Delena strava

daduss

dnes mám napríklad
rožok so zeleninovu, zeleninové rizoto aj s hubami a na večeru to isté
aj na olovrant si môžem dať rožok so zeleninou, alebo zeleninu podľa toho na čo dostanem chuť

daduss

no to práveže neviem katka... Lebo podľa toho prvého delenia by sa nemal syr s cestovinami. To sa zmieša rastlinná a živočíšna skupina a to by sa nemalo. čiže ani tofu syr.

ale podľa tej ruhej sú mlieko a mliečne výrobky radené do neutrálnej, vtedy by sa mohlo skombinovať... ale nie všetky syry sú zaradené do neutrálu, iba také tvarohové. Aspoň podľa toho čo ja som našla. Ale aj tak je tofu bielkoviny takže nie so škrobami.
No proste to treba ešte poštudovať... aby sme presne vedeli o tej neutrálnej pri tej druhej delenej strave.

janka

majka, ale ved to je super podla mna...
baby, jak to tu citam uz aby som mala po 90.dnovke, take kombinacie mi uz chybaju :)) este som si to poriadne nedostudovala, ale cerealie s mliekom sa mozu?

katka26

Dadus? a to teraz budem moct s kludnym svedomim konzumovat morcadellu nie? a este aj tofu syr si nastruham - ja ho velmi nemusim, ale sa tesim, lebo ako nahrada je super, predsa zmena ...aj na zapecene cestoviny sa da pouziť.

katka26

Maria 21 - ahoj :-) aj ja zacinam od pondelka ....teraz si sem tam nieco dam co sa nemoze a s plnym nasadenim zacinam aj ja :-) pojde to citim v kostiach ....xixi

Majka super, ja si nieco podobne robim s hocakou cestovinou, ale na oleji spenim cibulku pridam sampiony v konzerve, pretlaceny cesnak, oregano, pretlak, kecup a prevarim to cele - mnamky mnamky .... ale bez syru lebo v 90dnovke sa nemohol, a teraz sa moze?? vlastne hej moze sa s tofu syrom ...dobre hovorim?

majka_

ja som sa tiez dala na delenu stravu. zacinala som s vahu 80 kg priblizne, teraz rano som mala 77,5 a to ju drzim cca 2 dni. niekto si pomysli, ze som vela schudla, ale ja si myslim, ze to 1-1,5 kg mi vtedy pridala voda (inak som zvykla mat tak 78,5 kg). snazim sa aj cvicit. a co sa tyka receptu, tak dnes si robim toto na obed:

Makarony
uvarim si klasicke makarony, spravim si k nim omacku z paradajkoveho pretlaku, pridam trosku sterilizovanej kukurice (zalezi od mnozstva, ake urobim), a k tomu korenie oregano. je to velmi chutne. vmiesam do masy makarony a na vrch, ked budu na tanieri si nastruham trosicku syra, aby sa mi rozlial po horucich makaronoch.

janka

daduss, no to je pravda, za chvilku koncim, ale pravdupovediac moc sa ani netesim. Prvy krat, ked som skoncila 90.dnovku, tak som este mesiac presne dodrziavala poradie dni a ovocne ranajky a zislo este nieco vyse pol kilecka dole, len neviem ci si to dam teraz tiez alebo rovno nabehnem na delenu, kedze uz to nejde tak lahko dole ako v prvom kole 90.dnovky. Skor sa priklonim k tej delenej strave asi, takze ma tu zase budete mat na krku :))))
dadusska a prosim ta, nenapisala by si co asi jedavas pocas dna, napr. vcera? :)

janka

dadusska, siiilno drzime palce, aj ked vieme, ze ty to zvladnes...ved sme tu navzajom pre seba, aby sme sa podporili, no nie? pekny dnicek

daduss

ahojte dievčatká ...
nevedela so, kde vám dnes napíšem, či do tejto témy alebo do 90 dňovky, ale rozhodla som sa sem, kedže ja už 90dňovku nedrím.
Mám z toho fest dobrý pocit že som sa dala na delenú a aj sa dobre cítim ...
tak mi držte päste nech to vydržím čo najdlhšie.