Rezanie do krvi - neviem prestat

Príspevok v téme: Rezanie do krvi - neviem prestat
anonym_1756

Dobry den, mam 16 rokov a moj problem znie rezanie do krvi... Trva to uz takmer rok. Viem, ze to nesmiem robit, ze je to zle, ale mne to velmi pomaha. Robim to, ked sa citim zle, ked ma nieco trapi, boli, ked mam nejake problemy... atd. Prosim poradte mi co mam robit, ako s tym prestat... Vyzera to hrozne po rukach mam hlboke a velke jazvy. Pokusala som sa s tym uz prestat, ale naozaj to nejde, potrebujem to. Velmi pekne prosim o radu. Vopred dakujem.

f.o.d

hmmm..aj ja sa rezem.....asi rok uz..neviem ako to zacalo ale milujem to......MILUJEM KRV!!! PIJEM JU!!! bolest z rezania mi sposobuje neopisatelnu radost a uspokojenie (nie sexualne ako si poniektori myslia) nedokazem bez toho uz zit....pomaha mi to ako aj drogy a chlast..... na psychiatriu nechcem ist ..viem ako to tAM CHODI... F.O.D (fuck off and die)

marecek

neviem ci to sem patri ale podla mna je v tejto dobe preco zit. Ja len nedokazem pochopit preco to vlastne robite??? Kvoli tomu ze na vas dakto nadava??? Neverili by ste ake depky mavaju moji kamosi, ze mam 16-17 a este som nemal babu a taketo... a nerezu sa,urobia daku volovinu cela skola je na nich nasrata a nerezu sa...

lesnyduch

Cavte vsetci!Neviem ci to je az taky problem ale ked som vistresovany,mam depku a poziera ma uzkost az tak ze mam tlaky na hrudi tak jedine co mi pomoze ukjudnit sa je ze si palim ruku cigaretami. Koza je postupne tak spalena ze uz to ani poriadne necitim a tak postupujem vissie na nove nespalene miesto. Neviem preco ale paci sa mi ten zapach spalenej koze. No a potom ten sok od bolesti ma ukludni.Nikdy som nebral drogy a alkohol nepijem, neviem preco ale mam knemu odpor. Takze vzdy riesim takto nejaky svoj problem ale mislim aj casto na samovrazdu, ved dnesna doba je onicom a nic tu take poriadne neni co by ma tu malo drzat pri zivote! Takze mi poradte alebo mi napiste svoj nazor na moj problem. Spozdravom BORIS.

kamoska

ahoj mimka som rada ze si napisala :))))ty to mas naozaj tazke s tym rezanim chcem sa ta spytat ty beries nejake tabletky?alebo si dehydrovana ,malo pijes ci jes ked mavas tie halucinacie ?napadlo ma snaz sa nevsimat si vela drobnosti ako napr:ked sa niekto smeje si pisala ja viem ze na zaciatok to nebude lahne ale vyskusaj to a je dobre co ti poradila psychologicka ale ak to zase bude v tebe vriet vyskusaj sa ist poprechadzat aby si to vychodila tvoja mysel nevie co robi tak to skus vychodit len tak niekam sa poprechadzat po tvojej ulici alebo kde rada chodis urcite mas take miesto.s tou kamoskou mi je to luto ale ty musis bojovat aby si tak nedopadla pretoze ona uz bola moc slaba ale ja ti verim a drzim palce aby to zmizlo ako vetrik ktory len prejde okolo teba.napis vzdy ked budes mat depku alebo ta nieco bude trapit rada ty odpisem si dolezita na tomto svete a ja ti chcem aspon takto pomahat lebo citim ze si fajn baba len s problemom ano len s problemom ktory maju vela ludi na svete nie len na slovensku a ja ti verim ze sa s toho dostanes maj sa pekne a napis cim skor pekny den kamoska

