Menstruacne bolesti, lieky

Príspevok v téme: Menstruacne bolesti, lieky
janush273

Chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosti s užívaním lieku Agnucaston, či pôsobí aj proti menštruačným bolestiam. bola by som rada, keby som sa dozvedela názvy nejakých iných liekov (nie na predpis)okrem panadolu femina a ibalginu, lebo tie bolesti sú už fakt neznesiteľné a bežné lieky od bolesti mi na to nepôsobia. ďakujem

luciaaaa

mne pomáha Pandol Ultra Rapid:).. neviem či ste ho niekedy skúšali, ale ja si zvyknem kupovať ten rozpustný vo vode.. do max. 20-pol hodiny príde neskutočná úľava:).. Algifen kvapky tiež poznám, ale tie sú veľmi silné.. potom, ako to tu už bolo písané, piť alchemilkový čaj, aj mimo cyklu, pupalkový olej alebo doplnok výživy Yam.. niekomu pomáhajú aj horúce zábaly, termofor.. alebo sa "dať do klbka", snažiť sa zaspať, vyskúšať cviky typu mačací chrbát, dať si pohárik.. každý má to "svoje zaručené" čo mu pomáha.. samozrejeme, že najlepšie pokiaľ sa dá bez liekov, ale niekto ma tie bolesti tak výrazné, že nič z takých tých "babských receptov" nezaberie.. a pre istotu silné bolesti je dobré konzultovať s gynekológom (ten na takéto problémy zvykne predpísať Flector rapid), lebo občas to môže niečo signalizovať, napríklad cystu alebo endometriózu..

jesika

Tak babule.ahojte.Ja mam tiež bolesti a ešte k tomu aj silne krvacanie.Aby som to pochopila Ten alchemilkovy čaj treba piť v kuse 3 tyždne či mam alebo nemam menzes každy den jednu šalku?A k tomu ten pupalkovy olej?To som ešte napočula ale chcem to vyskušať.Kupim to kde?Normalne v lekarni?A ten koren Yamu?To možem k tomu tiež zakombinovať a zoženiem ho tiež v lekarni?

July

Babenky, ja som mala bolesti, ze som mohla skrabat omietky z toho... ziaden liek mi nezaberal. Az ma sesternica upozornila na Alchemilkovy caj. ZABRALO TO! Nevravim, ze som uplne bez bolesti, ale pred tym som prve 2 dni musela prelezat v posteli. Teraz som schopna sa prejst po byte.. cim dlhsie to pijem tym je to lepsie. Vyskusajte skor silu byliniek, ako sa vrhnete na lieky :-)

alz-bee

Ja som to sice este neskusala, ale pocula som, ze pomaha jedenie surovej petrzlenovej vnate. Mojej tete to pomaha:)

janush273

no ja zatial 4 dni užívam pupalkový olej, bolesti sú priam otrasné, ale dúfam, že budúci mesiac sa to už nejako znormalizuje. A ako dlho treba užívať ten koreň Yamu a pupalkový olej, aby to zaúčinkovalo??a dajú sa tým odstrániť bolesti úplne a natrvalo?alebo to treba užívať nejakú dlhšiu dobu? (tak pol roka?)

ajja11

vzdy som mavala bolesti a ziadne ibalginy nepomohli..raz som vyskusala kvapky algifen a v kratkej dobe je po bolesti..odvtedy len kvapky nosim pri sebe, jedine zaberaju..
Je pravda ze mi ich predavali bezne v lekarni, stali okolo 30sk, a od nejakeho casu uz nechcu, len na predpis..mozno ako kde... ale ved to nie je problem, raz som ich dala predpisat mame, ked isla zrovna k lekarovi, alebo nedavno som bola ja a tiez som si vypytala recept..alebo babke predpisuju vselico mozne, tak tam dala aj algifen.. ved to nie je nic hrozne, doktor sa ma ani nepyta na co ich chcem :-) ale fakt to stoji za to... ja si dam v kratkej dobe aj dve davky, a bolest je zazehnana... a ta ulava sa neda opisat...

dvojbotka

Algifen je samozrejme na predpis,neni volnopredajny...velmi ucinny je ten Flector ep rapid...kedze je to prasok ktory sa rozpusti vo vode a vypije , cize liecivo je v tekutom stave ,tak aj nastup ucinku je rychlejsi ako u beznych tabliet a menej skodlivy na zaludok..ja z vlastnych skusenosti odporucam ako hovori ilana Yam v kombinacii s pupalkovym olejom.

simuska

ja som kazdy mesiac trpela neznesitelnymi bolestami..sla som ku gynekologovi a predpisal mi-Flector ep Rapid...su to take prasky ktore sa rozpustia v 2dcl.vody a vypije sa to naraz...mne to fakt velmi pomaha,behom 20-30 min.ma nic neboli :) je to iba na predpis..