bude alkoholik?

Príspevok v téme: bude alkoholik?
gerda

poradte mi.Mam kamarata.Bol super chlapec,inteligentny...vlastne este taky je,ale pred niekolkými rokmi zacal pit,lebo ho opustila priateľka.Otehotnela,dala mu kopačky a isla na potrat.Je velmi citlivy,nevedel sa s tym zmierit a zacal pit. Potom som ho stretla(poznali sme sa uz v detstve ale dlho nevideli) Nemozem sa zmierit s tym,že sa takto nici. Určite je závislý,nechce si to priznať. Nie je to hlúpy ozran,ale kazdy deň si musi dať aspon poharik,niekedy viac.
CHCEM mu pomôcť, pretoze je to Super chalan,múdry,citlivý.Ale neviem,ako ho motivovať? Vela na mna da,ale sai som neschopná, alebo volím zlý postup??

Poradte, a ak ste mali niekto problem s alkoholom,poradte,čo vam pomohlo začat nieco robiť,liečiť sa alebo ako vas niekto motivoval?

MarioFazekas

ja na statistiky kaslem ale je to tak ako pises.vela abstinujucich sa po liceni ani neozve a preto ich zaraduju ako recidivistou.poznam ludi ktorim to pohlo na poprve ale aj takych ktory to dokazali az na dvanacti krata som rad ze to nevzdali lebo su to fajn ludia a hocikedy by som ich vymenil aj za zdravych ludi.mozno mi neverite ale ludia ktori abstinuju to znamena ziju zivotnym stylom abstinencie su doverihodnejsi.maju svoje pravidla a nemozu si ich dovolit porusit

lu

Gerda mňa varujú doteraz, stále si myslia, že som šibnutá, že si zničím život a blablabláááá... Ono to záleží na mnohých veciach, takže v tomto štatistika asi nič nepovie. Je to stále o tom rozhodnutí... poznám veľa ľudia, ktorí sa rozhodli prestať piť pred mnohými rokmi a nikdy toto rozhodnutie nezmenili... tí mi dávajú nádej a vieru

lu

Ale Gerda pravdaže sa rozhodol - rozhodol sa neriešiť a nechať to plynúť, vybral si ľahšiu cestu, to bola jeho voľba

gerda

Mário, tému som založila, lebo v mojom prípade ten závislý bol muž, takže nič proti ostatným závislým, nech sú to aj ženy.
Len je rozdiel poznať abstinujúceho človeka a vážiť si ho, a rozdiel žiť s ním. Ísť do vzťahu vyžaduje zodpovednosť v rozhodovaní, aby si po roku nezačali partneri vyhadzovať na oči to, čo videli ale nechceli brať na vedomie...Mário, aká je štatist.pravdepodobnosť, že sa abstinujúci vráti k závislosti? Pretože to je často postrachom pre tých, ktorí stoja pred rozhodnutím, či ísť do vzťahu s abstinujúcim. Máž v tom smere nejaký poznatok? Často sa mi stávalo, že ma každý varoval. Aj keby začal abstinovať, pravdepodobnosť návratu k závislosti je vraj vačšia ako začatie pitia u niekoho, kto probl.s alkoholom nemal.
Máš o tom nejakú vedomosť?

gerda

ten moj sa ale nerozhodol nijako, lu. Dúfam, že v jeho živote ten deň raz príde a bude šťastný.
Mário, škoda, že neexistuje nejaká všeobecne účinná motivácia pre ľudí, ktorým chceme pomôcť. Urobila by som všetko možné, vyskúšla aj nemožné. Ale najvačšiu moc zmeniť svoj život máme každý vo svojich rukách.