Rezanie do krvi - neviem prestat

Príspevok v téme: Rezanie do krvi - neviem prestat
anonym_1756

Dobry den, mam 16 rokov a moj problem znie rezanie do krvi... Trva to uz takmer rok. Viem, ze to nesmiem robit, ze je to zle, ale mne to velmi pomaha. Robim to, ked sa citim zle, ked ma nieco trapi, boli, ked mam nejake problemy... atd. Prosim poradte mi co mam robit, ako s tym prestat... Vyzera to hrozne po rukach mam hlboke a velke jazvy. Pokusala som sa s tym uz prestat, ale naozaj to nejde, potrebujem to. Velmi pekne prosim o radu. Vopred dakujem.

kamoska

ahoj mimka:))))som rada ze si v poriadku a ze sa drzis:))tie baby ktore ti ublizuju su moc v tvojej blizkosti?(tiez sa lieca z niecoho )alebo ich stretavas v blizkosti tvojho bydliska?ano som rad ze sa nedas zasliapnut ,pretoze je vela ludi ktori ublizuju druhym len zo zavisti vsetko zavidia alebo zle zmyslaju a tych ludi je najlepsie si nevsimat!je to inak dost za jeden den liekov aj ti pomahaju teda?niesu moc silne?takti prajem vela zdaru ak ta nieco trepit bude napis som rada ak ti aspon trocha pomozem je tazke mat v zivote naozaj dobreho priatela ako sa hovoris az v najhorsom spoznas dobreho a ty zli sa prejavia .maj sa krasne a drz sa pa kamoska

selfharm

...nazdar baby viem co citite,ja som to tiez robila ale uz som prestala, chce to len cas...inac liecila som sa aj na psychiatrii aj lieky som brala ale myslim ze cas bol aj tak rozhodujuci a tiez sedenia u psychologa....

mima3

kamoška
Ahoj kamoška tie injekcie mi pomohli.Nad tými osobami čo mi ublížili sa netrápim.Pomohla mi v tom psychologička.A mesiac jednu z nich neuvidim.Už na to teraz hladím inač.Vôbec sa už pre to netrápim.Môžem ich len ľutovať a zašlapnuť sa nedam.Raz ma kedysi zašlapol niekto,ale terza ma už nikto nezašlapne ja to nedopustím.Už som sa dlho nerazala i ked pridu na mna take stavy,ale bojim sa,že to odhalia rodičia a vtakých horúčavach sa to neda zakrívať.Roztrihla som tie fotky kde bolo na nej to dievča čo ma provokuje a rivalči a spálila som to.Dobre sa mi pri tom uľavilo.Ja beriem tri druhi liekov.Rámo 3 na obed jednu a večer 2,ale poslednu dobu jeden liek vynechavam.Prajem ti pekný výkend,drž sa, pa...

kamoska

ahoj mimka:))))))som rada ze si zacala chodit k psychiatricke a ze sa snazis ako len vladzes .to je zaujimave ze ta ukludnuje robenie naramkkov ci trhanie letacikov alebo upratovanie som na teba pysna a len tak dalej bojuj a vysledok pride aj ked to bude tazka cesta ale ja sa ti budem snazim pomoct ako sa len da !!!!!!napis mi cim skor co sa deje ,preco ti chce niekto ublizit ,neda sa odist alebo vzdialit od tych osob?mimka kolko beries tych liekov za den ,bud opatrna prosim aby si ich nebrala privela!a napis mi cim skor ,ak budes mat cas alebo sa vratis s nemocnici.drz sa prosim ta vies ze si vynimocna a ja to viem !!!!!maj sa krasne a pekny de pa kamoska

mima3

Kamoska
Prepáč,že som sa neozývala,ale som mala ťažke depky.Ani dnes mi nebolo najlepšie zosypala som sa dneska,ale neporezala som sa.Branilo mi hlavne to,že so sa nemala kde,lebo je leto a horúčavi a ešte k tomu chodím na ijekcie každý den k psychiatričke a určite by si to všimla.No mne poslednú dobu pomáha trhanie starích letáčikov ,alebo novín.Ja práveže puzzle nerada skladam,ale poslednu dobu robim velmi rada viazane náramky,alebo robím bižuteriu s korálok.Aj upratovanie ma zvykne ukludnovať.Dneska sa mi podarilo neporezať sa po hroznom dni.Vieš jedna osoba mi chce strašne ublížiť a zatiahla ešte niekoho a chcú ma v úvodzovkach zašlapnúť.Ja ti aj napíšem,že čo sa deje,ale teraz už nevladzem,lebo som psychicky dosť vyčerpana,nevladzem už písať som už dosť unavená z liekov.Lieky beriem každý den.p.s.Som rada,že si sa mi ozvala,akonahle mi napíšeš hned sa ti vtedy ozvem a ak by som sa ti nahodou neozvala tak budem v nemocnici.Velmi rada by som ti napísala že čo je vo veci,ale už nedokážem.Prajem ti pekný týžden pred sebou.Drž sa.ozvy sa.pa

kamoska

ahoj mimka:)))ako sa mas,uz si sa dlho neozvala ,nic si nenapisala ja len verim ze si v poriadku a ze tie rady psychologicky a moje ti aspon trocha pomahaju.mimka neskusila si predtym chodit na posedenia ku psychologicke?pretoze ty mas aj psychicky aj fyzicky problem a to dokopy nieje ok!!mozno nie si spokojna so zivotom mala by si nieco zmenit co by ta urobilo stastnou pretoze ti sa necitis stastna tak mi napis co by si chcela zmenit v tvojom zivote !!!!ozvi sa mi prosim skoro pa kamoska