mima3

ahoj kamoška
dakujem,že si sa mi ozvala.so mnou je to všeliako.rezala som sa pred par dnami pod bruchom,pretože je leto a nechcela som aby niekto videl hlavne rodičia,že som sa rezala.mala som v sebe nahromadene zle pociti,velmi som sa trapila nevydržala som a musela som to takto rezanim dostať von.bolo to zviacerich príčin.ja aj niektore veci vzťahujem na seba.na druhý den ked som sa zobudila som si zase presne nepametala,že kvoli čomu som to spravila.aj som sinašla rezi na prstoch a ruke o ktorých neviem,ale to sa mi stane malokedy,že o tom neviem.zase si nepametam,že prečo som sa rezala.viem že som mala halucinacie,mala som pociti,že je každy proti mne,že som hrozna,ina,že to na mne vidno že nie som normalna.ked sa niekto niekde strašne smeje tak mam pocit,že sa smeju zo mna.inač písala tu aj moja kamaratka,ktora sa tiež reže o ktorej som ti písala.teraz je vnemocnici dosť dlho aj niekolko mesiacov si ju tam nechaju.psychologička mi poradila,že ked pride na mna taky stav porezať sa tak mam skusiť vtedy trhať nejake stare letačiky.aj dneska som to mala chuť spraviť tak som to stými leakmi vyskušala tak to pomohlo,ale o niekolko hodin to zase na mna prišlo.dufam,že to na mna dnes večer nepride,ale neboj sa ja sa na druhý den ztoho dostanem a budem v poriadku.ja ti prajem tiež pekny den.maj sa tiež krasne.pa.

kamoska

ahoj mimka :))))))ako sa mavas ,uz si dlhsiu dobu nenapisala tak pisem a vyzyvam ta aby si mi napisala ako sa mavas ?a co nove s problemom?ja sa mam fajn trochu som unavena z prace ale dnes bol pekny slnecny den a prajem ho aj tebe maj sa pekne pa kamoska

kamoska

ahoj mimka ,tak to je strastne co si prezivala a to naozaj niekto na teba krical alebo si bluznila.vies napadlo ma ze ked budes mat taku depku slinu skus sa ist poprechadzat niekam von takto to pomaha jednej osobe s tym istym problemom pa skus to aspon raz
!!!!!

ali

hmmmm.... ludia, to co tu teraz napisem nemyslim zle. nahodou sa citim velmi dobre a som rada ze som sa konecne odhodlala napisat to, co ma napadlo viackrat na tejto teme. trosicku ma bolelo, ze mna si v podstate nikto nevsimal. pisala som viacej prispevkov, aj optimistickych, aj smutnych. mna si ludia nikdy nevsimali, takze som zvyknuta, ale prosim, ak niekedy uvidite, ze nejaky clovek sa co i len zmieni o tom, ze sa citi zle, tak sa mu prosim snazte pomoct, lebo vo vnutri moze byt prazdny a moze uvazovat nad zlymi vecami (ublizenie si, sebevrazda). dnes som prisla na uzasnu vec. JA SA MAM RADA. doteraz som si to povedat nedokazala a to len kvoli ludom, ktori si ma nevsimali, mysleli si, ze ja pomoct nepotrebujem a kaslali na mna. teraz ja kaslem na nich. a chcem len poprosit tych ludi, ktori si pri citani mojich prispevkov povedali: ta pomoc nepotrebuje uvedomili,ze to tak nebolo. takze tymto prispevkom opustam tuto temu, lebo ludia mi tu nepomohli, a myslim (a dufam) ze uz sa nicit nebudem. a dievcatam ktore si chcu stale ublizovat prajem, aby im zivot vysiel, aby si raz uvedomili, ze aj oni su kraaaaaaaasne a uzasneeeeeeee bytosti!! zelam vela stastia

kamoska

ahoj mimka ja som taka zaneprazdnena ale som rada ze si mi napisala ak sa to zas zopakuje napis mi chcem aby si citila aspon od niekoho pomoc je to aspon nejaky krok,to je naozaj smutne ze vlastny pribuzny ti nevedia pomoct ale prosim ta snaz sa nie casto stretavat s tou kamoskou co sa reze ved to sa potom ani nezmeni tvoje zdravie ako moze byt kamoska ked ma ten isty problem a radsej ty mohla navrhnut liecit sa a ja viem ze aspon prvy krok k zdraviu by to bol maj sa pekne a napis ako sa ti vedie pa pekny den...