pripoistenie materskej?

luna

Najprv mi napis ci splnas tu hore uvedenu podmienu a ja ti napisem ake mas moznosti. Vyznam sa v tom, bola som na seminari...

luna

Najprv si musime ujasnit pojmy. Materska trva okolo pol roka a poskytuje ju socialna poistovna.Rodicovsky prispevok, aj jednorazovy prispevok na dieta(cca. 25 000.-) ide cez Ministerstvo prace soc. veci a rodiny.
Na matersku ma zena narok ak splna PODMIENKU, ze v obdobi dvoch rokov pred nastupom na matersku dovolenku bola 270dni nemocensky poistena, tj. ze si bola riadne zamestnana a zamestnavatel za teba platil odvody. Ak nesplnas tuto podmienku, mozes si dobrovolne platit nemocenske poistenie, max.vymer co je vyse 1000.- mesacne a to po dobu 270dni (9 mes.)pred zacatim materskej, co znamena ze si to musis zacat platit este pred otehotnenim. Takto ti bude uznana max. najvyssia materska 16500.- Ak splnas tu podmienku a chces mat najvyssiu matersku tj. 16500.-, staci ked si zacnes nemocenske dobrovolne platit najneskor vsak v 8-mom tt. tehotenstva. To preto lebo dobrov. poistenie musi trvat aspon 26tt. pred nastupom na matersku.
Este jedna moznost je a to ze sa zamestnas a zamestnavatel ti napise na prac. zmluvu plat 30 000.- Aj vtedy ti bude uznana materska 16500.-, staci sa zamestnat mesiac pred nastupom na matersku. Urcite mas v tom misung, pozorne si to cele precitaj a pytaj sa ak niecomu nerozumies, ja ti poradim rada..

sawwa

asi cez soc. poistovnu. neviem, ide o pripoistnenie materskej t.j. ze nedostanes 5300,- Sk rodicovsky prispevok ale viac. platis urcite obdobie pred narodenim dietata a po narodeni dostanes vacsiu matersku. neviem na ake obdobie a kolko. to sa snazim zistit. ak nieco viete ozvite sa