Menstruacne bolesti, lieky

Príspevok v téme: Menstruacne bolesti, lieky
janush273

Chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosti s užívaním lieku Agnucaston, či pôsobí aj proti menštruačným bolestiam. bola by som rada, keby som sa dozvedela názvy nejakých iných liekov (nie na predpis)okrem panadolu femina a ibalginu, lebo tie bolesti sú už fakt neznesiteľné a bežné lieky od bolesti mi na to nepôsobia. ďakujem

janulin013

Pomáha alchemilkový čaj pokiaľ viem ale ten treba piť už týždeň pred tým ako má prísť ms, už počas toho potom nie. Ale nie každému to zaberie hneď, niekedy to treba piť aj tri mesiace takto kým pocítiš nejakú zmenu :)

sporenta

chcela by som sa spýtať žien, ktoré majú tiež problém so silnými bolesťami pri menštruácii, čo si na to dávate? máte nejaké lieky čo vám zakaždým zaberú alebo robíte niečo špeciálne pred tým ako má prísť "návšteva"? vraj pomáha keď sa pijú nejaké čaje, je to pravda?

levanderka

v lete natrhaj mysi chvostik,hluchavku,matu,zihlavu ,alchemilku daj ususit a rob si caje z toho.mne to krce odstranuje uplne a rychlejsie ako tabletky.pijem to este pred Ms den. alebo si kup gyn.caj. ale ciste bylinky su podla mna ucinnejsie ovela.gynastan mne nepomaha tak ako tento moj caj.

Petulka00

Ahojte. Vidim ze nie som sama ktora sa trapi ked ma "svoje dni". Bola som pred rokom u gyn. Dal mi Norethisterol tabletky.Brala som ich asi pol roka ale nikdy mi to nepomohlo uplne ze som nemala ziadne bolesti. No o pol roka ked som ich uz nebrala mi bolesti zacali zase. Su az neznesitelne. Pred dvoma mesiacmi som skoncila na pohotovosti koli tomu ako zle mi z toho bolo (vracanie, hnacky).Pytala sa ma tam doktorka co som nato brala. Samozrejme som jej povedala ze IBALGIN a hned kricala ze to sa nema brat...ibalgin po dlhom uzivani strati ucinnost a je velmi tazky na zaludok. Inak pouzivala som ho tak 3-4 krat za den k tomu som si dopomohla aj ku problemov s pecenou. Od vtedy si davam pozor co berem. Pomaha mi aj panadol femina...ci algifen kvapky. Pisete tu ze nie su na volny predaj. Ja som ich v KE kupila na stanici bez receptu. Podla mna to je iba o tom na aku pani v lekarni natraffite:)
Takze...ak vam mozem poradit nedopujte sa tabletkami!... ked uz skuste vyslovene tabletky na men.problemy..problemy s pecenou a so zaludkom nie su o nic jednoduchsie ako men.bolest. Vlastna skusenost

anonymný

slivovica síce otupí bolesť, no nie je to na dlho a alkohol rozširuje cievy, takže zosilnie krvácanie, aspoň na mňa to tak účinkuje. mne naj zaberá flector rapid v prášku, nakoľko je v prášku, zaberá rýchlo.

janush273

No, tak môžem povedať, že ten pupalkový olej je naozaj dosť účinný. Aj keď som ho začala užívať len 4 dni pred menzesom, bolesti boli menšie než minulý mesiac..(to som sa nemohla ani pohnúť) a netrvali 2- 3 dni ako v minulosti, ale len tak 3- 4 hodinky..takže naozaj to funguje...som rada že som sa takýmto spôsobom mohla vyhnúť užívaniu chemických preparátov..ďakujem za radu

jaLENja

Bolesti pri endometrióze, viem čo to je... neznesiteľné..niekedy sa mi stalo, že som až odpadla od toho alebo zaspala.... ako podťatá. Je dobré striedať rôzne ženské čaje a naj je materina dúška alebo alchemilka. Kvapky algifen si dávam, keď už je dosť zle.
Na endometriózu sa nesmú teplé obklady, aj keď to uľaví od bolesti, ale zase to podporuje prostredie pre rast ložísk. Tak mi povedali v kúpeľoch, že žiadne teplé zábaly, či obklady!