jimmy

ahoj. mam tiez ten problem. ked mi nieco je tak si porezem ruku postim hudbu a lezim na balkone. mam par velmi skarde jazvi a moja priatelka si to vsimla. ja som jej to nevisvetlil, no od vtedy, je to asi 4 mesiace, som si este ruku do krvi sam neporezal. skus sa stoho dostat pre niekoho. (ja mam len 14 rokov)

kamoska

ahoj mimka:)))))som rada ze si mi napisala a budem ti nadalej pisat pretoze verim ze si dobry clovek.je to neuveritelne ze ti lekari to zistili tak neskoro a co tvoja rodina pomaha ti aspon nejako ?mimka zacni sa mat aspon trosku rada ja viem vela ludi si pripada tucnych ale vies co ti poviem ja mam rada ludi aki su vo vnutri a nie ako vyzeraju!!!!v prvom rade sa zacni mat rada aspon na nieco musis byt pysna ,mozno mas krasne dlhe vlasy alebo pekne oci co tam po postave(alebo co povedia druhi, zijes svoj zivot ty nie druhi ludia za teba!!!) ak si zdrava a to je dolezite tak musis zacat zdravo jest a nie ist to vyvracat pretoze to ta oslabuje a to nieje dobre pre tvoje zdravie.este otazka su tie lieky moc silne a ako casto ich beries musis ich brat pravidelne?potom mi napis ci ti pomohlo to prechadzanie sa a druhe co ti chcem poradit najst si nejaku aktivitu dam ti typ ale neviem ci ta to bavi ale osobka ktora ma ten isty problem ako ty tak jej to pomaha a je to skladanie puzzle ktore upokojuje a sustredi sa iba na to. co teba zaujima a nevies sa od toho odtrhnut?vyskusaj to na zaciatok a potom mi napis .prajem ti vela zdaru a pekne dni a opatruj sa prosim je tu vzdy niekto kto ti napise nieco aby si sa necitila sama pa PS:to je tvoje meno miska lebo inak ja som eva

mima3

ahoj kamoska
V prvomrade sa ti chcem podakovať,že mi chceš pomôcť.Vážim si to.mala som problemy aj zjedenim,ale teraz je to lepšie,beriem aj lieky na psychiku.halucinacie mam od dedstva len som to roky tajila a dozvedeli sa to lekari asi po šiestich rokov a myslim,že to spôsobilo moje aj dalšie psychicke problemy,lebo sa to neliečilo vtedy ked to prepuklo a rozšírilo sa to do dakychto rozmerov.z rezanim som začalo ako 13 ročna.vtedy som si chcela prerezať žili.o samovraždu som sa pokušala takymto spôsobom celu strednu školu a od 19 rokov sa začalo u mna sebapoškodzovanie nie za učelom zomrieť a robim to až do teraz.dneska sa nepoškodim,lebo som sa nechtiac obarila vriacov vodou.Poslednu dobu bolesť citim zvlaštne len na začiatku a potom ju už nevnimam necitim.mam aj zjedenim problemy.mam obdobie ked nejem a ked jem tak mam vtedy tendencie to vyzvracať.Režem sa aj nielen preto,že čo som písala(dať von zo seba pociti)ale aj preto,že nenavidim svoju postavu a režem sa na tých miestach kde si pripadam tučna.Ale častejšie to robim ked sa trapim a nahromadi sa vo mne vo vnutri vela zlých dusivých pocitov,ktore rezanim dostanem vonku je vo mne take napetie.Pokusim sa vtedy prejsť niekam von ako si mi poradila aj čo mi poradila psychologička.prajem ti pekny den,maj sa pekne ozvy sa.miška

jimmy

nie vzdy lekar je konecne riesenie problemu sebaublizovania, v prvom rade clovek niesme byt v urcitej miere egoista sam voci sebe s tym ze jemu to pomaha ano ale len na chvilu a co potom tie nasledky su strasne, mam toto obdobie za sebou a bolo dost tazke.. jazvy ostali a pripominaju mi tie okamziky trapenia. nie uz nechcem treba si viac verit a verit v to ze nas ma niekto naozaj rad a tym ublizovanym vlastne neublizujeme len sebe.. treba otvorene s niekym koho mame radi rozpravat o svojich pocitoch tuzbach snoch a aj o prehrach nenaplnenich zelaniach.. cloveku sa ulavi ak ma niekoho o koho sa moze oprier. jednoducho clovek sam to musi chciet zmenit a potom s pomocou lasky plneho cloveka sa to zvladnut.. mavam zle a tazke obdobia ale snazim sa neriesit to svojim obvyklim sposobom radcej zavolam cloveku ktory viem ze ma vypocuje alebo si pustim dobru hudbu idem korculovat alebo len tak posediet von a hlavne sa opytam sam seba ci to tak znova chcem ublizovat sebe aj ostatnym ktory ma maju radi.. neviem fakt to je moj nazor a jednoducho mam to za sebou a vediem spokojni zivot aj ked je tazky ale na to mame priatelov a vzajomnu lasku a to je viac ako smutok a sebatriznenie.. da sa to zvladnut...

Najčítanejšie články