Menstruacne bolesti, lieky

Príspevok v téme: Menstruacne bolesti, lieky
janush273

Chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosti s užívaním lieku Agnucaston, či pôsobí aj proti menštruačným bolestiam. bola by som rada, keby som sa dozvedela názvy nejakých iných liekov (nie na predpis)okrem panadolu femina a ibalginu, lebo tie bolesti sú už fakt neznesiteľné a bežné lieky od bolesti mi na to nepôsobia. ďakujem

domixie

bolo ale neda sa to :) ked mi prestane zaberat tabletka tak si musim trosku oddychnut, dat si znova lieky a potom mozem zase chvilku porobit nieco

perla

Potom ale robis od rana do vecera s prestavkami nie? Nebolo by ti lepsie to spravit naraz a potom mat napriklad uz poobede svaty pokoj?

domixie

to ti teda nezavidim, u mna su tie prve dva dni fakt take najhorsie. ja mam nastastie taku robotu, ze mozem aspon z domu robit a si to tak podelim aby som to nejako zvladla. si hodim brufen, ten mi za chvilu zaberie, kym ucinkuje si nieco porobim, potom si chvilu oddychnem, ked si mozem dat dalsi tak si dam dalsi a zasa nieco porobim a tak. ostatne dni je to uz potom take znesitelne celkom ale idealne to tiez nie je. a samozrejme potom ten taky nepohodlny pocit, toho sa asi neda zbavit nijako

sporenta

ja to tak mám celú dobu, nie len prvé dva dni, proste od prvého do posledného dňa a nemôžem si zakaždým zobrať voľno takže to musím nejako v práci vydržať bohužiaľ :( mávam to tak od začiatku kedy som ešte tampóny nepoužívala takže neviem či to bude tým ale môžem to vyskúšať ďakujem :)

merilynn2

Mne svojho času najviac pomohlo, keď som sa vrátila od kalíška k vložkám. S tampónmi som si užila svoje, mávala som nafúknuté brucho a kŕče, tak som ich používala fakt len občas - napr. pri kúpaní, potom vybrať a prezliecť sa. Kalíšok som kedysi objavila ako skvelú pomôcku, bolesti som si uvedomovala, ale myslela som, že to mám spôsobené celkovo životným štýlom a zlou kondíciou - až som ho raz nemala vyvarený, dala som si vložku a pohoda neskutočná. Odvtedy som ho nemala.
Ak bežne používate tampóny, skúste ich na deň-dva vymeniť za vložky a možno zistíte, že žiadne lieky neotrebujete.

domixie

cajik aj mne dost pomohol, bola ta bolest znacne mensia ale aj tak som nemohla prestat brat lieky, hlavne tie prve dva dni je to najhorsie, vtedy nemozem nic robit len byt doma, schulena v posteli a cakat kym to prejde :/

sporenta

ďakujem za rady, vyskúšam ten čaj a tie tabletky na odvodnenie, panadol mi kedysi zaberal ale teraz už vôbec, veľa liekov som už prestriedala keď mi prestali zaberať

Medea7

Voľakedy bolo na to dostať čipky a účinok bol okamžitý, ja som spokojná s Panadolom Femina a pijem čaj Alchemilka.

ahjaj

pred menštruáciou už prestať piť kávu a dať si tabletky na odvodnenie organizmu: dostať v lekárni aj v drogérii. Inak bežné analgetiká, častá sprcha atď. Lepšie sú vložky ako tampóny.