pripoistenie materskej?

luna

Ja som tiez chcela dievca, no nevyberies si, teraz by som ho nemenila ani za nic na svete :-D
Zeny to nevyuzivaju preto, ze o tom nie su informovane. Ja som sa k tomu tiez iba nahodou dostala, bola som aj na prednaske, robil ju jeden sociolog, Mihal sa vola. Ved vidis ake to je komplikovane, ani srnka sa v tom nevyzna, pokial to normalne nezacnes studovat. A je to od pripadu k pripadu ine. Napr. ja som podnikala prvy rok a neplatila som si nemocenske, kedze 1. rok sa nemusi platit, ani dobrovolne som si neplatila, lebo som o tejto moznosti nevedela, tak som vsetko zameskala a tiez som to musela inac riesit, a to tak, ze ma mama zamestnala v rodinnej firme a dala mi "akoze" na papieri 30 000.- plat a hned som isla na PN-ku, teraz mi chodia pekne peniazky domov :-D A ver ze z toho minima co je nejakych 5000.- sa neda vyzit a robime to hlavne pre to dietatko. Ja som strasne rada ze nie som financne zavisla na manzelovi.
Takze tvoj chce Biancu? Moj chcel od zaciatku syna :-D

loli

no ja robim vo wellness maserku, cize s bruchom dlho masirovat nebudem moct, to je potomsuper , ak budem mat pocas pn.ky take peniaze:-)))
mna sa priatel pýtal dnes, ze ked to je takto tých 16.500 ak splnis vse, preco to zeny nevyuzivaju, ze ich je strasnemalo, tak co si o tom myslis Ty , ci to je dost vyuzivane

luna

Cakam chlapceka :-D Urcite je lepsie mat babatko na jar, nemusis ho obliekat ako cibulu a naopak , nemusis sa bat ze sa prehreje ako v lete v tych horucavach. Je to lepsie aj pre jeho zdravie. A je to lepsie aj pre zenu po porode, na leto sa telo lepsie zregeneruje, mas lepsi prisun vitaminov, aj mlieko mas kvalitnejsie. My sme ho moc neplanovali,ale o to viac sa z neho tesime :-D
Tu sumu 16500 budes poberat celu PN-ku a celu matersku. Materska trva len pol roka a potom bude poberat rodicovsky prispevok nekakych 5000.-, ale to nema so socialnou poistovnou nic spolocne, spada to pod Ministerstvo prace, socialnych veci a rodiny. Nezabudni este aj na jednorazove "kocikove" 25000.- po narodeni babatka.
Nechapem tej otazke ze preco zeny nevyuzivaju, co?

loli

tak to mas velmi dobre,na zimu budes mat uz babo odrastene,podla mna to je fajn ako take malinke mat v zime, a vies co uz budes mat? ak ovsem sa snmiem opýtat:-))
moj priatel sa ma stale pýta, ze preco to zeny nevyuzivaju, co si o tom myslis Ty?

luna

Dakujem. Na ten formular zadas adresu kde sa nachadzas, kde zijes, nemusi to byt trvaly pobyt a oni ti budu postou zasielat sek a peniazky si vyzdvihnes na poste. Na PN ta vypise gynekolog a on ti da papier, ktory das zamestnavatelovi a on uz vie co ma dalej robit. Pozor ked budes na PN, gynekolog ti da par hodin vychadzky, inak by si mala byt doma, keby nahodou prisla kontrola. Nezvyknu moc chodit, ale pre istotu.

loli

dakujem este raz. no ja planujem tak otehotniet v auguste, aby sa male narodilo na jar. Tak Tebe gratulujem , už to mas za par.a staci ke dpojdem na tu pn-ku to mi automaticky budu potom posielat tie peniaze, nebudem musiet chodit po nejakých uradoch ...?