Sjogrenov syndrom

joni_

no to mas pravdu, ani lekari nevedia vsetko, ani tie ich testy, sama imunologicka mi povedala, ze imunita je este stale pre lekarov zahada, ze len z casti ju maju preskumanu

RNG

Zalbohu testy na plucne mykoplazmy a plucnu chlamidiu su notoricky nepresne.
A EBV v tele sa uz asi nikdy nezbavis, lebo podla vyskumu ho maju pritomne az 98% ludi v USA, tj v Europe je to asi podobne.
Teda hovorime o potlacenych, ale neodstranenych mikrobov, ktore v tele potichucky operuju dalej, vyrabaju toxiny a vyvolavaju spolu s dalsimi(herpesy, hpv, vyrusy typu B...) a telo sa brani "autoimunne" ked nici podla lekarov svoje "celkom zdrave" bunky a je plne roznych zapalov z toxinov produkovanych mikrobmi.

Nuz jedine co mozem radit je branit sa voci tymto vsetkym, ci ich lekari zistili, alebo ci nie tymi svojimi neistymi testami.

joni_

Janka ja som prekonala v minulosti mononukleozu, plucne chlamydie a plucnu mikoplazmu, teraz mam vysledky OK.
Do NURCH sa nedostanes len tak, to musi zvazit tvoja doktorka, mna poslali po tom co mi nezaberali lieky a pretoze mam problemy uz vela rokov.

RNG

Inac nepoznam nikoho, ktoreho by Plaquenil vyliecil.....Ano zmierni symptomy, potlaci parazity, ale ich neznici. Ak by to boli parazity, co sposobuju Sjorgenov syndrom alebo ich toxiny, tak na to su ovela ucinnejsie prirodne protiparaziticke protokoly, pozri si dr Hulda Clark par krat spomenute aj na tomto fore.
Ani to sa neda vylucit, samozrejme. Vacsina ludi ma v tele parazity, ci uz krvne, crevne,svalove, ...
Napr zakuklenu formu (podla lekarov neskodnu) toxoplazmozy ma az 80% Francuzov napr, na Slovensko som nenasiel data.

Preto ma preventivna detoxifikacia, protipatrazitne kury, cistenie organizmu enzymami a absorbentmi taky vyzmam vseobecne pre ludi.
Kto nic neurobi v tom, docka sa casto nasledkov roznych zamoreni a infekcii.

Moja teoria je necakat, kym sa zdravie rozpadne ale aktivne sa starat on a robit rozne prevencne kroky pouzivanim neskodnych prirodnych prostriedkov(pod tym myslim len potravinove doplnky)
Zialbohu to je velmi rozdielne od pristupu lekarov, ktori cakaju az clovek ochorie a potom adresuju symptomy a nie stav tela vseobecne, dokonca ani priciny chorob casto, ako v pripade autoimunnych, kde ich jednoducho prehlasili za dedicnu poruchu/vadu tela, ktora sa "neda" odstranit

RNG

Jana, 2x15 kvapiek(kvapka je asi 50 mg)je dokopy 300 mg alkoholu. To mas ovela viac v obycajnom joghurte.
Napr jedno bezalkoholicke pivo obsahuje 2500 mg alkoholu,
ked sa najes zralych sliviek, v tele sa ti vytvori az 0.02%alkoholu v krvi, to je hned 800 mg.
Alkohol v tele je prirodzena latka, vzdy sa nachadza a mame specialny enzym v peceni, co ho rozklada.
Inac co sa tyka Plaquenilu, nie je specificky toxicky pre pecen a nema s alkoholom ziadnu skodlivu interakciu-aspon podla medickej literatury:
Plaquenil is not particularly toxic to the liver. There is no known interaction between alcohol and Plaquenil. So there is no specific contraindication to an occasional drink. Of course, everything in moderation.

vybrane z
www.lupus.org

Jana_SS

RNG, inak pri Sjogrenovom syndrome je silna unava, pripada mi to naozaj ako pri malarii, tak asi preto sa beru antimalarika.

Jana_SS

RNG, dakujem za odpoved. Pozerala som na nete to Samento (taky extrakt, ktory sa kvapka do vody), ale obsahuje 20 % alkohol, a to ja teraz ziadny alkohol nemozem, kedze beriem tbl Plaquenil. Poznate aj ine Samento, teda bez alkoholu? Dakujem.