bude alkoholik?

Príspevok v téme: bude alkoholik?
gerda

poradte mi.Mam kamarata.Bol super chlapec,inteligentny...vlastne este taky je,ale pred niekolkými rokmi zacal pit,lebo ho opustila priateľka.Otehotnela,dala mu kopačky a isla na potrat.Je velmi citlivy,nevedel sa s tym zmierit a zacal pit. Potom som ho stretla(poznali sme sa uz v detstve ale dlho nevideli) Nemozem sa zmierit s tym,že sa takto nici. Určite je závislý,nechce si to priznať. Nie je to hlúpy ozran,ale kazdy deň si musi dať aspon poharik,niekedy viac.
CHCEM mu pomôcť, pretoze je to Super chalan,múdry,citlivý.Ale neviem,ako ho motivovať? Vela na mna da,ale sai som neschopná, alebo volím zlý postup??

Poradte, a ak ste mali niekto problem s alkoholom,poradte,čo vam pomohlo začat nieco robiť,liečiť sa alebo ako vas niekto motivoval?

gerda

ahoj Mario. Ty nás obohať niečím, čo je overené a dá sa uplatniť. Ja sa rada poučím...nikdy neviem, či opať nebudem stáť zoči-voči človeku, ktorému budem chcieť dať aspoň milimeter motivácie a dúfať, že práve tým mu pomôžem zmeniť život (naivita ale tá sa prejaví vždy ak nám na niekom záleží)

lu

Hej, dúfajme. To som netušila, že si sa roky o neho zaujímala... niekedy to nejde a niektorí na to žial aj umrú

gerda

vďaka. Vieš, poznám ho ako hodnotnú osobnosť, a viem, že keby prestal piť, tak by bol takou istou hodnotnou osobnosťou. Inak by som mu nedávala roky šancu a nečakala. nesnažila by som sa a nehľadala pomoc. Nech už ide o akúkoľvek závislosť,tak človek, ktorý nad nou víťazí, ten je naozaj veľkým človekom, ktorý si toho dosť prežil a prejavil veľkú silu.
Verím tomu, že stretnem človeka, ktorý bude tým správnym, a možno bude mať za sebou tiež podobnú skúsenosť. Ja to budem brať do úvahy a rozhodnem sa pre neho, lebo skúsenosť ho posunie vpred. V tomto prípade, žiaľ, vidím len tmavú budúcnosť, ale dúfam že sa mýlim. Prajem mu zo srdca pekný život bez závislosti.A dúfam, že na to skoro príde aj on.

lu

Náš život je ťažký, miestami šťastný :), ale hodnotný je. Ja ti želám, aby si stretla aj ty niekoho, kto ťa bude milovať a založila si s ním ten správny vzťah

gerda

lu,32.ale spolu sme ani nechodili,lebo ja som dosť opatrná.boli sme stále len kamoši,nič som nezačínala,lebo ja si neviem opitých vážiť.Keby som ho nepoznala od detstva, tak by som si ho asi ani nevšimla. Nevideli sme sa asi rok a ani som sa o ňom neinformovala. Bojím sa tej správy, pretože by ma vedomie, že stále padá dole, ešte stále moc bolelo. Mám iný život, sústredila som sa na nové záujmy a obklopila som sa ľuďmi s podobnými hodnotam a postojom k životu aký mám ja. Takto som spokojná a nestagnujem na jednom bode. Určite by som to riešila inak, keby to bol moj manžel alebo otec mojich detí. Možno by som ho chodila hľadať po krčmách tak ako ty, prosila a prosila...som rada, že tvoj život sa zmenil, že tvoj partner urobil také rozhodnutie aké urobil a váš život je šťastný a hodnotný.