bude alkoholik?

Príspevok v téme: bude alkoholik?
gerda

poradte mi.Mam kamarata.Bol super chlapec,inteligentny...vlastne este taky je,ale pred niekolkými rokmi zacal pit,lebo ho opustila priateľka.Otehotnela,dala mu kopačky a isla na potrat.Je velmi citlivy,nevedel sa s tym zmierit a zacal pit. Potom som ho stretla(poznali sme sa uz v detstve ale dlho nevideli) Nemozem sa zmierit s tym,že sa takto nici. Určite je závislý,nechce si to priznať. Nie je to hlúpy ozran,ale kazdy deň si musi dať aspon poharik,niekedy viac.
CHCEM mu pomôcť, pretoze je to Super chalan,múdry,citlivý.Ale neviem,ako ho motivovať? Vela na mna da,ale sai som neschopná, alebo volím zlý postup??

Poradte, a ak ste mali niekto problem s alkoholom,poradte,čo vam pomohlo začat nieco robiť,liečiť sa alebo ako vas niekto motivoval?

MarioFazekas

ahojte vsetci.citam tu same negativa na abstinujucich alkoholikov a vecsinou su to muzi.neverili by ste kolko je zavyslich bez rozdielu na pohlavie.zavislost je choroba ako kazda ina len s tym rozdielom ci postihnuty chce nadalej pokracovat a nicit seba a svojich blyzkich alebo chce byt "zdravy".abstinencia je jedina moznost ako vyzdraviet.ja som abstinujuci alkoholik a mam len 24 rokov.to ci clovek je dobry alebo zly partner nezalezi od toho ci je abstinujuci alkoholik alebo zavisli nikdy nebude.zavisi to od toho ako sa vie spravat k sebe k partnerovi,svojmu okoliu.ci je partner ktory je abstinujuci alkoholik ten spravny alebo nie na to vam neodpoviem.neviete ci ten poharik ktory vypijete najblyzsie nebude ten ktory s vas urobi zavisleho.ja abstinujem vysse dvoch rokov ale ohlasy na moju osobu su rozne.ty co su normalny mi drzia palce a ty co tomu nerozumeju si myslia ze som o nieco ukrateny.naopak!dokazem sa radovat s malickosti a to so mna roby dobreho cloveka

lu

V tvojom prípade by som aj ja išla od toho preč, ale ja som išla do vzťahu s alkoholikom, ktorý sa hrozne trápil, že nevie prestať a stále to nejako skúšal a ja som proste verila, že raz na to príde, že to musí vyjsť...

gerda

Ja som zažila jednanie mojho kamaráta, jeho výkyvy nálad a napriek tomu som niekoľko rokov čakala a všetko to znášala. Ale večne som čakať nemohla. Teraz mám city oslobodené a môj život sa uberá iným smerom. Je naplnený, hoci stále nie vzťahom. To čakanie ma zastavilo a bolo to tak, že on nerobil kroky zo závislosti, a ja som tiež ostala stáť a nevedela kde sa pohnúť, ako sa on rozhodne, kedy sa rozhodne...

lu

Hm, vieš, oni keď pijú, tak ich nezaujíma o čo prídu a koho stratia, vtedy to pridajú iba na konto toho akí sú oni poľutovaniahodní a ako ich nikto nemá rád a aj tak je to všetko jedno a podobné reči, poznám ich. Ja som s ním žila rok, kým prestal piť, rok som ho naháňala po krčmách, prosila, on sľuboval a porušoval, uf, krásne časy :)

gerda

lu, som o príspevok pozadu :) kým napíšeš, ja odpovedám na predchádzajúci.
Pravda, ak zmení hodnoty, tak dokáže byť vynikajúcim človekom!

gerda

lu, práve preto, že nikdy človek nevie...a keď vie, tak je to plus a môže sa ľahšie rozhodnúť. Ako v mojom prípade. Tiež som ho milovala, preplakala som nespočitateľne veľa nocí, pozháňala som pomoc, odborníkov, skúšala som povzbudeniami a aj výstrahami....no asi bol menej silný, asi viac spokojný s tým aký život vedie....možno to bolo v niečom inom. Vedel, že abstinenciou môže získať mňa a pitím ma stratiť....zrejme zatiaľ nepadol na dno, zrejme ja som mu za to nestála....jeho rozhodnutie piť a moje rozhodnutie odísť.

lu

Gerda ja súhlasím s tým, že osobnosť človek sa zmení počas závislosti a ani potom nebude nikdy rovnaká, mám však skúsenosť, že tento človek vie ako ťažko si musel vybojovať svoj pokojný život a má usporiadané hodnoty inak ako predtým než začal piť. Zväčša sú títo ľudia kvalitnými manželmi a rodičmi a vedia si život lepšie vážiť, lebo spoznali jeho cenu...

gerda

lu,všetká česť aj tebe. Možno si aj ty urobila kus práce, možno to všetko bola len jeho vlastná sila...ešte raz, vážim si takých ľudí, ukázali viac sily ako hocikto z nás, ktorý nepotreboval viesť taký tvrdý boj, akým je boj proti závislostiam. Ale poznám viac ľudí a mohla som vidieť, že závislosť z nich stvorila iné osobnosti, povahy a tie sa už nevrátili spať,aj keď boj vyhrali.Po dlhodobej závislosti ostali inými ľuďmi, a skutočne je to len veľká láska, ktorá dokáže prekonať aj tieto zmeny.

lilith

Niekedy čím viac chceme pomôct,tým viac ublížime.Ak človek prepadne takej závislosti akou je alkohol,musím spadnút na dno aby sa mal od čoho odrazit.Treba mu ukázat cestu akou má íst.....

lu

Gerda to je racionálne a rozumné, čo hovoríš, ale keď sa zaľúbiš, tak je to všetko v ťahu :-)))) Keď miluješ, nie je čo riešiť... ja aspoň viem, do akého rizika idem a čomu sa treba vystríhať, lenže ktovie, čo sa vykľuje z toho super chlapíka ktorého si zoberú iné baby, čo ak o 10 rokov prehrá váš byt a vy sa budete čudovať?