Parazity?

arman

Kolko beries praziqu?
Mna z neho tiez bolelo v hlave, a dokonca aj v lavom oku ma bolelo a nieco ma tam svrbelo a steklilo. Som sa zlakol, ale zatial vyzera ze v pohode, preslo to do rana.
A inak dnes zo mna zase vysli cudne utvary, take velke mnozstvo akoby blian a chuchvalcov... nic take som nejedol, iba ryzu a cestoviny a trochu zeleniny a strasne malo, lebo som nebol hladny. Z jedla to nemohlo byt, ryzu a cestoviny jedavam pravidelne a nikdy som take veci v stolici plavat nevidel. :-)
Nemohli to byt casti nejakeho parazita?
Ale akeho... pasomnica by mala clanky, nie?

parazitik

skor u tej paliny treba opatrost, lebo je toxicka v nespravnych davkach (nenavratne poskodzuje nervovu sustavu), cize si treba najst dobry recept ohladom davkovania a striktne ho dodrziavat

parazitik

co sa tyka byliniek, treba kvalitne, ale myslim si, ze kupit klinceky v sacku ako korenie je uplne v pohode. zas to netreba nejak prezivat. ja som "stara bylinkarka" :D kedysi som chodievala s babkou na bylinky, su presne casy ze kedy co treba zbierat aby bolo maximum ucinnej latky v nich, potom sme rozne maceraty, caje, tinktury robili... aj teraz si zvyknem, ale bylinky nezbieram (okrem medvedieho cesnaku), lebo z vela miest uz zmizli, neurodia sa tam a tak, zmenila sa poda. na "bio" veci teda neverim, a aj tie tety korenarky, nikde nemas zaruku nakolko su kvalitne. take it easy

parazitik

samsa, a hlavne nezabudaj veeeela pit, idealne cistej vody pripadne cistiace bylinkove caje na pomoc oblickam a peceni.
inak, minule som vyskusala metodu "vypalit cerva" (pripajam recept www.hadziki.cz)a akurat mi bolo totalne zle ale cerva ziadneho nezlikvidovalo, mozno to fakt chce trpezivost zopakovat, ale mne bolo tak zle ze ma presla chut. mne zabera len chemka, mozno aj preto, ze ja cely zivot v podstate jem plno protiparazitnych veci, ani som o tom nevedela, plno cesnaku, chilli, zazvoru sa bezne vyskytuje v mojom jedalnicku odjakziva, tak oni su uz asi u mna odolni voci prirodnym metodam.
inak, vcera som si zvysila davku praziku a strasne ma pichalo nalavo v hlave. to mna zvyklo z casu na cas strasne ale fakt strasne pichnut v nejakom bode v hlave, az na odpadnutie, a pak to vzdy preslo (mimo migren, ktore mavam od detstva silne), tak som zvedava, snad to zlikvidovalo daku cystu, dnes ma tam uz nic neboli. a samozrejme, vecer zimnica ako svina, ale nevadi, aspon vidim, ze sa nieco deje, verim ze dobre ;)

arman

samsa... jj zozen si aj Lugolov roztok a pridaj to k tej kure.
Na zdravi-az si pozri trojcatko a nasad k tomu aj Lugolov roztok.

Daj si bacha na kvalitu ingrediencii. Palina musi byt kvalitna, najlepsie je zobrat od nejakej babky bylinkarky z trhu. :-) Nieze pouzijes Juvamed, alebo nejaky slaby cajik z lekarne.
To iste klinceky, kvalitne klinceky treba zohnat, a dat si pozor na spravne davkovanie. Najlepsie je to odvazit na gramovej vahe.
Namliet to mozes na mlynceku na mak, lebo plasty to rozleptava, a plastovy elektricky mlyncek na kavu ti to znici.

Inak dobre videjko, diky.
Vidno na tom, ake tupe zakony tu mame v EU. Vlastne, EU nas paralyzuje, vsak nas zozeru zaziva parazity. Treba si nacierno zohnat praziquantel a ivermectin.

samsa

odkedy som nasla tuto temu, tak ma to normalne "nakazilo" a idem sa precistit!!!
koopec mojich problemov s tymto asi suvisi, takze fakt verim, ze sa aspon co to da doporadku :)

zatial planujem nasadit len prirodne na "predcistenie" aby symptomy uhynu neboli take drsne.

= mlete klinceky a palinu + domaci extrakt z orecha

este nejake tipy co k tomu?

samsa

video prednaska od anny totkovej. dooost nechutny material, ale treba vidiet!

///pozerat na vlastne nebezpecenstvo, najlepsie nalacno!/// :D

www.vedatechnika.sk

parazitik

no, aby som nepodavala skreslene info, entizol je antibiotikum a to je aj u nas dostat, tie tri su antihelmentika (teda odcervovace)

parazitik

a krado, neviem odkial si zobral ze to je produkt lekarov len na pasomnice a skrkavky, kedze ide o zahranicne lieky, ktore sa praveze u nas okrem Zentelu nedrzia, lebo "vraj sa u nas nic nevyskytuje", konkretne ivermectin je velmi vyuzivany v thajsku a podobnych chutovkovych krajinach z hladiska parazitov, v afrike sa vyuziva okrem ineho na liecbu riecnej slepoty a podobne zalezitosti

parazitik

a hej, antihelmentika, konkretne tieto co spominame su naozaj sirokospektralne, neplatia len na pasomnice,hlisty a skrkavky :)ako arman povedal, posobia na vsetky parazitiska (ak nie su rezistentne proti danej ucinnej latke) rovnakeho typu, ktorym zablokuju metabolizmus; albendazol na okruhle cervy (skrkavky, hadatka, mrle, hlisty,..) praziquantel na ploche cervy (pasomnice, motolice a podobna haved), potom entizol na prvoky, nalevniky, ameby,... a ivermectin na vlasovce - rozne filarie,mikrofilarie,... (ale aj skrkavky, dokonca je vraj lepsi ako albendazol)
inak, ked niekto sa naschval nakazi parazitom kvoli chudosti, mali by mu zobrat dusevnu sposobilost. ne aby zacali sportovat tie slepice, radsej taketo, blee