTG ides? na zaludok? na to som este nebola, zatial vzdy len hadicka.

Jana_SS

Boli ste uz niektora z Vas na rtg tak, ze ste museli vypit kontrastnu latku? Dufam, ze mi z toho nebude este viac zle.

Jana_SS

Ahoj Joni, no tam je aj ta znacka Biotene, co som Ti pisala, to by malo byt pre nas, len je to trocha drahsie ako bezne produkty.