bude alkoholik?

Príspevok v téme: bude alkoholik?
gerda

poradte mi.Mam kamarata.Bol super chlapec,inteligentny...vlastne este taky je,ale pred niekolkými rokmi zacal pit,lebo ho opustila priateľka.Otehotnela,dala mu kopačky a isla na potrat.Je velmi citlivy,nevedel sa s tym zmierit a zacal pit. Potom som ho stretla(poznali sme sa uz v detstve ale dlho nevideli) Nemozem sa zmierit s tym,že sa takto nici. Určite je závislý,nechce si to priznať. Nie je to hlúpy ozran,ale kazdy deň si musi dať aspon poharik,niekedy viac.
CHCEM mu pomôcť, pretoze je to Super chalan,múdry,citlivý.Ale neviem,ako ho motivovať? Vela na mna da,ale sai som neschopná, alebo volím zlý postup??

Poradte, a ak ste mali niekto problem s alkoholom,poradte,čo vam pomohlo začat nieco robiť,liečiť sa alebo ako vas niekto motivoval?

nealko

takže s alkoholikmi tu má každý rôzne skúsenosti. ten, kto má dobré môže byť rád, kto má zlé, môže to byť výstrahou pre druhých, že nie vždy to dopadne dobre. podla mna vo väčšine prípadov to dopadne ZLE! tiež si myslím, ruky preč, ak sa močí v liehu dlhšie obdobie a čo je dlhšie?
relatívny pojem.
každý deň je dôležitý

lu

No svätená voda síce nepomôže, ale sú veci, ktoré určite pomôžu a život jeho i váš sa môže zmeniť... to viem...

lu

Vôbec nemám pocit, že dialól viazne, len asi bolo povedané všetko, čo sa chcelo, veď sa tu bavíme len traja, ak sa pridá niekto ďalší, tak sa to rozbehne zase...

bimmmm

od alkoholika ruky prec.Kto raz k alkoholu pricuchol,nepomoze ani svatena voda.Lutujem cely zivot,ze som neodisla pokial bol cas.Dnes uz sice tolko nepije,lebo mu nedovoli zdravotnz stav,no aj tak je to nanic.Pivo pije denne a aj nejaku tu zasmazku,opity nie je,no je to iny clovek ked ma v sebe alkohol.

MarioFazekas

dva krat po tri mesiace ale to bola vlastne len dovolenka lebo tam sa nelieci ale len vas tam nasmeruju ako sa liecit lebo len ja sam som sa mohol vyliecit