pripoistenie materskej?

sawwa

ahoj luna, niekedy je zly ale to prisudzujem veku uz ma tri rocky a to je vek kedy bude vzdorovat hadzat sa o zem, nepocuvat, a tak. ale on ked chce vie sa aj pekne spravat. nedala by som ho za nic na svete ved je to moje dieta moj sibal maly. no druhe dieta by som chcela az o rok niekedy jul, august, september kedy sa podari. lenze manzel aj chce aj nechce. musim ho presvedcit aby sme koncom roka nieco vymysleli (zacali na nom pracovat). nechcem len jedno dieta, my sme boli tri sestry a bolo aj je nam dobre, mas sa na koho obratit ak potrebujes s niecom pomoct.

loli

aha , no to ma dnes velmi vela zien len tu min, mzdu, co ja mam v tomto pripade dobre, nižsie mi to nepojde, skor vyssie.
to je asi skor pre tie co maju planovane dieta, ako ked sa podari, potom to hradit už asi nestiha..
no vzdy je to 50 na 50 :-))

luna

Loli a mama mi stale hovori ze neboj, to druhe bude urcite dievcatko! :-D
A ja ze, no s 5O percentnou pravdepodobnostou iste ano ...

luna

A este k tym peniazom som chcela, ze vela zamestnavatelov dava na zmluvu minimalnu mzdu, aby nemuseli za zamestnancov odvadzat vysoke odvody a dane.Takze aj ked ma zena tych 18 000.- v cistom, na papieri ma len minim. mzdu, ktora jej je na prd platna, lebo ked sa ocitne na PN, alebo otehotnie a dozvie sa to az v tretom mesiaci, dostane len nejakych 4 500.- tusim.

loli

Luna- no ja mu stale vravim, uvidis bude to chlapcek, ja len chcem aby to bolo hlavne zdrave a to , ci chlapcek alebo holka, tak to si nevyberiem.

luna

Sawwa aj ja cakam ze bude zly ako cert, uz teraz ma tak tyra, si predstav ze ma uz aj tak boli zlcnik a on je vkuse pichnuty napravo a riadne mi don kope, niekedy sa idem zblaznit od bolesti :-)) Vies kolko krat sa s nim aj rozpravam a prehovaram ho nech sa presunie nalavo? Manzel ze to bude iste praviciar :-D
A ty kedy planujes to druhe? Je dobre ze si tuto temu zalozila a dolezite je poznamenat ze je to vsetko legalne.
Loli ja som si do 20.tyzdna myslela ze cakam dievcatko, rozhodla som sa nechciet radsej vediet co to bude a ten gynekolog co mi robil ultrazvuk, len tak mi "vyplul" do tvare ze je to chlapec, vies si predstavit ten sok. Ale bola som hlupa, lebo som bola chvilu sklamana, teraz to lutujem. Podla mna nie je dobre uprednostnovat pohlavie, lebo dietatko mozes podvedome odmietat a to nie je dobre ani pre matku ani pre neho.

loli

presne tak tých ubohých 5tisic co davaju, tak to je fakt bieda, z toho sa zit neda urcite, ved preco si takto nepomoct,ked sa to da, ved stat nas obera o dost a hovno nam da.
No on stale len tu dceru by chcel, hned povedal , že Bianca tak snad sa mu to aj splni, no hlavne nech je to zdrave.

Ako hovoris, vela zien o tomto ani nevie a hlavne , ked su už tehotne tak sa asi s tým neda nic uz robit,pokial sa nezamestna a nedaju jej ako vravis 30tisic.

sawwa

ahoj kocky, asi som urobila dobre ked som zalozila takuto stranku. nech sme informovane. gratulujem k detickam v brusku. ja mam uz trojrocneho chlapceka. taky sibal maly.

luna

Vies a mnoho zien- studentiek otehotnie, alebo take co este riadne ani nepracovali a otehotneli neplanovane, nemaju narok na materske a uz platit si tych 270dni nemocenske nestihaju, kedze su uz tehotne.