Sjogrenov syndrom

Jana_SS

Milady, prosim Ta, a zazvor si struhas koren a potom ho zalejes vriacou vodou ako caj alebo si rovno zalievas ten mlety? Dakujem.

Jana_SS

Joni, Milady, RNG, vsetkym Vam vdaka za odpovede.
Zuvaciek zatial asi pat, cmulam aj cukriky bez cukru, este som citala o nejakych "nelepiacich zuvacich pastilkach", ale to zatial nepoznam.
Ale zato pijem velmi vela vody! Ja som doteraz aj zeleny alebo yerba mate caj, tak som to uz teda prestala, ked sa nedoporucuje, aj ked neviem, preco.
Joni, a ked si aplikujes ten ustny gel, mas mensiu potrebu pit??
Vdaka.

RNG

Stale je tu snaha len odstranit symptomy, nie pravdepodobne priciny za tym.

Tema "autoimunne choroby" na fore uz je, mnohe z nich su priamo alebo nepriamo dosledok mikrobov v tele a to hlavne takych, co su tazko zistitelne.

Cistenie tela enzymami a pripadne chelacia pomahaju, tak isto prirodne protizapalove(curcumin, dumbier, boswelin...)Zamorenie a toxiny je dovod zapalov(reumatologia?)

A odporucam zvysovanie viralnej imunity.Aj to tu uz bolo vo viacerych clankoch.
opakujem z temy Herpes:

Zvysovanie imunity zvnutra robi ovela viac proti vsetkym viralnym, vcitane herpesov, ktore mame temer vsetci v tele permanentne, nez vsetky mastickovania a specialne ozarovania zvonku. Virusy su v celom tele a objavia sa naplno, ked je telo oslabene. A nesposobuju len opar, ako sa mnohi naivne nazdavaju, ale aj poskodzovanie nervov(bolesti, depresie...), poskodzovanie sliznic(zapaly...)poskodzovanie zaludocnej sliznice,oci, pankreasu, pecene atd, su aj jednou z pricin tzv. autoimunnych chorob(v spojeni casto s bakteriami a mykoplazmami)
Takze znova zdoraznujem, zvysujte si viralnu imunitu a kazdy by mal brat aspon selen, zinok a obcas probiotika, ti co maju viac problemov tj castejsie sa opakujuce prejavy(opar, pasovy opar,genitalny herpes,
bolesti z roznych zapalov atd) si mozu vybrat s nasledujucich zoradenych
zhruba podla ucinnosti: Zinok, selen ,Lactobacilus Bulgaricus
aloe vera(dlhodobo brane zvysi imunitu voci nielen virusom ale aj inym), l-lysin, vitamin C vo vacsich davkach, echinacea, baza, astragalus, GSE, oreganovy olej,collostrum, lapacho, extrakt z olivovych listov a velmi ucinny chaparal(larrea tridentata). Su aj ine silne zname ako betulin a huba chaga, ale zatial su prakticky nepristupne, lebo ich vyroba a rozsirovanie sa znacne blokuje.
Su to alkoholicky vytazok z brezovej kory a parazitna huba rastuca na breze.

Nemyslim, ze jeden prostriedok na autoimunne staci, treba ich zrejme viacej,ci uz antimikrobialnych, alebo odmorujucich(cistiacich)
"Zazracna pilulka" neexistuje, inac by ju uz lekari davno mali.

joni_

dik milady, s tou zuvackou je to dobre, ale nemozem ju zut stale a sucho v ustach citim pocas celeho dna aj v noci, uvidim co mi poradi reumatologicka ked pojdem na kontrolu, kolko zuvaciek spotrebujes za den? aj oci mam blbe, poctivo si davam gel aj kvapky a stale palia...
Janka aj ja som to citala na nemeckom fore, ze nie je vhodna kava ani cierny a zeleny caj a uz vobec alkohol, ja som ich ani doteraz nezvykla pit, takze to neriesim.
Co sa tyka echinacei alebo inych veci na imunitu, tak neviem. Ja moc vyrobky priamo na imunitu neberiem (okrem toho aloe a probiotik). Brala som z imunologie uz viackrat silnu imunomodulacnu liecbu ale bez uspechu. Nakoniec mi povedala imunologicka, ze dalsiu liecbu na posilovanie imunity mi uz nemoze davat, lebo by to uz bolo viac skody ako osohu. Takze tieto veci nesledujem a neviem poradit.

milady70

Aloe môžete piť, pomáha na žalúdok,echinacea sa nemôže dlhšie ako dva týždne, potom treba urobiť prestávku, na priamom slnku by sme nemali byť, môžu sa vytvoriť hnedé fľaky, ale ja sa opaľujem a nič sa zatiaľ nestalo, do očí si kvapkajte vždy, keď cítite suchosť, aj ja som mala problémy s častými zápalmi, pretože tým, že nemáš dostatok sĺz, nemá ich čo čistiť a baktérie sa množia, ale teraz si oči pretieram roztokom GSE a je to oveľa lepšie, koloidná strieborná voda mi ich viac vysušovala, keď mám čas, robím si obklady z očianky rostkovej, je dobré žuť žuvačku, podporuje tvorbu slín, tá suchosť je rizikový faktor pre časté zápaly mandlí a hrdla, mne pri tvorbe slín veľmi pomáha zázvor

Jana_SS

RNG, prosim Vas, ako by som si doplnila tie zaludocne tekutiny? Pri SjS mi asi chybaju, tak preto ma boli zaludok, ked prijimam potravu. Dakujem.

Jana_SS

Joni, este som niekde na nete citala, ze na SjS by sa nemala pit kava, cierny a zeleny caj. Pytala som sa na to mojej pani Dr., ale nevedela o tom nic. Nemohla by si sa niekedy prosim Ta opytat Tvojej pani Dr.? Dik
Inak celkom sa mi pozdava Echinacea. Nemas s nou nahodou skusenosti?

Jana_SS

Ahoj Joni. SjS sa neda v sucasnosti vyliecit, ako v podstate mnoho inych ochoreni, ale liecbou sa moze zastavit, aj ked tie napadnute zlazy sa uz "nevzchopia", aspon sa nebudu "destruovat" dalsie. Niektori vraj uz nemusia brat lieky, tak som myslela, ze sa im to zastavilo. To podla vysledkov vidi lekar, ci po 2 mesiacoch liecby napr. Plaquenilom sa zapal utlmil alebo nie. Ak sa utlmil a su dobre krvne vysledky (teda sedimka atd), tak mozno nenasadi dalsie lieky a vtedy by som "detoxikovala" od tych predchadzajucich liekov. No ved sa este povypytujeme a budeme mudrejsie:-)

joni_

ocna mi dala gel, lebo pri mojich vysledkoch by som musela kvapky kazde 2 hodiny, tak sme sa dohodli ze budem radsej gel 4x denne, no ale aj tak ma niekedy strasne palia a bolia oci, uvidim co mi povie ocna na kontrole
s tym aloe si ma trochu pomylila, teraz neviem ci robim dobre, ale obvodna mi povedala ze mozem, aj ked je fakt ze priamo reumatologicky som sa nepytala. Az po liecbe - to asi bude problem, ak som to spravne pochopila, tak lieky budem brat uz natrvalo ?? Podla toho co mi doktori povedali, tak Sjs sa neda odstranit, vyliecit.