pripoistenie materskej?

katana

dúfam, že moju otázku pochopíš... proste neviem, či dostenem buď len materskú alebo len tých 16500, alebo obidva, čo je asi nemožné keďže to by bolo asi príliš veľa... tak to je asi tak, že ináč by som toho pol roka dostala tak 12000, a tak dostanem 16500, nie? Už som to pochopila?

katana

Ahoj Luna, veľmi pekne si to tu všetko vysvetlila ďakujem... len mám ešte jednu otázku, čomu nerozumiem. Ak si budem platiť od toho 8 týždňa pripoistenie podľa toho výpčtu, čo si napísala, dostanem tých 16500,- a už nič alebo to je k tomu, čo budem mať normálne materskú od zamestnávateľa? Ja pracujem rok, takže tú podmienku spĺňam, že dostanem tých 55% z vymeriavacieho základu - normálnu materskú. Len neviem, keď si budem priplácať aj to pripoistenie - vychádza mi to okolo 300,- tak dostanem ešte aj tých 16500? Prosím ak sa dá tak mi ešte toto vysvetli :) A ináč s tým plánovaním to nie je niekedy až také jednoduché... ja som si tiež najprv myslela že by som chcela bábo na jar alebo v lete, ale keď sme "začali" a prešiel rok aj niečo - tak mi to bolo už úplne jedno :) teraz som v 5 týždni :)))

vierka

Luna,ja to nemyslím v zlom.Tie sťahy,kontrakcie žena cíti aj s epidurálom,len ich nevníma ako bolesť.ja som normálne chodila,to nie je tak,že si úplne nehybná.A žiadne bolesti som nemala ani nič iné.ve´d uvidíš,ako to budeš znášať od začiatku,a ak,tak nie je problém povedať,že ho chceš.ale ja odporúčam z vlastných skúsenosti.

luna

Vierka ale ja sa nebojim ani tak samotneho porodu ako toho co pride potom... Epiduralku nechcem, nie kvoli tomu aby som si "vychutnavala" bolest, ale preto lebo nechcem mat nasledky, ako su bolesti hlavy, mdloby a ine problemy. A okrem toho nam na predporodnej priprave bolo povedane, ze skusenosti su take ze zeny bez EDY lepsie vedia tlacit a spolupracovat pri porode. Nechapem ze ked je zena znecitlivena od pasa dole, ako moze citit tu kontrakciu a tlaky, potom ze sa casto pouzivaju aj klieste a vaccum na vytiahnutie dietata a ja som absolutne proti takymto zastaralym metodam... Tak len preto, ale nech sa kazdy rozhodne sam :-) Ja viem preco som sa tak rozhodla :-)

luna

Termin mam 22. aprila, ale mam citak ze to bude skor. Vcera som zacala 35.tyzden, tak neviem, ale nerada by som ho prenasala. Dietatko je o tyzden aj vacsie..

vierka

Luna,tak epidurál by som si na tvojom mieste dala.je výhodný práve pre také ženy,aká si ty,teda bojíš sa všetkého,čo ťa čaká.Vieš koľko bolo takých,že chceli rodiť bez epidurálu a keď to na nich prišlo,tak to jednoducho nezvládali?ja som rodila dva krát bez,a tretí s epidurálom,a ináč by som už nerodila.Na čo sa trápiť?je to doslova prechádzka ružovou záhradou a nevryje sa ti pôrod do pamäte,ako niečo hrozné...

sawwa

nie nemala som epiduralku, rano okolo siestej mi pichli vyvolavacku, potom som sa prechadzala a nemala som az take bolesti mna boleli len krize. vies mne sa maly tlacil sam to mi tiez dost pomohlo, ani neviem kolkokrat som tlacila len parkrat. aj ma nastrihli, no to zasivanie to som citila ale dalo sa to vydrzat - par stehov. ja som si ich liecila alkamilkou, trosku alkamilky zriedis s vodou a vyplachnes si to irigatorom myslim to zasivanie, same ti vypadnu stehy po kratkom case. vyplachovala som si to niekolkokrat denne. budem ti drzat palce taky pôrod aky som mala ja prajem kazdej zene. a kedy mate termin?

luna

Teraz chodim na predporodnu pripravu a tiez nam tam stale prizvukuju ze je dolezite pocuvat porodnika a spolupracovat s nim... A kolko ti trvalo samotne vytlacenie dietatka? Na kolky raz si ho vytlacila? Ja sa bojim aj zasivania a hojenia rany, zevraj to boli. Ale mam doma bioptron lampu, tak si to budem takto liecit. Ja som sa rozhodla ze budem rodit bez epiduralky, ty si ju mala?

sawwa

pre teba je to nieco nove a je jasne ze sa bojis, ak ti mozem dat radu pocuvaj doktora ktory ta bude rodit vsetko co ti povie co mas robit pocuvni ho. ja som to urobila tiez na radu doktora a zvladli sme to za 4 hodiny. na prvorodicku celkom slusne. pocuvaj doktora.